Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за ТМ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Части за ТМ?

    Здравейте, един приятел има ТМ 450, 2008 год. Миналата седмица докато карахме му блокира двигателя. И тъй като тази марка не е масова и много популярна в Бълагия се оказа, че е много трудно да се намерят части, още повече пък изгодно. По- конкретно ни интересува цилиндър, бутало, биела.. Ще съм благодарен, ако някой знае къде може да потърсим такива части, да сподели! Благодаря предварително!

  • #2
    От: Части за ТМ?

    И мен ме интересува дали има магазин на Тм в Бг.Някой ми каза ,че са отворили магазин в София ,кв. Княжево, до някаква клиника. Ако някой знае или живее близо моля да сподели, а ако намери и телефон ще е супер.До колегата горе с Тм-а...гледах в чуждите сайтове цилиндъра е към 1000+ лева, биелите са по около 400-500лв, а буталата около 300-400...... Това от магазин на Тм в чужбина
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #3
      От: Части за ТМ?

      Не са отворили. Ако нещо се е случило по-скоро са затворили (що се отнася до вноса на Тм). Но е възможно все още да се занимават, не сме се чували отдавна.

      Магазинът е на бул Цар Борис III номер 321. Между предпоследната и последната спирка на трамвай 5. Като караш нагоре - първата къща от ляво която е изкарана съвсем на шосето а не е навътре. На ъгъла с улица Лъвчето, ъглов магазин. Вероятно на витрината в момента са авточасти и няма нищо мотоциклетно, или почти. Тел. 02 957 1246.

      За цените - в повечето случаи не са по-скъпи от цените на японските в официален магазин в България. Просто за разлика от японските няма заместители и пазар на старо. Тъй че "изгодно" остава доста относително понятие предвид какво купуваш.

      Отделно - ако там не стане - разпитай в картинг средите. Тм правят двигатели за картинг, който в България внася части за тях може би ще успее да внесе и за мотор.

      Апропо - приятеля ти от къде е купувал машината ? Не е ли именно от този магазин ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Части за ТМ?

        Goblin Аз звънях на посочения номер,но казаха,че не могат да ми помогнат.... Явно са спряли да се занимават с внос на части за Тм. Иначе за точно описаната от теб къща става въпрос , май. Само дето братовчеда е минавал от там преди около седмица и каза ,че вътре е имало мотори за продаване + части , като се предлагали Тм и Хусяварна...

        П.п Благодаря за помощта !
        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 21-10-14, 16:39.
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #5
          От: Части за ТМ?

          Тогава прати някой пак в магазина да пита. Може номера да е преместен.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Части за ТМ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Тогава прати някой пак в магазина да пита. Може номера да е преместен.
            Трудно , няма кой , а аз съм от Петрич....

            Ако ми се отвори път в края на седмицата ще мина от там да видя какво има .
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #7
              От: Части за ТМ?

              Защо не от ибей? Излиза по-евтино, но пада чакане

              Коментар


              • #8
                От: Части за ТМ?

                В ибей има много малко неща и са предимно втора ръка ! Лично аз искам като правя някакъв ремонт , да взема нещо дето си заслужава , да го монтирам и да забравя за проблема , а не да отварям през седмица.

                Тая част дето я търся я има и тук , като уж най-високата цена е 6 лв , Да , 6 лв и уж е най-качествената , но не върши работа, затова искам да си взема оригинална.

                Оригиналната е 10 лв , но доставката е 30 и при положение ,че ми трябва само тя , е безмислно плащам такава доставка. Ако ми се съберат повече неща за смяна /в което се съмнявам ,понеже всичко по мотора е вече ново, с изключение на въпросната част/ , няма да се замисля грам ,ами ще си поръчам всичко от Тм-Англия
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Части за ТМ?

                  Трудно , няма кой , а аз съм от Петрич....

                  Той отговора за частите е под носа ти.На последното състезание по мотокрос в Серес имаше реклами и брошури на магазин за ТМ в Серес.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Части за ТМ?

                    Какъв е чарка който търсиш? Живея в Княжево и не ми пречи утре да мина,макар да съм почти сигурен че на въпросното място няма магазин за мотори,но все пак може и да съм в грешка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Части за ТМ?

                      Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
                      Трудно , няма кой , а аз съм от Петрич....

                      Той отговора за частите е под носа ти.На последното състезание по мотокрос в Серес имаше реклами и брошури на магазин за ТМ в Серес.
                      Жоро , питах и разпитвах , никой не може да ме упъти до въпросния магазин в Гърция. Като търся в нета , не ми излиза магазин в Серес , а в Драма , Атина , Солун и тоя район.

                      Ако може да съдействаш с координати ще съм ти много благоадрен !
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Части за ТМ?

                        Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                        Какъв е чарка който търсиш? Живея в Княжево и не ми пречи утре да мина,макар да съм почти сигурен че на въпросното място няма магазин за мотори,но все пак може и да съм в грешка.
                        Търся семеринг за колянов вал за Тм 250 2т , 1996 година с размери 35х55х7. Тука в магазините ги има , но не ги бива. Сложих нови семери и за 2 резервоара тоя на вала буквално изкокна от местото си!!! Премерихме го и се оказа ,че поради някаква причина външния диаметър се е смалил с малко , но достатъчно ,че семера да не задържа при работа на двигателя. Картера не е износен , замерено е. Другото , което ми трябва е пружина за манивелата /отново/ , тя е с каталожен номер 16253 , моята ще изкара още някакво време , но си е риск!
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Части за ТМ?

                          Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                          Какъв е чарка който търсиш? Живея в Княжево и не ми пречи утре да мина,макар да съм почти сигурен че на въпросното място няма магазин за мотори,но все пак може и да съм в грешка.
                          Вероятно в момента е магазин за авточасти. Но е факт че за един семеринг няма как да се пусне поръчка.

                          Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
                          ... ... ...
                          Дай ми каталожните номера и на двете
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Части за ТМ?

                            Странна работа...да се свие семеринга Вероятно е бил супер-ментак и външния гумен ринг със зъбчетата
                            се е разградил/разпаднал от металната влошка,като се е понапоил с бензин. Ще мина утре за всеки случай да попитам,поне да си знаеш...има ли или няма изобщо някакави чаркове за ТМ

                            Goblin
                            ... не съм виждал и такъв магазин да има... а и сега се сещам че в Княжево има доста конкурентен вносител на авточасти и не знам кой би направил тук магазин,освен ако не продава нещо специфично. Утре ще мина и ще видим какво има.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Части за ТМ?

                              Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                              Странна работа...да се свие семеринга Вероятно е бил супер-ментак и външния гумен ринг със зъбчетата
                              се е разградил/разпаднал от металната влошка,като се е понапоил с бензин. Ще мина утре за всеки случай да попитам,поне да си знаеш...има ли или няма изобщо някакави чаркове за ТМ

                              Goblin
                              ... не съм виждал и такъв магазин да има... а и сега се сещам че в Княжево има доста конкурентен вносител на авточасти и не знам кой би направил тук магазин,освен ако не продава нещо специфично. Утре ще мина и ще видим какво има.
                              И за мен е странна работата ... първоначално помислих ,че гората се е запалила , защото в тоя момент пробвах мотора и всичко стана в пушек хах . От там ми е идвало и глъхненето в ниски обороти .... не ми се иска да сложа пак семер ментак и да не мога да изляза спокойно да карам...

                              Много съм Ви благодарен !
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X