Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-голям заден пиньон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-голям заден пиньон

    Здравейте, колеги! Моторът ми е хонда мтх 125. До сега карах със заден пиньон 45 зъба и реших да го сменям с 50 - 51 - 52, какъвто намеря наличен в магазина, но да не е и много голям . Но реших да сменям само задния. Предният няма да го сменям, ще си стои стария. Според вас има ли нещо тревожно задният да е нов а предният да си е стария ? Мерси предварително
    Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 13:51.
    Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

  • #2
    От: По голям заден пинион

    Не съм особено компетентен (нека ме поправят) , но доколкото знам, като се сменят тИя неща, се сменя всичко накуп (преден,заден пинЬон и верига), ще попиташ защо и ще ти кажа веднага, защото когато сложиш 1 нов пинЬон, а веригата остане старата, новият пинЬон ще се изхаби по-бързо и пак ще стане зян. Да, по-скъпо е да се смени всичко, но е най-добре... Аз поне това знам от моя майстор и си го спазвам и нямам ядове за сега Поздрави
    Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 14:09. Причина: пинЬон
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #3
      От: По голям заден пинион

      Има дълга тема...
      http://offroad-bulgaria.com/showthre...ED%FC%EE%ED%E8

      Иначе знаеш че като смешиш задния ти трябва и нова верига. А на фона на цената на заден пиньон и верига, цената на предния е пренебрежимо малка, така че най-добре сменяЙ всичко.
      А отпред с колко зъба си? Нали знаеш, че 1 зъб отпред се равнява на 3 - 4 отзад, така че, ако намалиш предния (стига да позволява), може да минеш доста по-евтино, тъЙ като няма да сменяш задния и веригата (ако не им е време де), а ще постигнеш приблизително същия ефект.
      Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 14:10.

      Коментар


      • #4
        От: По голям заден пинион

        Към колегата mendi - ами на нито един от 2 та венеца не им е време за смяна, нито на веригата, но съм решил да сменя задния, за да се вдига на задна и да върви по-добре в гората, а така като те слушам, може да си променя мнението и да сменя предния с 1 - 2 зъба по-малко нали когато го намаля предния е все едно да Увелича задния с 3 - 4 зъба . Благодаря за мненията
        Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 14:11.
        Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

        Коментар


        • #5
          От: По голям заден пинион

          Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
          Към колегата mendi - ами на нито един от 2 та венеца не им е време за смяна нито на веригата но съм решил да сменя задния за да се вдига на задна и да върви по добре в гората а така като те слушам може да си променя мнението и да сменя предния с 1 - 2 зъба по малко нали когато го намаля предния е все едно да овелича задния с 3 - 4 зъба . Благодаря за мненията
          Хондата с каква стъпка е ? 428 или 520 ? За едрата стъпка ( 520 ) 1 зъб отпред е равен на 3 ( три ) или 3.5 ( три и 1/2 ) зъба отзад.
          Пример: 13/48 = 12/45
          и обратното: 14/51 = 13/48 това е приблизително.
          Yamaha WR 200

          Коментар


          • #6
            Добре де, аз си мислех, че ако предният ми е 13, а задният 45 и ако сложа преден 12, задният ще стане 48.

            Защото аз мислех, че вместо да давам пари за заден по-голям, по-добре да сложа преден по-малЪк . Нали колкото предният е по-малЪк има по бърз старт, вдига се по-лесно на задна, но няма толкова добра скорост след набирането.
            Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 14:13. Причина: Правопис и пунктуация!
            Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

            Коментар


            • #7
              От: По голям заден пинион

              Да, само че не винаги може да си сваляш както си искаш броя на зъбите. Понякога (всъшност май винаги) от едно ниво надолу започва да опира в шарнира ако сваляш с много предния. Ако заводски си с 14 зъба отпред, с 12 може и да ти опира веригата в шарнира. Трябва да провериш. Също и голямата промяна с цел "да се вдига повече на задна гума" лично според мен не винаги е ефективна. Често мотора започва да тъпче на едно място и скоростите стават досадно къси. Поне при мен след като от 13/52 минах на 14/52 мотора започна да ми харесва значително повече.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                От: По голям заден пинион

                Смени си само задния пиньон, щом всичко друго е наред. Предния можеш да го обърнеш за всеки случай - по принцип се износва само от едната страна на зъба, т.е. ако го обърнеш, и дебелината на зъба все още е ОК, все едно си сложил нов.

                Коментар


                • #9
                  Мерси колеги. Първо ще опитам с по малак преден и ще ви кажа какво се е случило.

                  Колеги предният ми е 13 зъба и мисля да го правя 11 . Ето и снимка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:XL801210.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5289810
                  Последно редактирано от viki terzieva; 04-07-11, 14:13.
                  Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                  Коментар


                  • #10
                    От: По голям заден пинион

                    Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                    Към колегата mendi - ами на нито един от 2 та венеца не им е време за смяна нито на веригата но съм решил да сменя задния за да се вдига на задна и да върви по добре в гората а така като те слушам може да си променя мнението и да сменя предния с 1 - 2 зъба по малко нали когато го намаля предния е все едно да овелича задния с 3 - 4 зъба . Благодаря за мненията
                    Колега, като гледам снимката силно се съмнявам дали не им е време за смяна,но ти си знаеш.
                    Като намаляваш предния,обаче трябва да съобразиш,че ако много го намалиш ще започне веригата да стъпва върху болтовете,който държат пластината.
                    Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                    Коментар


                    • #11
                      От: По голям заден пиньон

                      Първоначално публикуван от pavlofff
                      Колеги предният ми е 13 зъба и мисля да го правя 11 . Ето и снимка [ATTACH=CONFIG]345301[/ATTACH]
                      Този венец е заминал ... а покрай него и задния и веригата сигурно
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • #12
                        От: По голям заден пиньон

                        Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                        Към колегата mendi - ами на нито един от 2 та венеца не им е време за смяна, нито на веригата, но съм решил да сменя задния, за да се вдига на задна и да върви по-добре в гората, а така като те слушам, може да си променя мнението и да сменя предния с 1 - 2 зъба по-малко нали когато го намаля предния е все едно да Увелича задния с 3 - 4 зъба . Благодаря за мненията
                        По тази снимка която си показал и аз съдя че предния ти е за смяна. Доста ще ти се скопи моторчето ако бутнеш 2 зъба по-малко отпред според мен, но твоя работа.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #13
                          От: По-голям заден пиньон

                          Колеги днес смених предния с един зъп по мало и е добре харесва ми как варви разликата не е огромна но има малка разлика а колкото до задния и веригата те са добре прегледа ги маистор и ми каза .
                          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                          Коментар


                          • #14
                            От: По голям заден пиньон

                            Заключваите.
                            Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                            Коментар


                            • #15
                              От: По-голям заден пиньон

                              Първоначално публикуван от pavlofff Преглед на мнение
                              Колеги днес смених предния с един зъп по мало и е добре харесва ми как варви разликата не е огромна но има малка разлика а колкото до задния и веригата те са добре прегледа ги маистор и ми каза .
                              Снимай и задният да го видим колко е добре,хем ще е във твой плюс да оценим и майстора,гледам че си писал че предният не ти е за смяна а каква стана тя,той си е износен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X