Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прецакан километраж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прецакан километраж

    Преди десетина дена ми спря километража в движение, оказа се блокирало жило и изядено зъбно колело като следствие. Почистих добре жилото, смазах с гресчица и купих ново колело от Хонда. Уж всичко изглеждаше добре, но километража измери само 56 километра и пак спря! Ядосах се, че ме домързя да изчакам доставката на ново жило и реших че старото ще кара още, но изненада - жилото си върти съвсем леко и явно проблема този път не е бил от него. Още не съм отворил колелата долу, но искам да питам някой да е имал подобен проблем и как го е решил накрая? Металният червяк който върти жилото има към половин милиметър луфт - това доколко е фатално? За друг проблем просто не се сещам!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Прецакан километраж

    Пробвах да разглобя червяка и да му изработя една нова втулка за да се обере луфта, но е доста сложно и се отказах. Вчера си поръчах всичко ново от Хонда и така ще реша проблема, доста съм учуден, че още има части за тези бараки които са даже с нестандартен ВИН! Части за 25 годишен мотор?! - звучи като невъзможна мисия!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Прецакан километраж

      Какъв модел ти е Хондата?
      Защо пък да няма части, пълно е, стига да знаеш къде да търсиш.

      Коментар


      • #4
        От: Прецакан километраж

        Мотора от подписа - XL600LM 1987, не търсех части втора употреба, защото и моят километраж работеше безгрижно 5 години и умря внезапно, та не ми се вкарваше пак във филми, а ако имаш впредвид нови части, но не от БГ - да, в Щатите цената на блока с червяка е 64 USD без доставката срещу "скромните" 232 лева у нас, но пък на Околовръстното!
        Последно редактирано от Edo; 17-05-12, 13:01.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Прецакан километраж

          Сложи си един километраж от колело и готово.
          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

          Коментар


          • #6
            От: Прецакан километраж

            Я кажи какво точно ти трябва и ще говоря с един човек който има магазин за мото-части.

            Коментар


            • #7
              От: Прецакан километраж

              Благодаря за предложението, но вече поръчах всичко в Хонда. Трябва ми номер 14 от схемата:
              А за велосипедния километраж, да, най-лесно е, но машината ми е доста запазена и си заслужава stock-а.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image.gif
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5375371
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Прецакан километраж

                А като цена колко ти излезе . Че при мен е счупен охлюва . Ако дадеш и каталожен номер ще съм ти много признателен .
                Имам подобен вело километраж , но искам да си работи и оригиналния.
                Благодаря ти предварително !

                Коментар


                • #9
                  От: Прецакан километраж

                  Номера е 44800KF0013, цената е 233 лева за охлюв-комплект, както е на картинката горе под номер 14.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прецакан километраж

                    Много благодаря !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прецакан километраж

                      Днес си взех нещата от Бултрако, но изненада - жилото е с 2см по-късо и не може да върти стрелката?! Да знаете, че оригиналното не винаги пасва! Охлюва изглежда наред, но вече първо ще пробвам как върти пък после ще го хваля!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прецакан километраж

                        Вчера след работа врътнах едни бързи 150 км. и километража държи, да се надяваме че повече няма да се занимавам с това! Дразня се обаче, че инерцията ми се влоши чувствително - сменил съм диска, накладки и си върнах оригиналната помпа, всичко съм раздвижил и смазал, на ръка колелото се върти леко, но все-пак задържа леко?! Смених и веригата с пиньоните, нови гуми К60 - някой да се сеща за евентуална причина?
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X