Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лагер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за лагер?

    Здравейте колеги! Имам въпрос, как, аджеба, се сваля долния лагер на тризъбеца? Байка е КТМ 200 ЕХЦ.





    Поздрави!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

  • #2
    От: Въпрос за лагер?

    Може и да е грубичко, но аз този лагер го свалих така...>

    При смяната на лагерите на корм. вал, срещнах трудност при ваденето на долния лагер от вала, но след известно мъдруване и почесване, точковах подходяща тръба към лагера,а към тръбата обратния чук и с три-четири удара излезе.
    Сигурно има някаква специална скоба, но ..... като няма риба и рака е риба!





    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за лагер?

      Хайде и аз да вметна , тоя лагер съм виждал да го махат по няколко начина !

      Единия колегата maki449 го е показал нагледно !

      Другия е на преса !! Аз моя лагер го вадих на преса при това ръчна , при един стругар ! Излиза и лагера и самия прът, след което пръта отново се набива ! Ама си е играчка , и ако не се направи както трябва може да се счупи нещо и после са големи разправии !

      И третия метод , който съм виждал в нета , е с машинка подобна на малко флексче (прилича на нещо от рода на зъболекарска машинка с дискче, не знам как се казва избяга ми думата) , тааа режеш внимателно и за 2-3 мин. лагера е вън !
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за лагер?

        Най лесният начин е , като се прореже на две места с малък флекс , като предварително се отстранят ролките.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за лагер?

          Благодаря, на всички ви, за идеите. Днес ще опитам да се справя със задачата. Поздрави!
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за лагер?

            Във фурната на 200С.Пада си сам.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за лагер?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Във фурната на 200С.Пада си сам.
              При този модел оста на която е набит , е алуминиева , дали ще стане?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за лагер?

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                При този модел оста на която е набит , е алуминиева , дали ще стане?
                Не виждам причина, да не стане. Освен жената да мърмори, ако е останала смазка по детайла.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за лагер?

                  С флекса се оказа доста лесно и бързо. Трябва да се пази оста от резака. За щастие, лагерът е стандартен и го имаше наличен. Поради тази причина, КТМ-а е готов за уикенда . Още веднъж благодаря на всички! Поздрави!
                  Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за лагер?

                    Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                    С флекса се оказа доста лесно и бързо. Трябва да се пази оста от резака. За щастие, лагерът е стандартен и го имаше наличен. Поради тази причина, КТМ-а е готов за уикенда . Още веднъж благодаря на всички! Поздрави!
                    Браво ! Яко газ и безаварийно от тук нататък !
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за лагер?

                      Правилният начин е бързо нагряване до червено и черупката си пада сама.А най-популярният е-рязане с флексаНа КТМ-а газ ,а на offar
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X