Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акомулатора тече, а е нов?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акомулатора тече, а е нов?

    Здравейте, купих нов акомулатор, но тапите му не са с резба и когато покарах малко по дупките с него и видях че тече от там. Също от страни тази тръбичка през която може да изтича електролит трябва ли да е отпушена защото сега имам гумена тапичка и там? Струва ми се че ако е отпушена ще тече постоянно и ще се изпразни акомулатора...

  • #2
    До: Акомулатора тече, а е нов?

    Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
    Здравейте, купих нов акомулатор, но тапите му не са с резба и когато покарах малко по дупките с него и видях че тече от там. Също от страни тази тръбичка през която може да изтича електролит трябва ли да е отпушена защото сега имам гумена тапичка и там? Струва ми се че ако е отпушена ще тече постоянно и ще се изпразни акомулатора...
    Тази тръбичка трябва да е отпушена, тя е там нарочно. Ако я отпушиш, ще спре да тече. И, разбира се, ако ти е наред генераторът.

    Коментар


    • #3
      До: Акомулатора тече, а е нов?

      тръбичката е отдушник за отделящите се при зареждането газове... премери си зарядното напрежение - щом тече, най-вероятно акумулатора се презарежда /и скоро вече няма да е нов/...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Акомулатора тече, а е нов?

        ок, мерси. Добре че не го карах много така

        Коментар


        • #5
          До: Акомулатора тече, а е нов?

          И освен това на тръбичката/отдушника се слага маркуче/шлаух, който отвежда изпаренията към долната част на рамката. Иначе киселината ще съсипе всичко по пътя си до като се стича по рамката и другите детайли на мотора.
          Огледай, трябва да го имаш това маркуче от предишния акумулатор, ако не си сложи ново.
          Както те е посъветвал и друг колега, провери дали не презарежда

          Коментар


          • #6
            До: Акомулатора тече, а е нов?

            И ма и друго решение следвашият път кат си копуваш акомулатор си купи сух тоест с желеобразен електролит това е чиса работа да знаеш моя предишния едно че ми скапа рамката (боята) заради въпросната тръбичка ами и изкара само 1 сезон за съжаление

            Коментар


            • #7
              До: Акомулатора тече, а е нов?

              Съвети,съвети...Ако не си пипал нищо по акомулатора,има опция наречена рекламация.Не ти е работа да разбираш що е то отдушник и има ли почва у нас.Това е работа на този,който ти е продал СТОКАТА.Така че ако нещо не си доволен,направи рекламация(но първо виж под какво си се подписал)
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                До: Акомулатора тече, а е нов?

                Задължително сложи на тръбичката маркуче, което да води до долната част на рамката, така че киселината да се стича по него и да отива навън. Моето маркуче се беше извадило и сега когато свалих страничната кора киселината беше помляла цялата боя на рамката зад кората. Сега сложиш маркочето и го стиснах с една малка опашка за тръбичката за да няма повече такива неприятности. Съветвам те и ти да направиш така.
                KTM Fen

                Коментар


                • #9
                  До: Акомулатора тече, а е нов?

                  Преди да се правиш на ядосан рекламационатор* в магазина виж дали някое реле не заминало и да не изключква при ток повече от 12V иначе варианти много
                  В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
                  Варна, Сузуки ДР650РС

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акомулатора тече, а е нов?

                    Сложих тръбичка, но днес видях че от нея капе на рамката и там има някаква реакция с метала незнам дали го разяжда. Така ли трябва да е? Вие къде сте си я изкарали да капе докато карате?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акомулатора тече, а е нов?

                      Където е капало веднага го измий ОБИЛНО със студена вода. Че ще ръждяса много бързо, и ще изгние.
                      Чак пък да тече ... Сменяй го, ИМХО.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акомулатора тече, а е нов?

                        Кое да сменя? Нали е за това тръбичката да тече през нея от друсането докато караш. Въпроса ми е къде сте я прекарали за да тече навъка а не по мотора?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Акомулатора тече, а е нов?

                          Преди да правиш каквото и да е,провери си най-напред алтепнатора и релетата,иначе винаги ще кипи и тече.Работил съм във фирма която се занимава със доставка,зареждане и прадажба на акумолатори.
                          DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                          Коментар


                          • #14
                            До: Акомулатора тече, а е нов?

                            Какъв се оказа проблема с акомулатора,че и ас имам драма с моя.
                            Той е стар взех мотора с него и нямаше никаква киселина в него.
                            Сипах му дистилирана вода,заредих го и днес като припалих да поработи мотора взе да тече.
                            Може някоя от клетките да е укъсила?Даите ми някаква послидователност да езмеря тоците и Какви трябва да са те?
                            Ако купя нов може да го батисам,в случай че не се зарежда адекватно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Акомулатора тече, а е нов?

                              Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
                              Кое да сменя? Нали е за това тръбичката да тече през нея от друсането докато караш. Въпроса ми е къде сте я прекарали за да тече навъка а не по мотора?
                              Колега това не е хубаво щом толкова тече този акумулатор,най добре да го види някой които разбира и да замери зареждането.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X