Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Колко харчи 4т и 2т

    Отдавна не карам мотор, ама 12/100 не виждам как ще влязат в 125кубика. Имам извънбордов двигател Меркюри 210см3 2 цилиндъра 8 коня. На максимални обороти харчи 3на час. Лодката я бута с 30км/ч. Това е еквивалентно на 100км/ч, ако е на моторетка.

    Коментар


    • #92
      От: Колко харчи 4т и 2т

      Ами как, в началото е трудно караш по горските магистрали развиваш едни 80-100км и си викаш "ей това оффроуда яката работа" после гледаш батковците как почват освен по магистрали да отскачат и за по една козя пътека по която ти си мислиш че е глупаво дори пеш да пробваш да минаваш. След време обаче скоростното каране ти писва, почваш с леки пътечки, после по-тежки и в един момент се оказва че има места на които повече време ти носиш мотора отколкото той теб. Ако и до този момент не си се отказал и не си се върнал обратно на магистралите, стигаш до второто изречение в цитата който си ползвал нарича се "оффроуд с нотки на извращение" след като си поносил мотора известно време се стига до един момент в който или се научаваш повече да се возиш отколкото да буташ/носиш или просто както казах се връщаш на магистралите. Е те точно там където оборотите отиват към червеното през повечето време и при цял ден каране прехода може и да не се прескочи 30-на км. разхода става на час, а не на километър. Е аз още съм в началото на етапа "оффроуд с нотки на извращение" уча се и там където с Ямахата не съм си и помислял да мина, сега с КТМ-а няма да ми направи и впечатление, не нося мотора до момента в който не се случа в група с Ади и баща му, Мето, или някой друг извратен ненормалник с нотки на извращение в погледа, но пък кефа сега в сравнение с карането преди 3-4години...priceless

      Коментар


      • #93
        От: Колко харчи 4т и 2т

        Първоначално публикуван от bojkodim75 Преглед на мнение
        Това 6-6,5 сигурно е по асвалт със скорост 50 км/ч !!!!!!!!


        Добре, щом така мислиш. С 50 по асфалт ще го сваля под 5.5/100
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #94
          От: Колко харчи 4т и 2т

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Ами как, в началото е трудно караш по горските магистрали развиваш едни 80-100км и си викаш "ей това оффроуда яката работа" после гледаш батковците как почват освен по магистрали да отскачат и за по една козя пътека по която ти си мислиш че е глупаво дори пеш да пробваш да минаваш. След време обаче скоростното каране ти писва, почваш с леки пътечки, после по-тежки и в един момент се оказва че има места на които повече време ти носиш мотора отколкото той теб. Ако и до този момент не си се отказал и не си се върнал обратно на магистралите, стигаш до второто изречение в цитата който си ползвал нарича се "оффроуд с нотки на извращение" след като си поносил мотора известно време се стига до един момент в който или се научаваш повече да се возиш отколкото да буташ/носиш или просто както казах се връщаш на магистралите. Е те точно там където оборотите отиват към червеното през повечето време и при цял ден каране прехода може и да не се прескочи 30-на км. разхода става на час, а не на километър. Е аз още съм в началото на етапа "оффроуд с нотки на извращение" уча се и там където с Ямахата не съм си и помислял да мина, сега с КТМ-а няма да ми направи и впечатление, не нося мотора до момента в който не се случа в група с Ади и баща му, Мето, или някой друг извратен ненормалник с нотки на извращение в погледа, но пък кефа сега в сравнение с карането преди 3-4години...priceless
          Много точно е написано,а който си мисли за разход на двутактов 125 от 6-7л аз ще му сипя бензина и искам да караме заедно за да мога след като му свърши бензина много да се смея.

          Коментар


          • #95
            От: Колко харчи 4т и 2т

            Напълно съм съгласен с колега имах ямаха дт125 и ми гореше 12-13литра което е не си заслужава защото пък е доста слабичък,а сега хондата ми цр250 върви като откачена и гори същите литри
            HONDA CR250 - 2 Stroke POWER

            Коментар


            • #96
              От: Колко харчи 4т и 2т

              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
              ... до момента в който не се случа в група с Ади и баща му, Мето, или някой друг извратен ненормалник с нотки на извращение в погледа,...
              Ох, аз мислех, че само моето самочувствие мачкат!

              Коментар


              • #97
                От: Колко харчи 4т и 2т

                Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                Много точно е написано,а който си мисли за разход на двутактов 125 от 6-7л аз ще му сипя бензина и искам да караме заедно за да мога след като му свърши бензина много да се смея.
                Ако говорим за супер хард пътеки и дерета може да се вдигне разхода (и пак няма да е 12), но 125-ците не са направени за този тормоз- хард ендурото...
                За нормално ендуро е много под този разход, повярвайте
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • #98
                  От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                  Абе спидърчо шосе напъваш бе момче кажи кога, дай ми ДеТенцето ти за 2-3 часа да го покарам и ще ти покажа как един резервоар няма да ми стигне.
                  Краси много е готино да караш с по-можещи от теб много по-лесно де учиш, но аз задобрявам само да се върна в София ще отидем да почупим заедно :-P
                  Пенчо невероятно но факт, и най-неприятното доказателство е сметката на бензиностанцията.

                  Коментар


                  • #99
                    От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                    на един мой приятел мотора му е Cagiva Elefant 125 и гори 7-8л на 100км.Аз имам ямаха уз 250 и не съм я засякъл колко гори защото ми е от няколко дни но поред вас колко ще гори.

                    Коментар


                    • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                      Honda cr 125-1995г.На разходки (6,5-7)-100км,натоварен режим-(8-9)-100км.
                      Васко

                      Коментар


                      • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                        Първоначално публикуван от Iordan96
                        Всички ли сте толкова надути няма един свестен човек който да не ми правете забележка казаха ми че ако сменя карбуратора може и искам да чуя вашите мнения дали найстина може но вие неможе да разговаряте като хора
                        Стар кросов мотор, какво очакваш ? Всичко е износено и най-вероятно карбуратора е зле! Ако се дави или прелива от там, ще гори много! 10/100 трябва да гори в натоварен режим, а ако се кара нормално и пак гори 10 значи има проблем някъде!
                        ...и искам да чуя вашите мнения дали найстина може но вие неможе да разговаряте като хора
                        Колко човека още трябва да ти казват едни и същи неща ?
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                          Honda mtx 125 HRC- 4/100 при нормално каране 5/100 в гората по някои път и повече/
                          Honda MTX 125 , Suzuki DRZ 400S 2004, Suzuki DRZ 400S 2004

                          Коментар


                          • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                            Като каза хонда се сетих за един приятел с CRM250. Вярно, не върви като ЕХС 250, но все пак си е 250 и гори 5/100. На бензиностанцията винаги зарежда най-малко от всички 4Т и 2Т мотори. Как са го направили тия японци, не е истина !!!
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                              Доминатор-10-12,узф426-8-9,хр600-10.Яко каране по екстремни терени.
                              MG RACING

                              Коментар


                              • От: За разхода на гориво при кросовите и ендуро мотори

                                KTM 450 EXC R 2009 - 6-7/100 при яко каране
                                КТМ 525 EXC 2003 - 9-11/100 при същото каране

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X