Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Мотора ми няма тоя характерен чист звънтящ звук на 2Т крос.
    той идва не само от това да е добре цилиндъра и буталото -но и от състоянието на ватата в заглушителя
    ако е стара или напоена с масло ..звука е кофти дори двигателя да е 6
    но ..двигател направен с втулка не съм чул да докара такъв чист и приятен звук..
    друго от което зависи е сместа да е що годе точна-ако богатее пак звука става гаден и гъргорещ
    ..ако пък е много обеднен призвънява по тънко и прекалено звънливо което преминава в детонация при повече обороти и газ..
    -и пак е кофти вариант..въобще по звука може да се познае доста добре 2 т то -как работи и какво му е състоянието

    Коментар


    • #17
      Ватата редовно се сменя, не идва от нея а май точно от сместа. Не знам точно как трябва да я наглася. Не мога да предценя как точно трябва да звучи, но усещам, че не работи както трябва. Май иглата на поплавъка е поизносена. И въпреки това моторетката не звучи така, както мотор с никасил - като го купих моя мотор беше регулиран идеално, но откакто разглабях карбуратора не звучи толкова чисто. Огромна разлика има, моя никога не съм го чувала да звъни така.
      DCRT®

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от mitkov
        ..пробвахме и на една ямаха 4т баджо и направи цилиндъра ..собственника и малко след това пукна маркучи и я прегря кара я без вода докъто се усети бая -всъщтност е имало малко вода само в цилиндъра но радиаторите са били на сухо..50 сетина километра -въпреки това като я отворихме покритието бе
        здраво

        мда вярно е, на хасковското състезание след едно падане съм спукал радиатора в долната му част и губя цялата вода ,обаче откъде да разбера това още повече че паднах в реката и целия мотор беше мокър
        странно обаче двигателя не блокира въпреки че над 25 км съм карал така, само смени звука по едно време и взе да звучи като куха лейка
        никасила обаче беше здрав без следи от надиране или отлепяне затворих го и мотора си кара още с него
        въпреки добрия развой на събитията все пак се яви проблем впоследствие
        от високата температура която е развил след като е останал без охлаждане двигателя,главата прегрява и се изкривява-съответно почва да надува компресия в охладителната система и да "гони" водата дори при работа на свободни обороти
        последва шлайфане на главата,нова гарнитура и мотора стана без грешка !

        моя извод е че покритието което прави Баджо е добро и върши работа в режимите в които караме на ендуро
        "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
        MG Racing Team

        Коментар


        • #19


          ЕТО цилиндъра на кх са на димитър -току що получен от баджо спорт !
          сега го монтираме и ще ви държив в течение на нещата
          Баджо спомена че вече покритието му е с нова подобрена формула и било още по здраво и износоустойчиво
          тия дни кх са като тръгне започват тестовете
          ..между другото тоз кх не се кара много много че димитър рядко го изкарва..но щом е за теста обещавам лично да го вадя и аз от време на време..е ако димитър не ме гръмне някой ден докато му вадя мотора от мазето
          ..че някой път влизам и без да питам
          ама кво да го прая като хич не чува като му свиркаш отвънка

          Коментар


          • #20
            До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

            колко приблизително излезнаха ризите за различните цилиндри като цена, а къде се намира БАДЖО?
            http://www.irlandetza.com
            Forever is our today
            http://www.lre-bulgaria.org
            мотора на аватара е на Gorgio

