Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

    Някой може ли да сподели добър сервиз или техник в София, където може да се извърши монтаж на аларма за мотоциклет?
    В моя случай ще си купя алармата от определено място и търся някой, който да я монтира на Honda CBF 600 S 2004г. без ABS.
    Колко би трябвало да струва такъв монтаж и как варира цената?

  • #2
    От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

    инж. Тенев 0879 58 15 70.

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      инж. Тенев 0879 58 15 70.
      Ако това е Тенко Тенев от "Алармсист", вече го проверих...
      Цената, която ми обяви е около 200 лева и нищо друго не ми оставаше освен да му пожелая приятен ден.

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

        Аз на моят си монтирах сам българска аларма на стойност беше под 60лв. Като занимавка ми отне около 3 часа мисля, с все разглобяването на мотора, почесването, плюнченето кое, как и къде и последващата настройка. Не е особено сложно и по-скоро в такъв случай бих препоръчал сам да си го направиш, за да си наясно при евентуален проблем какво да шунтираш. Моторите са ни подобни, предполагам и на електроника е така и мога да ти съдействам с инфо, а мисля че и чертеж имам, ако решиш сам да се занимаваш.

        Успех !

        Коментар


        • #5
          От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

          Първоначално публикуван от Aleks.Zh Преглед на мнение
          Аз на моят си монтирах сам българска аларма на стойност беше под 60лв. Като занимавка ми отне около 3 часа мисля, с все разглобяването на мотора, почесването, плюнченето кое, как и къде и последващата настройка. Не е особено сложно и по-скоро в такъв случай бих препоръчал сам да си го направиш, за да си наясно при евентуален проблем какво да шунтираш. Моторите са ни подобни, предполагам и на електроника е така и мога да ти съдействам с инфо, а мисля че и чертеж имам, ако решиш сам да се занимаваш.

          Успех !
          Благодаря за идеята и споделения опит.
          Нямам желание да се занимавам с инсталирането, но ако се наложи ще се пробвам.

          Коментар


          • #6
            От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

            Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение
            Колко би трябвало да струва такъв монтаж и как варира цената?
            В провинцията - около 100 лв...В София около 200.
            Миналата година познат монтира.Знам че ти се вижда много.
            Но ако мислиш че качествен автомайстор работи за 50-60 лв дневно?!
            Освен това алармата спорна за мотоциклет тъй като статистиката е да се краде с алармата.Товари се в бус.Така че си направи сметката дали има смисъл.

            Коментар


            • #7
              От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

              Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение
              Ако това е Тенко Тенев от "Алармсист", вече го проверих...
              Цената, която ми обяви е около 200 лева и нищо друго не ми оставаше освен да му пожелая приятен ден.
              Моя "алармаджия" дава цена 200 лв труд и аларма .Като се стопли времето.За въпроси телефона от профила.

              Коментар


              • #8
                От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                В провинцията - около 100 лв...В София около 200.
                Миналата година познат монтира.Знам че ти се вижда много.
                Но ако мислиш че качествен автомайстор работи за 50-60 лв дневно?!
                Освен това алармата спорна за мотоциклет тъй като статистиката е да се краде с алармата.Товари се в бус.Така че си направи сметката дали има смисъл.
                Тук алармата е обявена с включен монтаж:
                https://www.proarm.info/product/342/...m-legos-3.html
                Аз се свързах с тази фирма и цената, която ми обявиха при положение, че алармата си е моя собствена е 60 лева и време за монтаж в рамките на деня.

                Коментар


                • #9
                  От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Моя "алармаджия" дава цена 200 лв труд и аларма .Като се стопли времето.За въпроси телефона от профила.
                  Възможно ли е да ми изпратите подробности за марката и модела на алармата, за която говорите?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                    Аз монтирам аларми всякакви ежедневно.

                    Доста сме натоварени.

                    Само да те предпазя от някои грешки като си купуваш сам алармата.

                    При аларма на мотор разчиташ основно на шоковия датчик и евентуално на сигнал от контакт.

