Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за предница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за предница

    Здравейте на всички имам един въпрос...
    Имам си Ямаха Тдр 125 кубика и имам следното питане: коловете на мотора са сравнително къси така да се каже в сравнение с ендуро и крос моторите и искам малко да ги удължа един вид.
    Някъде из форумя бях чел за някакви втулки ли планки ли дето се слагат в горната част на коловете с цел да се постигне този ефект,правят се на стругар до колкото разбрах..
    Има ли нещо специфично за това как трвябва да са направени за да не се получи ефекта на счупване и пребиване и до колко безопасно е ползването им при карането в гората (бих казал любителски,защото още се уча и съм доста зелен). Ако може да качите и снимки да видя какво представляват.
    Благодаря ви
    Последно редактирано от doomy; 20-03-11, 18:20.

  • #2
    От: Помощ за предница

    Физически не е проблем да се направят втулки (20-50мм), без това да промени драстично здравината на предницата-правил съм го,НО Мислил ли си по въпросите:
    1., Че дори да направиш предницата 2 пъти по-дълга нейният ход си остава един и същ?!?!
    2. Увеличавайки дължината на предницата,без да променяш тази на амортисьора, променяш целия мотоциклет в един странен "чопър", който ще е доста устойчив при висока скорост, но никой няма да може да го накара да завие?!?
    3.Ако сложиш друга предница, с по-голям ход+ друг амортисьор-няма ли късият ти мотоциклет да стане прекалено висок и неустойчив?!
    A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за предница

      1-во НЕ ми е целта да увеличавам предницата 2 пъти, а малко по -висока максимум 50мм, по отношение на хода на предницата знам,че ще остане същия
      2-рото което е няма да слагам друга предница идеята ми е съвсем друга...

      Тъй като съм с кросов калник и всичко ми е ок обаче ми идва малко ниско калника спрямо гумата и искам да увелича малко пространството м/у гумата и калника (калника е захванат от долната страна на 3пътника или както там се казва), цялата ми идея е заради това не за дръго
      ако някой има снимки на такива втулки и начина има на захващане нека споделе моля
      Благодаря Ви !!! Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за предница

        никой ли не иска да сподели нещо по темата???

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за предница

          Я вземи премери колко ти потъва предницата .Първо го сложи на стойка така че да има разстояние на предната гума от земята и премери с ролетка(примерно от предната ос до моста),после го пусни на гуми и премери същото разстояние и кажи каква е разликата.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за предница

            Ще замеря по-късно,з ащото сега не съм си вкъщи и ще пиша (то по принцип на тоя мотор си е ниска предницата и е с по-малък ход от на нормалните ендуро мотори намерих една снимка в нета посредством чичко гоогле, но не знам дали е това какво ще кажете ??



            И на тея втулки да се пусне отстрани метален цилиндЪр, с диаметър колкото на кола. С цел да не се държи втулката само на централния болд => по - голяма здравина може би...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за предница

              Това щее най-голямата глупост която може да се направи.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
                Това щее най-голямата глупост която може да се направи.
                И защо мислиш така ? Ако не са такива втулките какви трябва да са покажете снимки да го видя или поне обяснете как става номера, знам че ви е ясно как стават нещата, но не знам защо няма активност.
                Ако знаех как става нямаше да ви занимава въпроса е да разбера как става щото има доста ендуристи дето ползват тоя метод на по-стари мотори като моя целта е да няма фатален край иначе да бях скалъпил нещо.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-03-11, 14:31.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за предница

                  Ако искаш да ти се помогне , направи това което ти каза ЖОРО ПАШОВ , с подходящи пружини ще я повдигнеш повече от 5 см. , ще има по-дълъг ход , и няма да добавяш 2-3 килограма.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за предница

                    Амм искам само да споделя след като споменахте вазможността за други пружини бях в 2 мото магазина в Благоевград (единия магазин има да го наречем клон и в София) та попитах за пружини казаха ми оригинални пружини от Япония 55 лева , на въпроса мога ли да сложа други по-дълги и по-твърди пружини отговора им беше категорично НЕ.... тъй като цяла седмица бях в Благоевград и една тая вечер се прибрах утре ще измеря всичко по описания от ЖОРО ПАШОВ метод и ще споделя какво що...
                    Благодаря ви още веднъж !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за предница

                      Здравейте отното днес измерих дължината на кола (на целия кол) и резултатите са следните
                      - когато мотора е на земята с двете си гуми без човек върху него - дължината е 81 см
                      - когато мотора е на стойка (респективно предната гума "виси" във въздуха - дължината е 84 см
                      - и когато мотора е на земята с двете си гуми + баща ми отгоре (който е към 85-90кг) - дължината е - 80 см
                      днеска забелязах,че единия семеринг на кола явно пуска масалце и е за смяна.... та някаква идея как подобря предницата респективно малко по-височка да е и твърда , защото сега е мека, но хода е гладък...
                      п.п не знам каква връзка има, но когато мотора беше на стойка с предната гума във въздуха ако натисна самата гума коловете могат да се разпънат още малко, но това не съм го мерил като сантиметри,че си трябва бая усилие да се дръпне гумата надолу, но на око не повече от 1-2 см е това принудително да го нарека разгъване..
                      Благодаря ви

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за предница

                        някакви идей,мнения,съвети препоръки ако щете ????

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за предница

                          Моля модераторите да заключат темата...ясно е, че няма желание от никой да помогне ... ще търся решение на проблема сам..благодаря!!!
                          Ключ !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за предница

                            Колега, като ти гледам постовете, май нищо не си правил по предницата.
                            Я вземи я ревизирай, демек: разглобяване, почистване, смяна на маслото и семерингите, и тогава виж как ще стои мотора.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за предница

                              Колега, какъв е мотора ???
                              Как може да ти кажат нещо като не споменаваш данни за "пациента" !
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X