Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно! Как да си направя предпазител за това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно! Как да си направя предпазител за това?



    Пичове, спешно ви моля да ми дадете идеи за интелигентно решение на следния проблем! Забележете на снимката акумулатора! Той трябва да е покрит с кора, но тази кора при едно каране изчезна(как ли?). Въпроса ми е, как да направя препазител или нещо подобно, защото като се изръса имам чувството, че ще разцепя акумулатора! Кора като същата, която изгубих няма откъде да намеря! Както и да е, понякога е гадно да си тъп!

  • #2
    Какво е била, П-образна черупка ли? И как е била закрепена?

    Коментар


    • #3
      Стефане, обикновена пласмаса, закачена с два болта 5 мм. Единия от горна лява и един от долна дясна, нищо особенно! Самата форма е така, че всичко се покрива най-много на 1 см под акумулатора, там би трябвало да свършва кората...

      Коментар


      • #4
        Т.е. просто пластмасов правоъгълник ли? Че да ти дам няква удароустойчива пластмаса, ще я изрежем по шаблон, ще я пробием, кво толкова ...

        Коментар


        • #5
          Вместо да обяснявам така, скивай:

          Коментар


          • #6
            Не виждам проблем ... Колко х колко сантиметра?

            Коментар


            • #7
              Сега е късно и не ми се ходи в гаража да меря. Стефане, ти си от София, доста си далеч, кажи ми как аз да си го направя! Пък ако ти го направиш, ще взема да ти дам едно-две кила хубава сливова ракия, отлежала в дъбови бъчви! Не съм и почетател, но знам че е хубава!

              Коментар


              • #8
                А, много е лесно. Вземаш една голяма хартия, затискаш я там, поомачкваш я по ръбовете, изрязваш, залепваш на един картон, и клякаш с ножицата до мотора. Ако си сръчен, след пет минути имаш шаблон. Пробиваш му дупките, ако трябва още веднъж го залепваш на по-хубав твърд картон, за да си сигурен че всичко ще застане. После пренасяш картинката на пластмасата, и след още малко е готово.
                Има разни удароустойчиви пластмаси, ама никой няма да ти продаде малки парчета. Обаче разни остатъци от автоморгите обикновено решават проблема. Или ми казваш приблизителни, ама по-големи размери, и аз ти пращам някак нещо. Или ми пращаш проверен шаблон, и аз ти връщам капаците. Или ми казваш кой тука има такъв мотор, и аз пак ти пращам капаци
                Стъпка две: всички седим в някоя локва и се кефим как е станало.

                Коментар


                • #9
                  Чакай, ще се опитам да го свърша сам! Ако имам проблеми ще свиркам! Удароустойчива пластмаса къде да търся? Но да не е подобие, ами да си е истинска!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Петър Манолев
                    Чакай, ще се опитам да го свърша сам! Ако имам проблеми ще свиркам! Удароустойчива пластмаса къде да търся? Но да не е подобие, ами да си е истинска!
                    Пластмасова кофа от по-дебелите, от тези меките дето се мачкат без да се чупят. Има ги във всеки магазин за домашни потреби. Нищо че не е плоскост - става идеално.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      Пластмасова кофа от по-дебелите, от тези меките дето се мачкат без да се чупят. Има ги във всеки магазин за домашни потреби. Нищо че
                      не е плоскост - става идеално.
                      А ако искаш може да й ползваш дъното

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ®yMeH
                        ..А ако искаш може да й ползваш дъното
                        Дъната на кофите обикновено не са гладки и не стават
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          Моргите са интересно място. Огромни бивши брони, нали сега сичко е пластмасово, разни кори от салоните, капаците на моторите на разни ситроени са от стъкломат ... Неизвестни загадъчни други чаркове ...
                          Пунктовете за вторични суровини са място с немислими ценности. Ама май ги е страх напоследък, трябва да се подхожда отдалече.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Димитър
                            Първоначално публикуван от Петър Манолев
                            Чакай, ще се опитам да го свърша сам! Ако имам проблеми ще свиркам! Удароустойчива пластмаса къде да търся? Но да не е подобие, ами да си е истинска!
                            Пластмасова кофа от по-дебелите, от тези меките дето се мачкат без да се чупят. Има ги във всеки магазин за домашни потреби. Нищо че не е плоскост - става идеално.
                            Ще ида да потръся! Дано да има черни бройки!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Петър Манолев
                              Ще ида да потръся! Дано да има черни бройки!
                              Няма смисъл черна. Отгоре лепиш черно самозалепващо фолио и готово
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X