                    Разбираемо мотора няма врати и капаци .

                    Там имаш два основни проблема за решаване

                    Първия е изолирането от водата и мястото в което да се събере алармата.(модула)

                    Втория проблем е че мотора има доста вибрации.Шоковите датчици масово са вградени в алармата ,съответно през последните години типа на шоковите датчици са с пиезо елемент.Самия тип на пиезо елемента е такъв че, те стърчат над платката и съответно от вибрациите се получава студена спойка.

                    Има феритни датчици ,те са бетон за случая,но пък имат други недостатъци.

                    Та моя съвет е този който монтира алармата,той да избере модела.

                    При мотора има функции от типа на защитно преактивиране които трябва да могат да се изключат,при автомобилите са почти задължителни и на някои аларми не могат да се изключат.

                    Относно цената ,читава аларма 60-70 лв.и 50 лв.монтаж.

                    Препоръчвам ти бсм Сатурн м3 Сатурн м5 и най вече суперсект 9000.

                    Последната сме я пробвали не веднъж,издържа на шокова палка.

                    п.п Не си предлагам услугите поради сериозна натовареност.
                    Последно редактирано от Roninn; 14-03-19, 23:29.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                      Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение
                      Тук алармата е обявена с включен монтаж:...
                      .
                      Конкретно този модел аларма е добра.
                      Имам я на единият мотор, купувах я от Луис и си я монтирах сам.
                      Не е ракетна нАука монтажа, полезно предвид експлоатация но и аз ще кажа, че е тотална безмислица ако идеята е защита от кражба.
                      Глупава “инвестиция”.



                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                        Не съм съгласен, аз не си оставям мотора сам на повече от 50-100 метра без надзор.

                        Примерно ако влеза в магазин или пред някоя кръчма ,реално мотора не го виждам,но ще го чуя без проблем.

                        Отиваш някъде на палатка,през ноща в гората да не си на пост да го пазиш.Ами ако палатката е в Унгария,Румъния ...алармата си е задължителен атрибут и спокойствие.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                          Хм...
                          Аз не бих карал такъв мотор!!!

                          Иначе имам в експлоатация няколко системи на META.
                          Безкомпромисни са от към фалшиви аларми.
                          Всички са с малък обхват. Много малък.
                          Тази конкретно за мотор е с убийствено ниска консумация - около 2mA при зареден вътрешен акумулатор.
                          Всички са с водоустойчиво дистанционно, възможност за байпас на системата със секюрити код.
                          И въпреки всичко безмислица според моят аршин що се отнася за мотоциклет.
                          А що се отнася за цената аз за подобна на цитираната сума за монтаж (под 100лв) няма да се захвана с монтаж.
                          Дори да се абстрахирам от убеждението, че са пари хвърлени на вятъра!



                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                            При добра оценка и подход ,имаш работа за 30-40 Мин.

                            Инъче оставен мотор две седмици без да се пали с аларма, трудно пали.

                            Моя стои на зарядно целогодишно в гаража ,ако ще и да се кара през ден.



                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Хм...
                            Аз не бих карал такъв мотор!!!!
                            Имам навика да карам сам далеч извън бг по планини ,та в гори тилилейски,мотора ми е много ценен,ако изчезне,Беър Грилс ще ми завиди.
                            Последно редактирано от Roninn; 15-03-19, 07:11.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сервиз или техник за монтаж на аларма за мотоциклет.

                              При консумация между 1 и 2 mA в режим на охрана смятай за колко време ще убие акумулаторът.
                              По принцип е монтирана на мотор, който не карам, не съм я изключвал електрически въпреки това.
                              Няма проблем със загуба на ток. И няма как да има с такава консумация.
                              Това имам предвид като казвам, че моделът е ОК.
                              Не само, разбира се но е предвиждана да работи в специфични за мотоциклет условия - вода, вибрации, малки батерии. И го прави много добре.
                              Друг е въпросът, за какво работи но да кажем, че това е субективна преценка.
                              Според моята работи добре но за нищо [emoji3]





                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X