Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снишаване на предница тт 600р

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снишаване на предница тт 600р

    Мотора е ямаха ттр 600 98г.От зад е свален максимално,интересувам се от пред телескопите колко мога да ги изкарам над тройника без да има фрапиращо влошаване като цяло?В момента е 20мм,разлика не усетих в поведението,но пак ми е висок.

  • #2
    От: Снишаване на предница тт 600р

    По принцип - фрапиращо влошаване може да се получи при повдигане а не при снижаване. Провери дали са ти регулируеми телескопите и как? Може да получиш желания резултат като изпуснеш налягане /ако са помпащи се/. Всъщност добрия резултат ще дойде , ако смениш пружините с по-меки. Ама за да получиш смислен съвет ще се наложи да понапишеш още някои неща.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Снишаване на предница тт 600р

      Предницата е нормална,не е регулируема и не се помпа.В момента телескопите както казах излизат на 20мм над тройника.Четох по други форуми за шосейни и пистови мотори и специалисти твардят,че границата е 4-8мм.При мен от 20мм разлика не усетих в управлението.
      Какво друго е необходимо да споделя за смислен съвет?

      Коментар


      • #4
        От: Снишаване на предница тт 600р

        Ами пружини се продават за различни предници съобразно килограмите на водача. Естествено има го варианта да си подрежеш пружините според това което искаш да се случи. Не казвам , че е най-удачното, защото губиш от хода, но пък е ефтино. Може да пробваш просто да свалиш малко нивото на мослото в коловете. И това ще доведе до някой сантим снижаване.

        Повечето хора на които не им достигат краката комфортно до земята /ако случая е такъв/ предпочитат да отнемат от дунапрена на седалката .....

        Можеш да свалиш и цолажа на предната джанта и гума, което си е вече скъпо решение ......
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: Снишаване на предница тт 600р

          Разбрах те отлично,но не ми се съсипва предницата.Няма ли да е най-лесно да издърпам коловете към кормилото,имам свободно пространство още 20-30мм?

          Коментар


          • #6
            От: Снишаване на предница тт 600р

            Моите уважения към Жоро , ама не пипай предницата(в смисъл карантията)!!! Това е цяла наука.
            ТТ-то си е високо-все пак е ендуро (версия на паркетник , но все пак ендуро). По-добре си намери мотор който да ти пасва.
            ПП.А защо адже ба искаш да сваляш предницата?
            Последно редактирано от ЕМО; 10-12-10, 18:51. Причина: неграмотност
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #7
              От: Снишаване на предница тт 600р

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              ама не пипай предницата(в смисъл карантията)!!!
              Аз нали за това го карам да попише - белким разбереме какво може да направи сам и какво не бива. Това , че е младши участник тук не означава , че не е в час с механиката.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Снишаване на предница тт 600р

                Чакай да се уточня.
                Пиша да не пипа в смисъл да не се опитва да я "тунингова".
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  От: Снишаване на предница тт 600р

                  нека опитам пак: ОКАЧВАНЕ НЕ СЕ СВАЛЯ С ПО-МЕКИ ПРУЖИНИ,НИТО С ОХЛАБВАНЕТО ИМ,НИТО С ОТЛИВАНЕ НА МАСЛО ПОД РАЗУМНИЯ МИНИМУМ!!! Резултатът е една лодка, без баланс! В амортисьора се поставя втулка или се променя дължината на един от "кокалите", в предницата се поставят втулки и МОЖЕ да се наложи скъсяване на пружините. В общия случай се налага и промяна на "валвинга", защото окачването започва да работи в по-прогресивната част на хода си и мотоциклета става прекалено твърд.
                  Колега, защо не си поиграеш с височината на седалката-от там също можеш да "изкопчиш" някой сантиметър? Колко сантметра според теб трябва да се свали този мотоциклет? Правилна е забележката,че това е високо и тежко ендуро!
                  A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снишаване на предница тт 600р

                    Извинявам се за неточността.Мотора ми идва малко висок,на равно опирам само с върха на пръстите.Нужни са ми2-3см,ще пробвам утре с ваденето на телескопите към кормилото и ще миша пак.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снишаване на предница тт 600р

                      Освен на ДР-а на всички други мотори които имам и карам и аз опирам само с пръсти на равно, не е нужно да стъпваш с цяло стъпало и с двата крака за да управляваш мотора по-добре. Щом ти е трудно да го караш при тази ситуация, колкото и да променяш височината на предницата в тройниците едва ли ще усетиш разлика в управлението(аз наскоро мрднах на единия си мотор коловете с 10мм но с това целях да направя мотора по-бързо завиващ). ТТ-то е с про-линк можеш да смениш двете пластини между рамката и централния кокал(сега не мога да се сетя за името, има го и като кит за промяна на височината при различни мотори).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снишаване на предница тт 600р

                        Вчера покарах малко след въпросното вадене на коловете с 40мм и разлика в поведението не намирам.Така ще го оставя и ще си бръмча.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снишаване на предница тт 600р

                          И моя отпреде по този начин съм го смъкнал. От 3-ника ги дръпнах коловете малко по- нагоре почти докато опрат в кормилото, но при мен това са 20мм и честно казано не усещам разлика в управлението..
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X