Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Само да спомена аз докъде съм се докарал с ойлерите. Значи аз си направих сам такова животно. Използвах резервоар за спирачна течност за Лада, кранче от система за капково напояване (от Бриколаж или Практикер, не помня точно) и няколко уретера (от аптеката, много готини накрайници имат). Пълнех го дори и с горяло масло, щот имам към 20-ина литра.
    При моите спорадични карания обаче не мога да дам достоверни статистически данни, пък и през август моторът замина при нов собственик, во все с "екстрата" На външен вид поне изглеждаше по добре от на аверите при каранията - мазна и лъскава. "Новия" мотор смятам обаче да го обзаведа и него. Едва ли ще навреди (надявам се).

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Краси К
      Само да спомена аз докъде съм се докарал с ойлерите. Значи аз си направих сам такова животно. Използвах резервоар за спирачна течност за Лада, кранче от система за капково напояване (от Бриколаж или Практикер, не помня точно) и няколко уретера (от аптеката, много готини накрайници имат). Пълнех го дори и с горяло масло, щот имам към 20-ина литра.
      При моите спорадични карания обаче не мога да дам достоверни статистически данни, пък и през август моторът замина при нов собственик, во все с "екстрата" На външен вид поне изглеждаше по добре от на аверите при каранията - мазна и лъскава. "Новия" мотор смятам обаче да го обзаведа и него. Едва ли ще навреди (надявам се).
      Няма да навреди, но това как ръсиш масълце сред природата като го прочете някой еколог и ще откачи.
      Доколкото знам моторното масло се води канцерогенно. Поради тази причина при работа с масла хората слагат ръкавици. Сега има разни биоразградими масла които се ползват за смазване на веригата на моторните резачки, но са по-скъпи.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #33
        Специалните шпреиове остават тънък филм, черен на цвят върху пиниона кадето лягат ролките на веригата. Този филм не лепне и не полепва мръсотия. Това е в същност най важното нещо за един оффроад шпрей - да не лепне мръсотията. Тези схеми с маслото не ми се виждат добри ако ще се кара оффроад, защото ще стане абразив с масло, освен ако не я обливаш яко веригата че да изфърча кочината, ама то ще стане мазало - в буквалният смисъл на думата

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Димитър
          Няма да навреди, но това как ръсиш масълце сред природата като го прочете някой еколог и ще откачи.
          Доколкото знам моторното масло се води канцерогенно. Поради тази причина при работа с масла хората слагат ръкавици. Сега има разни биоразградими масла които се ползват за смазване на веригата на моторните резачки, но са по-скъпи.
          Ми, да кара със зехтинче.
          Ем като седнат някъде да хапнат, може да си спретнат салатка ...
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Димитър
            Няма да навреди, но това как ръсиш масълце сред природата като го прочете някой еколог и ще откачи.
            Е, и затва като чуя ЕС и ми избива пяна на устата, ама това е друга тема. Все пак говорим за 100-200 грама на каране. Нали затова съм тургнал кранчето, че да го спирам и да не капе постоянно.

            Коментар


            • #36
              бе и 200мл не е малко
              я помисли напримар на състезание по ендуро ако всички участници изръсят по трасето по 200мл масло .. това са 40 души примерно по 200мл- = 8000мл това са 8литра масло разпличкано
              а то не е биоразградимо -и наистина не е добре никак за здравето
              от там ще попадне в почвата от там в животните и от там и в хората
              а я си представи че участниците са 100 души както бяха на стара загора примерно= 20 литра масло
              а да не говорим ако си караш по някакъв маршрут примерно както правя аз и на всяко каране 200мл -за една година ще разлееш туби с масло из природата ще се замърси почва води животни и тн
              в австрия ако те видят да поразлееш такова нещо

              и са си прави

              а навремето между другото на кроса са имали такива системи -говоря края на 60 те и началото на 70 те години но после..
              даже са разливали масло и на места по пистите нарочно
              ама сега..забрави

              лелее а като си помисля в щатите на едно тяхно състезание дето има по някога по 1000 души по 200 мл на мотор на каране= 200 литра масло 1 варел
              и то на 1 уикенд за няколко уикенда ще стане направо като нефтонаходище

              Коментар


              • #37
                Прав е Митков
                Трябва да се съобразяваме с тези неща, защото всичко рефлектира в края на краищата върху самите нас по праяк и по косвен начин
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #38
                  много сте прави за всичко това по отношение на екологията,
                  но в случая пак българска работа се получава.
                  всеки знае през колко сечища се минава когато караме
                  само си представете всички тия машини които правят гората на лунен пейзаж колко масло леят из природата и то ежедневно !!!
                  да не говорим за незаконната сеч която е масова
                  така че това което ще оставим ние там е прашинка спрямо всички други издевателства върху природата!
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #39
                    краси машинките не леят чак толкова масло колкото си мислиш освен това при тях то се смесва с дървените стърготини и адхезира по тях
                    ..за незаконната сеч си прав-но тя поне не замърсява почвата и водите
                    докато иначе всяко разпличкано масло по някое време ще влезе в био цикъла през водата растенията или животните

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Краси
                      ......
                      така че това което ще оставим ние там е прашинка спрямо всички други издевателства върху природата!
                      да де, но аз искам да я спестя тази прашинка защото е тъпо постоянно да си казваш "еее, голяма работа - моето е само една прашинка"
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #41
                        бе то прашинка по прашинка..
                        вижте по горното ми мнение съм го изчислил ..по 200мл уж малко а като се събере какво става

                        Коментар


                        • #42
                          Митков нищо против това нямам

                          друго имах в предвид

                          за трактори и джугани дето леят масло и нафта наред
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #43
                            ааа тракторите и джуганите-вярно е
                            но това е друг проблем
                            кой например ги пуска през преглед тия машини..то не че не ги карат и без регистрации де
                            ами тва е дивашка държава сме
                            това почва да се променя постепенно
                            но ..всеки е отговорен за себе си

                            ..друга е темата че от едната крайност най вероятно ще се иде в другата
                            както сега е прекалено разюздано тъй пък след време може да стегнат толкоз яко че..

                            Коментар


                            • #44
                              само да не стане както в много държави

                              да нямаш право да караш в природата
                              освен на специално предназначени трасета
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Краси
                                само да не стане както в много държави

                                да нямаш право да караш в природата
                                освен на специално предназначени трасета
                                Силно се съмнява, че това може да стане скоро...
                                Все едно от утре да се изкорени корупцията, мафията - било то и политическата, да спрем да варим ракия от раз и каквото и да било друго.....от всичкото това не мисля, че екологията е приоритет....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X