Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стругар от София, за изработване на втулки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стругар от София, за изработване на втулки.

    Мисля да си сменям джантите със седемнайски, ще ми трябват други втулки за тях,
    дали можете да ме насочите при някой стругар, който разбира от тези работи, и
    може да го направи. Ако може да е от София.
    Ще се радвам на насоките ви.
    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

  • #2
    От: Стругар от София, за изработване на втулки.

    Написах ти на лично за да не стане като реклама. Не, че имам нещо общо с тях де. Ама съм правил многократно.
    п.п трябва да носиш джанта за да се види възможноста за фаска ( даже незнам как се пише правилно) ако е с цял отвор с еднакъв диаметър джантата. Не, че всекии читав стругар няма да ти ги направи по-евтино де. Ама може да няма подходящ материал.
    Последно редактирано от Tony33; 06-02-15, 00:19.
    висете отпуснато

    Коментар


    • #3
      От: Стругар от София, за изработване на втулки.

      Благодаря колега, ще прескоча да видя.
      Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

      Коментар


      • #4
        От: Стругар от София, за изработване на втулки.

        Намерих един стругар в квартала, при който съм ходил много отдавна да ми прави скоба за вадене на маховик.
        сложих задната капла, и започнах да меря от тук от там с шублера и да свалям размери нужни ми за новите втулки.
        Направих чертеж и утре ще го занеса на човека да ми направи стоманени втулки.
        Ето и няколко снимки.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150209_175320.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5641038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150207_155101.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5641039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150207_155116.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5641040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150207_110850.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5641041

        НЕ остава много място в задната вилка, и затова втулките трябва да бъдат мънички.

        А до колкото стругаря на Маргел, наистина е болен.
        Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

        Коментар


        • #5
          От: Стругар от София, за изработване на втулки.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vtuliki.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5641739

          Ето и как изглеждат направени втулките.
          Сложих ги и затегнах, оказа се че единия лагер е разбит на главината, смених ги и 2 та набих нови, и сложих каплата, стегнах и инерцията изчезна. Явно дистанционната втулка между лагерите вътре е била леко износена, и ще трябва утре да избивам лагер и да сложа шайбичка вътре между лагера и втулката.
          Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

          Коментар


          • #6
            От: Стругар от София, за изработване на втулки.

            Дистанционната втулка не се износва.
            Каза ли на стругаря, че по втулките ще работят семеринги?
            Кажи му да си оправи ножа и работата.

            Коментар


            • #7
              От: Стругар от София, за изработване на втулки.

              Колега, сложил съм колелото, без семеринги, и когато сложа втулките и завия леко усещам как затяга в лагерите.
              А относно това "Кажи му да си оправи ножа и работата." той работата си я е свършил, дадох му чертеж, изпълнил го е.
              А това за ножа още не мога да го схвана.
              Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

              Коментар


              • #8
                От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                Ще го схванеш кога сложиш семерингите! Ако до утре не вденеш за какво иде реч ще ти обесня подробно !
                Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                  Обясняват ти за качество на изработка, а не за точност. Втулките изглеждат така все едно ги е правил на шмиргел.
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                    Кажи му каквото съм написал. Грапавостта на обработените повърхнини е голяма и не е подходяща за работа с радиални уплътнителни пръстени.

                    Ако втулката в главината можеш да я мръднеш с пръст, значи не си набил достатъчно лагерите.
                    Възможно е в леглата им да има мръсотия.
                    Пробвай да събереш оста с всички втулки + още нещо и стягаш както се стяга на мотора.
                    Лагерите трябва да се въртят свободно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                      Колеги, радвам се за вашата загриженост, и за нападенията от ваша страна. Чичо Фър кое да схвана, семеринките ги сложих вече, проблемъ е решен,1 и беше в спирачния апарат. Каплата се върти, има инерция лагерите са повече от добре. Точно така направих както казва Иван, сложих оста с втулки и я стегнах на свалена капла, има си инерция. Втулката е съобразена с семеринга предварително и направо заспа дет се вика. Благодаря за ясните отговори.
                      Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                        Браво! Щом нещата са заспали ок! Ама все пак да ти обясня.Като гледам мотора си ти го бива затова трябваше да изработиш въпросните втулки от неръждаема стомана, а полетата където се трият семерингите да бъдат шлайфани. Така направени забравяш за тях! При тоя случаи много бързо ще ръждясат и с тоя клас на грапавост ще служат само като дистанционни шаиби!А ма карай да върви може и друг да си бие главата,знаели се?
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                          Защо от неръждавейка? Достатъчно е да е от твърда стомана, там където трият семерингите няма да ръждяса.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                            Чичо Фър, мерси за отговора ти, втулките на снимката са нацапани с грес, и може би не можете да придобиете представа от реалната грапавост, стругаря каза че са от стомана 15, което ако не се лъжа е стомана с средно съдържание на въглерод, която била доста яка. Ще ги мацвам малко с масло периодично за да не ръждясат, пък по натам мога да ги занеса да ги копират от неръждаема стомана, и да ги направят евентуално по "гладки".
                            Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стругар от София, за изработване на втулки.

                              Все пак зашкурих с водна шкурка втулките, и пак ги сложих, сложих грес и семеринги, скъсих веригата и ето как изглежда сега.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ttr.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5642206

                              Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X