Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за височина на седалката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за височина на седалката

    Здравейте колеги нов съм във форума и в спорта като цяло . От много време карам мотори но само пистови. От скоро смених спорта и си взех КТМ ГС 250 еее много голям кеф . Взех си умишлено по стар и евтин мотор тъй като не знаех дали ще ми допадне е допадна ми, но не ми харесваше външно и си купих резервоар, седалка спойлери от 2001г. всичко напаснах и смея да твърдя че стана доста добре поне за мен, но имам проблем аз съм висок 170 см. и преди стигах земята на пръсти а сега седалка се дигна с няколко см. и вече с двата крака не докосвам земята. Амортесиора е развит до край и няма как да го сваля още. Моля ви дайте съвет как да го сваля с няколко см. , че така е много некомфортно.

    П.П. За много години на всички и по топло време да може повече да караме

  • #2
    От: Помощ за височина на седалката

    Добре дошъл!
    Ако седалката е дунапренена, махни тапицерията и с една пила за дърво си я докарай на ниво. Сетне тапицираш и си готов. Ако е от онези пресованите, ще трябва да я смениш.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за височина на седалката

      Това с разхлабването на пружината е погрешно , защото окачването няма да работи правилно. Височината е най-добре да я промениш с промяна на линковата система или с по-къс амортисьор . Но трябва да стане така , че с промяна на височината , да намалиш и хода на окачването , защото гумата ще започне да се удря в калника. Коя година е въпросният КТМ?
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за височина на седалката

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Добре дошъл!
        Ако седалката е дунапренена, махни тапицерията и с една пила за дърво си я докарай на ниво. Сетне тапицираш и си готов. Ако е от онези пресованите, ще трябва да я смениш.
        В тия седалки няма много дунапрен , почти няма за махане.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          Re: От: Помощ за височина на седалката

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Това с разхлабването на пружината е погрешно , защото окачването няма да работи правилно. Височината е най-добре да я промениш с промяна на линковата система или с по-къс амортисьор . Но трябва да стане така , че с промяна на височината , да намалиш и хода на окачването , защото гумата ще започне да се удря в калника. Коя година е въпросният КТМ?
          Или още по-добре е да не пипаш окачването, а да свалиш самата седалка надолу.
          Щом си сменял пластмаси и резервоар, значи и седалка си сменил? може да свалиш рамката под седалката по-надолу + малко да свалиш от дунапрена и си готов.
          Пружината не я пипай и си я нагласи по книга да не почне да хлопа по дупките .

          Дай снимка на мотора да видим как е станал.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X