Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на съединител на КТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на съединител на КТМ

    Колеги, реших да сменя течността на съединителя на КТМ-а и сега не мога да го обезвъздуша, някой знае ли как точно се прави това?
    Последно редактирано от viki terzieva; 06-09-10, 15:27. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не мога"
    :evil:Не се ослушвай, аз съм, идвам от където най-малко очакваш:twisted:

  • #2
    От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

    Със спринцовка от долу на горе ( през вентила на долната помпа ).
    Успех.
    motobattalion

    Коментар


    • #3
      От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

      Първоначално публикуван от vaskosi Преглед на мнение
      Със спринцовка от долу на горе ( през вентила на долната помпа ).
      Успех.
      Точно така, отваряш капачето на резервоарчето отгоре, и пълниш, системата не събира много течност, 20-на кубикова спринцовка ще ти свърши работа, ако не ме лъже паметта. Но само това при мен не помогна, въпреки, че беше пълна системата, съединителя си остана мек и не отделяше. Необходимо е, да я обезвъздушиш от мястото, където маркуча влиза в горната помпа при ръчката. Дано съм бил полезен. Успех.
      Поздрави: Николай Георгиев
      KTM 400 EXC

      Коментар


      • #4
        От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

        Предполагам си знаете, но да напомня:
        - ако помпата е Магура се сипва тяхната хидравлична течност (Magura Blood);
        - ако помпата е Брембо се сипва спирачна течност (ДОТ-а си го пише на помпата);
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #5
          От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

          Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
          Предполагам си знаете, но да напомня:
          - ако помпата е Магура се сипва тяхната хидравлична течност (Magura Blood);
          - ако помпата е Брембо се сипва спирачна течност (ДОТ-а си го пише на помпата);
          Това е много важна подробност!!! Познавам едни "специалисти" които така прее_@ха една Magura наляли са DOT4 и готовооо ...
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • #6
            От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
            Това е много важна подробност!!! Познавам едни "специалисти" които така прее_@ха една Magura наляли са DOT4 и готовооо ...
            На мен ми е много интересно, с какво бихме навредили на хидравличният съединител, ако се сложи не точно "магура", а някакъв друг вид течност(не говоря за спирачна течност ДОТ 4)? Не мисля, че гумичките в системата са изработени от специален материал само за течност "магура"?! Според мен би трябвало да става и друг вид хидравлична течност, но и аз не смея да рискувам. Някой знае ли нещо по въпроса, колеги?
            Поздрави: Николай Георгиев
            KTM 400 EXC

            Коментар


            • #7
              От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

              Изискването е да е хидравлична течност(за предпочитане 5w) , и да не е Magura пак ще изпълнява тези функции (спирачната течност разяжда гумичките на буталцето), като се сменя навреме ,всичко е ОК .
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • #8
                От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                Изискването е да е хидравлична течност(за предпочитане 5w) , и да не е Magura пак ще изпълнява тези функции (спирачната течност разяжда гумичките на буталцето), като се сменя навреме ,всичко е ОК .
                Благодаря за инфото, колега, предполагах, че може и с друга, трябва само да е хидравлична. Един съсед има КТМ и му сложи някаква друга хидравлична течност зеленикава и все още кара без проблеми, явно става, но ако можем да си позволим магура, нека не се двуомим. Шишенцето, струва 20лв и стига, за около 3 смени, така, че не е кой знае колко скъпо!
                Поздрави: Николай Георгиев
                KTM 400 EXC

                Коментар


                • #9
                  От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                  Колега зеленикавата течност най-вероятно е тази която ползват двама трима мой познати а иманно хидравлична течност за ситроен за сверите.Знам че я ползват от доста време и са доволни много от нея.Успех
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                    Да и аз от както си отремонтирах мотора съм с такова хидравлично масло и няма грижи!
                    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                    Gas Gas EC 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                      Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                      Колега зеленикавата течност най-вероятно е тази която ползват двама трима мой познати а иманно хидравлична течност за ситроен за сверите.Знам че я ползват от доста време и са доволни много от нея.Успех
                      Да Краси беше писал някаде по форума за тази течност,и аз сипвах такава течност на моя ктм и нямаше никакви проблеми http://www.damoslovakia.sk/images/co...hell_lhm_s.jpg около 15 20лв е
                      Honda CRE 250
                      Nissan Patrol GR

                      Botevgrad Racing Team

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                        Колеги не знам дали сте запознати , но течноста за съединителя на Магура е натурална (biogradeable),не е синтетика.В случая не е важен вискозитета а материяла от който е направена.Поздрави
                        LZ1VPM
                        KTM 450 SX
                        JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                          Ето ти мануал какво масло и как се обезвъздушава)
                          http://dox.bg/files/dw?a=f99dbbfd40
                          LZ1VPM
                          KTM 450 SX
                          JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                            Мен ме чака процедурата със смяната на течността и ще пиша как съм обезвъздушил при Бетата. Тъпото е , че в мануала пише - хидравлична течност, обаче системата е Брембо- на капачката си пише ДОТ 4 и ще сипвам смело спирачна ДОТ 4 от 4 лева
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обезвъздушаване на съединител на КТМ

                              А сега де, интересна работа, в менуала хидравлична, а на капачката дот 4?! Не ти е "магура", а "брембо" системата, не вярвам да бъркаш спирачната със съединителната система, така, че с нетърпение чакам продължението?! Така като се замисли човек, какво толкова може да стане, ако се размени течността, и в двете с-ми има само гумени уплътнения и буталца и това е?!
                              И горна и долна помпа съм ги разглобвал много пъти, дори долната е смених с нова и пак нищо, оказа се, че не е от помпите причината да нямаш съединител, но това е друга тема, дълга и все още незавършена. Както се казва борбата продължава този уикенд. По неволя, ще ставам "майстор".
                              Поздрави: Николай Георгиев
                              KTM 400 EXC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X