Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

    Здравейте, колеги наближава време за смяна на маслото на мотора ( Yamaha TT 350 ) и сега идва вечния въпрос - кое е по-доброто? Това ще му е първата смяна от както е при мен и сега се чудя кое да избера Motul 7100, BelRay Thumper 4T Racing или CASTROL Power1 Off Road 4T чувал съм за мотула и за белрея и хубави и лоши отзиви, а за кастрола нищо не знам. До колкото знам в момента е с мотул 7100 10в40, поне така ми каза човекът от който взех мотора.И сега искам да ми помогнете в избора на масло за ТТ-то, кое според вас е най-подходящото за този мотор от изброените. Също искам да попитам какъв вискозитет да бъде като да може да се кара лятото, но в същото време и в по студено време. Според мен 10w40 не лош избор за по- хладните месеци, но лятото ме притеснява да не му идва много рядко.

  • #2
    От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

    Мотул или белрей, което ти е по-лесно/по-евтино за намиране.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

      Лично мое мнение колега и не те ангажирам с марки,но сипвам само YACCO на всички превозни средства.Има и 15в50 за мотоциклет/ямахата ти ще му се радва много през летния сезон/има и 10в 40 ,което също можеш да налееш.Цената добра,качеството си заслужава.Колегата продава и тук във форума и прави отстъпки.

      Коментар


      • #4
        От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

        10 в 60 - мехлем на рана за въздухара .

        Коментар


        • #5
          От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

          2014-та година карах само с масло мотул 10в40, но тази година реших да пробвам репсол пълна синтетика 10в40 и като че ли от репсола съм по-доволен, по-лесно се включват предавките и може би няма толкова много копия като мотула. И аз като теб мисля лятото да налея 10в60, но моя мотор няма да му е проблем какво ще му налея, защото аз просто нямам такъв терен, на който да му натоваря толкова двигателя, че да прегрее

          Коментар


          • #6
            От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

            Е, то има Мотул и Мотул.
            Колега, мога да ти пратя оттука /Франция/ истински Мотул, такъв, дето у БГ-то не са сънували. Грам не преувеличавам, не ми се влиза в подробности, официалния дистрибутор в района, в който живея, ми е повече от брат, или баща, както искаш. Там има масла, дето и в интернет ги няма .
            На доста хора съм пратил масло в България, остават като гръмнати!
            Аз /естествено/ карам само с Мотул от моя човек, да те предупредя, обаче, че 1 литър най-обикновено дизелово 10W40 е около 10 /десет/ евро литъра .
            Ако искаш все пак, аз утре отивам и без друго при него, напиши ми точно какво ти трябва и колко, още след обяд ще имаш отговор.

            ПП - Принципно там ползвам известна отстъпка, но все пак ................
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #7
              От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

              Грешиш, в България вносителя на мотул си е съвсем читав. Или поне беше. Нека минем без дежурните суперлативи.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                Благодаря, ви много за бързите отговори. За момента като че ли съм се насочил повече към белрея, защото мотула съм чувал от много хора, че като позагрее мотора става малко по шумен и скоростите започват да влизат малко по-трудно. Като същите явления ги има и при мен понякога. Yacco-то ми харесва, че им разфасовка от 1.4 л. което ще бъде перфектно за мен, защото мотора събира 1.3. Та ако може някой още да каже мнение за това yacco. А за вискозитета гледам колегата pe6o74 ми е предложил 10в60, но това няма ли да му е гъсто, когато е по-студено.

                Коментар


                • #9
                  От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                  Не , слагаш и забравяш повече такива теми да пускаш .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                    Аз такива теми няма да пускам вече, но въпроса е че още не съм избрал марката и искам да чуя още някое мнение за въпросните масла и то най-вече за belrey или мотула, но според мен този мотул който се предлага на нашия пазар не е кой знае какво и повече си му е името, затова съм се насочил повече към белрея. И ако може още някой да каже нещо за уacco-то. А колкото до вискозитета щом казваш, че 10/60 ще е добре предполагам ще бъде такъв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                      Не ме разбра явно : няма да ти се наложи да пускаш такива теми . Това е лично мое мнение - не си длъжен да се съобразяваш , изборът си е твой .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        Е, то има Мотул и Мотул.
                        Колега, мога да ти пратя оттука /Франция/ истински Мотул, такъв, дето у БГ-то не са сънували.
                        Аре стига глупости! 2015г сме вече. Никой не си играе да презалепя етикети....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                          +1 за Yacco
                          - 1 за Мотул
                          Говорим за у наше село, нали?
                          Последно редактирано от mbenz; 23-02-15, 15:35. Причина: допълнение
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                            @pe6o74, разбрах те какво искаше да кажеш и за това ти написах, че въпроса е сега и марка да избера и вече наистина няма да имам нужда от подобни теми. А че изборът си е мой е така, но нали за това съм пуснал темата да видя и други мнения и съвети и тогава вече да реша. Така че някой друг, ако също има компетентно мнение за това какъв вискозитет ще бъде хубаво за моторчето нека сподели, ако ли не предполагам ще бъде 10w60. И за сега гледам има 2 гласа за Yacco-то и 1 за BelRey-я, а мотула мисля да ми отпадне като вариант или да остане нещо като резервен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое масло да избера Motul, Bel Ray или Castrol

                              Бай Гоблин, суперлативите не са от мен, а от сериозни хора дето са купили Тук и занесли Там.
                              И не само с маслата е така - вземи едно и също лекарство в България и Франция, пробвай и после ми кажи. Всъщност ти знаеш, де.
                              Бат Пенчо, аз Ямаха нямам, искам само да помогна, туй-то.
                              Колега, на добър път и много безаварийни, ако потрябва нещо - свиркай!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X