Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на амортисьор – никел или хром?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на амортисьор – никел или хром?

    Здравейте колеги, наскоро ми изпусна централния амортисьор и като го разглобих освен другите проблеми забелязах, че покритието на пръчката(незнам точно как се казва) се е изтъркало.

    С какво покритие трябва да се оправи никел или хром?
    И някъде в района на Карлово някой занимавали се с ремонт на това? В краен случай, ако някой знае къде ремонтират из страната?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:6031223

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:6031225
    Прикачени файлове
    Life is good... on a dirt bike!

  • #2
    От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

    Казва се щок, а покритието е твърд хром. Диаметърът и геометрията трябва да се възстановят до хилядни.
    Какъв е мотора и амортисьора?

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Казва се щок, а покритието е твърд хром. Диаметърът и геометрията трябва да се възстановят до хилядни.
      Какъв е мотора и амортисьора?
      Благодаря!

      Мотора е сузуки др 250 джебел(двуваловия). За амортисьора нямам на представа, не съм забелязал да пише.
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

        До Карлово е близо Казанлък - фирмата мисля се казваше Хета.Тръгваш в посока към летището/Овощник/ и там в ляво след бетоновия възел има две бази за ремонт - и в двете мисля че ще ти свършат работа !

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

          Имам изпуснал, но с добър щок от ДРЗ400
          Ако искаш мога да измеря щока, но ще ти дам целия амортисьор на много добра цена, иначе няма какво да го правя.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

            Първоначално публикуван от trino Преглед на мнение
            До Карлово е близо Казанлък - фирмата мисля се казваше Хета.Тръгваш в посока към летището/Овощник/ и там в ляво след бетоновия възел има две бази за ремонт - и в двете мисля че ще ти свършат работа !

            Благодаря. А случайно да имаш тел. за връзка с фирмата?
            Последно редактирано от cross4funbg; 01-11-13, 20:24.
            Life is good... on a dirt bike!

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Имам изпуснал, но с добър щок от ДРЗ400
              Ако искаш мога да измеря щока, но ще ти дам целия амортисьор на много добра цена, иначе няма какво да го правя.
              Ако наистина е на изгодна цена няма проблем да взема и целия амортисьор стига да става щока. Измери го и ако е ок ще се доразберем.
              Life is good... on a dirt bike!

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

                Първоначално публикуван от trino Преглед на мнение
                До Карлово е близо Казанлък - фирмата мисля се казваше Хета.Тръгваш в посока към летището/Овощник/ и там в ляво след бетоновия възел има две бази за ремонт - и в двете мисля че ще ти свършат работа !
                фирмата е:ХИДРОНИКС дано не е реклама
                луд умора няма!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

                  По принцип да ти кажа как се прави ремонта на това нещо. Купува се материал и един стругар прави същото стебло/щок на струга. Всяка една фирма която се занимава с ремонт и изработка на хидравлични цилиндри..... може да ти го направи, фатката е да има такъв диаметър.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на амортисьор – никел или хром?

                    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                    По принцип да ти кажа как се прави ремонта на това нещо. Купува се материал и един стругар прави същото стебло/щок на струга. Всяка една фирма която се занимава с ремонт и изработка на хидравлични цилиндри..... може да ти го направи, фатката е да има такъв диаметър.

                    Разгледах в сайтове на фирми които се занимават с хидравлични цилиндри и повечето имат доста широк набор от размери, а щока не е някакъв нестандартен 14мм е, така че ще се намери материал(хидравличен прът) от който да се изработи щока. За сега ще видя евентуално да мина тънко само с хромиране, пък ако не стане, това ще е начина, за който и ти благодаря.
                    Life is good... on a dirt bike!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X