Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интелигентен начин да промиваме резервуарите си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интелигентен начин да промиваме резервуарите си?

    Хора, този въпрос се ми се е въртял в главата? С какво да промиваме резервуарите? С спирт, с киросин или с студена вода? Дайте умни предложения!

  • #2
    Първо с вода и препарат за миене на съдове след това с маркуча за отмиване на боклуците и след подсушаване изплакване със спирт за горене за неутрализиране на останалата вода.Поне аз така правя.

    Коментар


    • #3
      Вряла вода и сапун, после много вода, после 10 минути маркуча от ауспуха - в резервоара.

      Коментар


      • #4
        сложи малко джибри вътре за 24 часа и ти обещавам завиден резултат.Но ако резервоара е метален и е стар може да ливне от много места.Няма шега пробвано е много пъти

        Коментар


        • #5
          ОК! Ще пробвам с вряла вода и много веро(сапун). И след това както каза Стефан - много вода! За ауспуха не искам да пробвам!

          Коментар


          • #6
            Не пробвай - направи го! Това суши много бързо и не дава възможност да започне дори ръждясването. Ако е свален - още по-лесно - нахлузи го на ауспуха на колата. Внимавай само за боята.
            УАЗовете нали са с два резервоара, това е естествения метод за чистенето.

            Коментар


            • #7
              Това не съм го знаел, обещавам че ще пробвам! Между другото, искам да ви кажа едно от малкото умни неща, които съм правил напоследък! След кранчето на резервуара, резнах гумената тръбичка която влива бензина в карбуратора! Умишлено я разрязах на две равни половини! И сложих едно много интересно филтърче!

              Ето снимка:

              Коментар


              • #8

                Коментар


                • #9
                  Тез филтърчета вършат работа..слагат се и на колите но след време вътре се свиват и се скапват! но пък за сметка струват в порядака най много 2 лева..
                  "Опознай Родината за да я обикнеш"

                  Коментар


                  • #10
                    това с ауспуха е най-важното дело след всичко което се прави! Дори когато се заварява пак се продухва на ауспуха! Най-добре става на ауспуха на някой пушлив дизел!
                    4ао
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      Като се заварява номерът е друг. За да не се разправяш да го миеш и гониш пАрите, просто го пълниш с инертен газ От ауспуха практически не излиза кислород, няма кой да поддържа горенето, и бензиновия резервоар не избухва и да е останало в него.

                      Коментар


                      • #12
                        Колеги,аз ще ви споделя моят начин за почистване и измиване на резервоара!
                        Сипвате малко течност в него (бензин,нафта,разредител или някакъв почистваш препарат) И пуснете вътре един най-обикновен сенджир(естествено резервоара трябва да е свален) Поразклатете го и при изсипване ще забележите колко гадости ще изтекат!!!
                        След това го изплакнете добре и .............готово!!!
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          Незнам колко е приложимо при ендурото, но резеервоара на газката ми беше пълен кенеф ,и нипрекъснато имах проблеми. Пробвах какво ли не ,накрая го свалих,накиснах го с някакъв препарат/не помня името,но струваше 0,80ст/ и на пароструйката .Въртях го от всички страни и през всички дупки .Подсуши си много бързо ,а след това без никакви други промивки монтирах го и налях горивото.От тогава нямам никакви проблеми.
                          Густо майна , пътят свърши !!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X