Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

    От много време искам да споделя една проста евтина и изключително ефективна система за предпазване на маслото в коловете.Маншоните който ще видите по долу се използват от мен вече 6-та година а отскоро от доста мои приятели.Приложими са за всички мотори с обърната предница.Резултатите са повече от добри.Маслото след година и половина каране при всякакви условия при смяна изтича бистро и с първоначалният му цвят.Най-важното е подбирането на подходящ плат в случая гумиран от едната страна плат за палатки които дори и без предпазната гума не пропуска вода и е изключително здрав и гъвкав.Може да се закупи почти от всеки магазин за платове.Измервате най-широката част на кола по нея ушивате маншон поставя се с гумираната част на вън.











    От горе и долу залепвате с изолирбанд.














    От долу слагате и две свински опашки.










    А ето го и крайният резултат
    Последно редактирано от Радо; 25-03-12, 21:14.
    Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

  • #2
    От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

    Евала за добрата идея Били казал приблизително, колко време се кара с това, тоест колко издържа преди да почне да се къса плата или гумираната част да се разпада...
    Life is good... on a dirt bike!

    Коментар


    • #3
      От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

      Сменям си маслото на година и половина две до сега не ми се е късал маншон.Плата е изключително здрав.
      Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

      Коментар


      • #4
        От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

        Един метър плат струваше 12 лева достатачно да се ушият маншони за 10 години напред.Гумата я мия с водоструиката и не се прокъсва.Това ми е трета смяна на маншони все с различен плат докато се наложи смяната им добри приятели ми отнемат остатъка от плата и си купувам нов.
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • #5
          От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

          Супер е колега. Този плат дори е по лесен за слагане от маншоните , защото за да сложиш маншони трябва да се разглоби целия кол , а при плата само си режеш и залепяш
          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

          Коментар


          • #6
            От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

            Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
            Един метър плат струваше 12 лева достатачно да се ушият маншони за 10 години напред.Гумата я мия с водоструиката и не се прокъсва.Това ми е трета смяна на маншони все с различен плат докато се наложи смяната им добри приятели ми отнемат остатъка от плата и си купувам нов.
            Колега ако не е тайна можеш ли да кажеш от каъде го купуваш този плат, че ми трябва за една палатка. Благодаря предварително.
            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

              София бул.Христо Ботев №64 магазин за платове Ромина фешън - италиански платове почти на ъгъла с Пиротска.Около магазина има и други такива за платове така че мисля ще намериш каквото търсиш.
              Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

              Коментар


              • #8
                От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

                Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                Супер е колега. Този плат дори е по лесен за слагане от маншоните , защото за да сложиш маншони трябва да се разглоби целия кол , а при плата само си режеш и залепяш
                Не знам какво точно имаш предвид но поне трябва да свалиш кола от мотора.Иначе не виждам как ще го наденеш.
                Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                Коментар


                • #9
                  От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

                  Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                  Не знам какво точно имаш предвид но поне трябва да свалиш кола от мотора.Иначе не виждам как ще го наденеш.
                  Може би колегата го прави с някакъв тип велкро (двойно залепваща лепенка) като лепенките на наколенките например , аз така си го обяснявам.....
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

                    Колегата в първия пост споменава, че е за мотори с обърната предница. Мисля си, че и за нормална ще си стане- вместо прехвалените "чорапи" поглъщащи всякак капка вода!?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прост и ефективен начин да предпазим коловете и маслото в тях

                      Навремето пробвахме да сложим такива чорапи на XR-400.Резултата беше плачевен за 2 карания се изпокъсаха от храсти и клони защото липсват предпазители на коловете на тези предници.Лично гарантирам за предниците на всички ямахи вр и уз след 2000г и нагоре че чорапите не пропускат нито една прашинка или капка вода.Повдигал съм неопренови чорапи между тях и кола е пълно с прах и изключително финни частици пръст и пясък които действат абразивно на никелираната част на кола а попаданат ли в маслото се получава шлайф паста и после защо ми е износено тефлоновото покритие на втулките.Обичам си мотора и се грижа за него с удоволствие исках 100% защита и практиката показа че съм успял.
                      Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X