            Коментар


            • #21
              До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

              Айде някой да даде телефона на тоя човек в тази тема, че коментари много ама никой не е дал контакт с човека...
              Няма ли някъде да се правят качествени ризи за по-кратък срок от 2 седмици... ?
              Става въпрос за XR 250 R
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #22
                До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                Айде някой да даде телефона на тоя човек в тази тема, че коментари много ама никой не е дал контакт с човека...
                Няма ли някъде да се правят качествени ризи за по-кратък срок от 2 седмици... ?
                Става въпрос за XR 250 R
                На старата ми Хонда ХL250R се наложи да се сменям риза .Ползувах за заготовка риза от Пежо 205 позволяваше обработка отвън и отвътре.Пежото беше на 300 000 км. и все още личеше хонинга -тестван материал. Всъщност старата ми риза беше добра но буталото беше износено и аз да не купувам смених ризата и я направих на размер за старото бутало, ако си си купил ново бутало нормален размер може да замерим и ако се получи добра хлабина мога да ти я дам.
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #23
                  До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                  Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                  На старата ми Хонда ХL250R се наложи да се сменям риза .Ползувах за заготовка риза от Пежо 205 позволяваше обработка отвън и отвътре.Пежото беше на 300 000 км. и все още личеше хонинга -тестван материал. Всъщност старата ми риза беше добра но буталото беше износено и аз да не купувам смених ризата и я направих на размер за старото бутало, ако си си купил ново бутало нормален размер може да замерим и ако се получи добра хлабина мога да ти я дам.
                  Ако трябва да съм искрен изобщо нямам желание точно сега след като съм си купил хубави оригинални части...да си правя каквито и да е експерименти с мота, защото наистина искам да го стегна както трябва и да не го барам доста време...
                  Буталото е 73 мм. и възнамерявам след ремонта мотора да е със:
                  ново бутало, сегменти, бутален болт, риза, гарнитури гумички на клапъните, маслен филтър, въздушен филтър, свещ, масло и реглаж на клапъните...
                  ----
                  ПП. Благодаря ти за предложението все пак !
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #24
                    До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                    Не става въпрос за експерименти те ризите се правят от един и същ материал както за моторите така и за автомобилите,говоря за хондата защото старата ми беше същата.По този начин е направена и върви вече 3 години без никакъв проблем.Предлагам ти вариант които съм го изпробвал и не искам да печеля от това.Ти като искаш да си цакаш твое право е.
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • #25
                      До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                      Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                      съм си купил хубави оригинални части...да си правя каквито и да е експерименти с мота, защото наистина искам да го стегна както трябва и да не го барам доста време...
                      А що се отнася до това кои какви материали използува за правене на ризи да ти кажа че повечето фирми които на мен са ми известни и се занимават с това при липса на вариант за закупуване на заготовка от магазина ползува чугунени отливки правени в Ихтиман и тук в Казанлък и в Стара загора и в Габрово.Предполагам и в София работят с тях така че при Баджо не вярвам да правят нещо по различно когато става въпрос за чугунена риза.
                      Стефан Дянков

                      Коментар


                      • #26
                        До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                        На сила можеш само да вземеш, но не и да дадеш! Това важи и за акъл!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #27
                          До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                          Наистина има логика в думите ти и в крайна сметка предложението не е лошо, но проблема е, че аз лично нищо не мога да направя като ми я дадеш.. само ще я гледам като объл камък, защото незнам нищо относно избиването и поставянето на тези чудесии... колкото до буталото - то е ново и е 73 мм. на Pro-X в комплект със сегменти и бутален болт !
                          Ако евентуално стане и можем да я сложим съм склонен да дойда и да свършим работа, за което съответно ще се отплатя, защото аз лично немога някой да ми свърши работа и аз да си тръгна без да съм се отплатил :> не спя спокойно просто.. и все още си помня някои стари дългове към други хора от форума, но това е друга тема
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #28
                            До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                            Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                            На старата ми Хонда ХL250R се наложи да се сменям риза .Ползувах за заготовка риза от Пежо 205 позволяваше обработка отвън и отвътре.Пежото беше на 300 000 км. и все още личеше хонинга -тестван материал.
                            Това е перфектното решениеАко също бих постъпил такаЧетох че 80-те години двигателите на BMW за F-1 са били правени на базата на стари блокове от серийни автомобили.Нищо ново под слънцето.

                            Коментар


                            • #29
                              До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                              Аиде даите моля ви координати на тоя Баджо де, ми се е скапал цилиндъра .

                              Коментар


                              • #30
                                До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                                Първоначално публикуван от anchoboy Преглед на мнение
                                Аиде даите моля ви координати на тоя Баджо де, ми се е скапал цилиндъра .
                                Ето. Успех.
                                http://www.bagiosport.com/
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X