Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачки на лагерите на главините.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Капачки на лагерите на главините.

    Днес понеже останах без работа и реших да си намеря такава.
    Като няма да си продавам мотора, да си го тунинговам малко!!!
    Повечето японски мотори си излизат от завода с такива капачки,обаче нашите европейци решили че са по умни от япончетата и олекотили мотора с има няма 50 грама.
    Предназначението е да пазят семерингите и лагерите от кал и съответно при измиване с водоструйка да предотвратят обратното навлизане на вода в лагерите.
    Смятам че по този начин ще се увеличи доста живота на легерите.

    Разглобих каплата и при майстор-стругаря!

    Дидо се зае със струга,много е печен!Обаче като направи моите почва за него.

    Мерим, сваляме,пробваме,центроваме и резултата е добър.

    Това е мисля полиамид който е доста скъп.Не е нужно,но ние такова имахме.Може да се ползва всякакъв вид твърда пластмаса.

    Прави се малка засечка на алуминиевата втулка.

    Ето ги готови за предната капла.



    И капличката в готов вид.



    Искам да поясня че тази операция я правя за да предпазя лагерите,и проблема не е че лагерите се сменят а че, при многократното избиване и набиване на лагери в алуминиевата главина тя просто пада от размер и отива на болкука.
    Всички знаем колко струва главина и колко неприятности може да си спести чковек с малко пластмаса.
    Дано съм ви бил полезен!!!

  • #2
    От: Капачки на лагерите на главините.

    Джарта-полиамида не е скъп.За 4 капачки наи-много 7-8 лева.
    Ама пак браво.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

    Коментар


    • #3
      От: Капачки на лагерите на главините.

      Браво колега,утре съм при стругаря.Аз купих моят мотор с разбити лагери,смених ги веднага,но си мислех да направя нещо за да ги предпазя от водата.Елементарно и евтино,но докато се досетиш.За мен проблема е да обясня на жабаря точно какво искам,но мисля да сваля твоите снимки и да му ги покажа.Между другото,когато сменявах лагерите,доставката им тук се забави една седмица(говориме все пак за Бета).Тъй като вече не издържам да им чакам доставките,аз си ги поръчвам в БГ и в събота ми пристигат по бусовете от Дупница.В това отношение в България сме много по-напред,стига пари да имаш.
      Beta 450 RR-Factory
      0039 3206052599

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X