Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителен резервоар за бензин - не за ендуро!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителен резервоар за бензин - не за ендуро!

    Драги колеги,

    За да се преборя със задръстванията в София се сдобих с моторетка - скутер.

    Всичко е супер! Бръмча със страшна сила, винаги съм пръв на светофара... но, както казват "Няма пълно щастие"... сложили са му едно микрорезервоарченце, което събира само 4 литра. Мине, не мине, трябва да зареждам. Най-тъпото е, че зад резервоара са оставили едно доста голямо празно място.

    Има ли начин да се направи резервоар по някаква, предварително зададена форма, или да се нагласи друг? Естествено, материалите ще трябва да са бензино- и маслоустойчиви!

    Благодаря за мнението.

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    Най-елементарното решение, което се сещам е просто в празното пространство да си носиш тубичка с бензин. Пак ще спираш да зареждаш, но поне няма да търсиш бензиностанция

    Коментар


    • #3
      За какъв мотор става въпрос, защото би трябвало да мустига поне за 150км. това мини резервоарче. И аз мисля че по-добре да си носиш тубичка, някой ден ще ти потрябва това място а то ще е заето от резервоара който си сложил

      Коментар


      • #4
        Re: Допълнителен резервоар за бензин - не за ендуро!

        Първоначално публикуван от Turbozmej
        ... сложили са му едно микрорезервоарченце, което събира само 4 литра. Мине, не мине, трябва да зареждам...
        Т.
        Понякога най-доброто решение е да не се прави нищо- извинявай ама бензиностанциите са на път и под път, а зареждането отнема 2 мин.

        Коментар


        • #5
          Офф-Топик: Това със скутера, съм си го мислил и аз! Хем евтино, хем бързо! Единственото, което ме притеснява, е къде и как ще се оставя!

          П.С.: Какъв разход дава на 100 ?
          RB Patrol Team

          Коментар


          • #6
            Ето го зверчето - Peugeot Ludix Blaster!



            Почти като големите батковци! С водно охлаждане , с къдрави дискове , рифелни стъпенки. Само дето е черен и с малък резервоар !

            Разходът е около 3.5l/100km.

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              Бе, няма ядове. Ама веднъж хвърлих една гора бой на някъв, додето видя че е дете. Понеже бил много бърз, а на десния завой на светофара не мога да го видя по принцип като реши да се подпира на мойто предно колело. Само половината моторетка изхрущя отдолу, някак сухо по звука ...
              По терминологията на руските камионджии те изобщо са хрущялки.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Turbozmej
                Ето го зверчето - Peugeot Ludix Blaster!



                Почти като големите батковци! С водно охлаждане , с къдрави дискове , рифелни стъпенки. Само дето е черен и с малък резервоар !

                Разходът е около 3.5l/100km.

                Т.
                Поздрави Тинко,

                Това е транспорта на бъдещето поне за градове като София... А за допълнителния резервоар ще питам Събин че и той се е обзавел с нещо подобно... със сигурност знае...пък може и ти направо да го питаш.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Честото Turbozmej !!!
                  Да си го караш с кеф!
                  А бе ти голямо каране го караш тоя бръмбазък, щом на 100 км ти се вижда, че го зареждаш често!
                  ... или имаш нещо зъб на бензиностанциите?!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Аз съм стар моторджия! Още от студент!

                    Първо почнах с един "Ковровец" - мале каква дандания беше!!!;
                    После се появи един MZ ETZ250, после MZ251.

                    За кратко време карах една Honda VFR, даже и една Laverda 1000. Най-много се задържа Kawazaki GPZ750.

                    Сега ми е малко терсене с този йоркширски териер, но как се сдобих с него - ще е дълга тема, с продължения.

                    Т.
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #11
                      И аз има подобен проблем. Искам да си направя голяма триъгълна пластмасова туба за вода и да я пъхна в задния калник на джипа. После едно кранче през калника и чешмата е готова. Ако някой знае къде може да отлеят подобно нещо да свирка.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                        И аз има подобен проблем. Искам да си направя голяма триъгълна пластмасова туба за вода и да я пъхна в задния калник на джипа. После едно кранче през калника и чешмата е готова. Ако някой знае къде може да отлеят подобно нещо да свирка.
                        Неможеш ли да си измислиш една от малко по-дебела ламарина и да си я сглобиш и завариш ?
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          Според мен най-добре ако си го решил със сигурност да слагаш друг резервоар, да си намериш такъв оригинален от друг мотор и да се нагажда. Най-интересното е че колкото са по-нови тея скутери толкова им е по-висок разхода. Имах един съсед с някаква Априлия която харчеше по 6-7 е вдигаше 100-110 ама 50-ка да ми дава такъв разход
                          Инае разните стари Джогове, от средата на 90-те по 2-3 литра макс. Аз имах Ямаха 125 2Т скутер харчеше 4-4,5 обаче с един или двама си ги поддържаше 110, доста мощност имаше.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Different_Soul
                            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                            И аз има подобен проблем. Искам да си направя голяма триъгълна пластмасова туба за вода и да я пъхна в задния калник на джипа. После едно кранче през калника и чешмата е готова. Ако някой знае къде може да отлеят подобно нещо да свирка.
                            Неможеш ли да си измислиш една от малко по-дебела ламарина и да си я сглобиш и завариш ?
                            Мога но отвътре ще остане без покритие и ще става свинщина. Затова ми се иска да е от пластмаса.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              А от неръждавейка?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X