Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде в София изправят колове на предницата???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде в София изправят колове на предницата???

    Здравейте, имам малка кривина в телескопите (приблизително 1см) и се чудя къде в София може да ми изправят коловете. Търсих подобни теми из форума, но не намерих нищо актуално. Надявам се някой от вас да сподели информацията която би била полезна за мен и за другите колеги с сходен проблем! Благодаря предварително!

    PS:Ако има подобна тема предварително се извинявам на модераторите и все пак ако може един линк

  • #2
    От: Къде в София изправят колове на предницата???

    Питай колегата ZIPMOTORS 0887482136 . Поздрави .

    Коментар


    • #3
      От: Къде в София изправят колове на предницата???

      Допуска за кривина на кол е под 1мм. 1см. не е малка кривина. Има вероятност да са настъпили пластични деформации в метала а това не се оправя. Най-малко дори да изглежда прав може да протича семеринга. Но какви ли не чудеса стават по света! Сподели ако има ефект от изправянето.
      BMW F800GS

      Коментар


      • #4
        От: Къде в София изправят колове на предницата???

        Rodrigez motors 088 9289511

        Коментар


        • #5
          От: Къде в София изправят колове на предницата???

          Мотора е с оригинални семеринги до сега и няма никакви течове на масло.Когато свалях коловете за да си сменя маншоните видях,че мястото на захващане на единия кол към оста на каплата е отдалечено и се светнах че като го завартя от тройника ще прибере (демек е крив) така и стана! Имам чувството ,че като скоча и предната гума падне мотора ми дърпа леко наляво. Благодаря на колегите за инфото и безаварийна!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Къде в София изправят колове на предницата???

            Здравейте, а да попитам такова нещо изправя ли се някак ? От мотор Yamaha TDR 125 R дебелината на телескопа е ще Ви излъжа но мисля, че е 41мм а височината на кола не знам.. не съм го мерил
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3051898q.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5257651
            Последно редактирано от Chinela; 04-03-11, 07:53.

            Коментар


            • #7
              От: Къде в София изправят колове на предницата???

              Изправя се с ново.

              Коментар


              • #8
                От: Къде в София изправят колове на предницата???

                Вижда се,че е доста изкривен.Ако трябва да сме точни,не се препоръчва изправяне,ама нали сме сиромаси,аз бих опитал,а и няма какво да губиш в случая.Отиди в някой автосервиз например,щото е необходима ръчна винтова или хидравлична преса и поговори за случая с хората там(майсторите както се изразяваме).Аз лично съм изправял почти толкова крив кол,но се усеща по пресата дали ще е надежден или е на път да се сцепи след това...не дай боже.Опитай,пак казвам нищо не губиш.И подлагай дървени подложки.
                Между другото Йоко от Дупница ми е споменавал,че може да достави от Италия всякакви колове за всякакви мотоциклети.
                0898 733176-ivo
                0039 3922316333-yoko
                ilonka.bojanova@yahoo.it
                Успех.
                Последно редактирано от 5ar; 04-03-11, 18:02.
                В основата на всички човешки нещастия... стои невежеството.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Къде в София изправят колове на предницата???

                  Първоначално публикуван от brambram Преглед на мнение
                  Здравейте, а да попитам такова нещо изправя ли се някак ? От мотор Yamaha TDR 125 R дебелината на телескопа е ще Ви излъжа но мисля, че е 41мм а височината на кола не знам.. не съм го мерил
                  [ATTACH=CONFIG]306241[/ATTACH]
                  Колега тези размери не са от значение, колът може да се изправи с протегляне!!!! Важен е вътрешния размер т.е. измерваш го с максимална точност и отиваш при най-близкия стругар да ти остърже единдорник със същия размер но в минус 2-3 стотни от мм и нататък смятам че ти е ясно какво имам в предвид от протегляне. Разбира се телескопа трябва да е разглобен и незабравяй, че ще трябва смазване защото ще има голямо триене. Успех!!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X