Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3d модели на пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3d модели на пластмаси

    Колеги, решил съм да си направя на 3д принтера 4 пластмаси за моето Тенере. Предишния собственик ги е боядисал много неспокосано с някаква черна боя и се люпят, като цяло грозна работа.
    Та гледам ги, че са доста скъпички и искам да пробвам да ги направя на 3D принтера, който си взех точно с тази идея. Но тъй като не намирам файлове точно за тези пластмаси се чудя дали някой може да прави самите STL файлове с размерите. Предполагам, че някой който използва 3D студио макс или Мая ще може да ги направи. Готов съм да си платя за услугата и да изпратя 4те пластмаси за взимане на размери.
    Благодаря предварително

  • #2
    Не искам да ти понижавам ентусиазма, но не мислиш ли, че 3Д принтираните части ще са чупливи? Все пак технологиата е такава, че предполага "сцепване" между слоевете.
    Първата ми асоцияция е че става дума за големи, екстериорни панели, които са тънки и с голяма повърхност...

    Защо не си принтираш "калъп", по който да моделираш фибростъкло или кевлар и мажеш смола?
    Ама това можеш и от сегашния детайл да го направиш...
    Или са някакви по-компактни парчета?


    За да не съм съвсем извън темата, може да пробваш да си направиш 3Д сканиране с фотограметрия.
    https://all3dp.com/1/best-photogramm...metry-software
    Аз съм си чесал крастата с
    https://alicevision.org/#meshroom

    Накрая си взех Huawei, дето сканира в 3D, но за големи обекти, се иска търпение.
    Не ми се обикаляше за 3ти път, щото крашна.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20211020_063928.jpg
Прегледи:91
Размер:392.4 КБ
ID:6783640
    С по-малък детайл, резултат ще е по-добър, защото обекта винаги ще е във видимото поле и няма да има проблем с напасване на края с началото, след обиколката

    Айфоните, най-новите и те май имат такава опция.

    Лошото е че не работи добре с прозрачни материали.


    Ако не друго, човека, дето прави финалния модел, ще има отправна точка за всичките особености на релефа.
    Може и да съм (много) прост, ама не се щам как иначе ще свалиш размери с шублер.
    Трябва си "дигитализатор", нещо като фреза с осезател, и той се мести по обекта, снемайки размери.
    Виждал съм и нещо като пантограф, което се обхожда повърйността и директно вкарва 3д координатите в програма.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X