Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на филтър за мотор/ендуро/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пране на филтър за мотор/ендуро/

    браво митков тоя мотор го гледаш като бебе .. като по книгите. искам да те питам само какво представлява филтер клеанара?? какво рпедставлява всъщност защотото аз никога не съм ползвал..
    full time rider, part time racer
    jrc4life

  • #2
    представлява всъщност едно ...веро
    но е така направено че разтваря маслото за филтри
    ползвам го мноооого рядко само когато филтъра е супер мръсен
    една тубичка ми стига за няколко години
    иначе ползвам бензин за прането или и веро но обикновенно

    Коментар


    • #3
      Като стана въпрос за веро - когато миете филтъра с такова трябва внимателно да прочетете етикета да не би да има някакви "добавки" вътре, като например фин абразив за по-добро измиване на чиниите Щото за мотора това не е никак полезно да му влезне в цилиндъра
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        В тая връзка да ви кажа аз какво ползвам за почистване на масло.
        MEGLIO - купува се от всеки супермаркет, шише (1 литър) с пулверизатор като за почистване на прозорци. Около 4 кинта струва ... чисти перфектно. Само по- внимателно, че аз като си чистих двигателя и филтъра на другия ден ми се обели кожата по пръстите и дланите.
        Meglio и WD40 са ми любимите препарати. Да ги пиех по- малко щях да хабя

        Коментар


        • #5
          аз моя филтър си го пера с течен сапун и за сега не е имало никви проблеми

          Коментар


          • #6
            аз моя филтър си го пера с течен сапун и за сега не е имало никви проблеми
            значи най вероятно не го омасляваш с масло каквото трябва

            Коментар


            • #7
              Митков, ми тоя дунапрен не набъбва ли след бензинова интервенция бе?
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                бе малко е странно но НЕ нищо му няма ако ще и цял ден да кисне в бензин
                някакъв специален е бензино устойчив
                всички филтри са от такъв

                Коментар


                • #9
                  Може ли да ви попитам каква е идеята за омасляване на филтъра.На кои мотори се омаслява на 2Т , 4Т, по колко се слага и какво.Благодаря ви предварително

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ®yMeH
                    В тая връзка да ви кажа аз какво ползвам за почистване на масло.
                    MEGLIO - купува се от всеки супермаркет, шише (1 литър) с пулверизатор като за почистване на прозорци. Около 4 кинта струва ... чисти перфектно. Само по- внимателно, че аз като си чистих двигателя и филтъра на другия ден ми се обели кожата по пръстите и дланите.
                    Meglio и WD40 са ми любимите препарати. Да ги пиех по- малко щях да хабя
                    Абе това не разяжда ли алуминия?
                    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                    0884837709
                    0878383528

                    Коментар


                    • #11
                      MEGLIO rulez
                      No bike - no fun!

                      Коментар


                      • #12
                        Мисля че на филтрите им дават да не ги миеш с бензин

                        Митков, колко години изкарваш с един филтър?

                        Васко,

                        Филтра се омаслява за да хваща мръсотията, иначе тя си влиза в двигателя. Това е принципа на работа на всички дунапренени филтри, ако не е мазен не работи. Другоят важен момент е че трябва да се умаслява с гъсто масло с визкозитет 80 примерно. Ако го умъсляваш с WD или двигателно мъсло нищо не правиш! Най добре с специялно масло за въздушни филтри, защото е ужастно лепкаво!

                        Коментар


                        • #13
                          аз ползвах скъпо масло на мотул 30лв. литъра но от известно време има едно българско за 12-13лв. литър и му отстъпва само по опаковка
                          а стига минимум за един сезон
                          Николай Гогов 0898676912

                          НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                          Коментар


                          • #14
                            българско масло за филтри
                            не може да бъде тва е няква грешка

                            събине знам мотори дето от по 5 -6 години са си с един и същ филтър и се пере с бензин и нищо му няма

                            аз лично ги пера с бензин когато не са прекалено замърсени или бързам и искам да исъхнат бързо
                            иначе с вода и веро или филтър клийнър става най чист
                            но после съхне много бавно особенно зимата

                            иначе имам няколко филтъра и като ги замърся ги пера наведнъж и после ги слагам идин по един та ми стигат за повече време
                            3-4 филтъра имам за сузукито и ги въртя

                            на световното по мотокросс ги гледам че филтрите ги хвърлят след всеки манш по богатите отбори

                            Коментар


                            • #15
                              а бе и аз като го видях го гледах като теле ама е факт има го само в един магазин поне само там съм го виждал-нико мотор на кирил и методи като го жидях и аз се смях щото не беше на никаква известна наша марка/прицта,лукойл.плама/,а ЕТ-някой-си та предполагам че го жнася наливно и само го бутилира но никак не е лошо пак казвам разликата с мотула и кастрола е само в опаковката
                              Николай Гогов 0898676912

                              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X