Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съединител на Aprilia Pegaso 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съединител на Aprilia Pegaso 650

    Искам да ви попитам нормално ли е сутрин когато запалия мотора и сложа 1ва на ниски обороти мотора да подскача,когато карам и сваля предавка да исхъква,когато качвам предавка същата работа чува се щракане и когато е загасен мотора и е на скорост съединитела не отделя на пълна както трява.какво да правя да го сменям ли и ако го сменя кое точно да подменя.има ли нещо др.за смяна освен феродовите дискове.пробвах реглаж от жилото на ръчката,но никакъв ефект.

  • #2
    От: съединител на Aprilia Pegaso 650

    1. Това поведение на мотора не е нормално!
    2. Когато пишете използвайте запетайки и главни букви!
    3. В конкретния случай е нужна повече информация за мотора, от колко време не е каран, къде е стоял зимата, кога му е сменяно маслото, предния сезон съединителя работил ли е добре и т.н.
    Успех
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: съединител на Aprilia Pegaso 650

      Здр. И аз имам подобен проблем, когато двг е студен съединителя не отделя и дори и при загрял мотор пак не отделя напълно. Мотора е Husqvarna wr250, маслото в скоростите е 10W40, сменям го редовно (поне 2 пъти месечно). Ако може някой да даде съвет дали става дума за вкопана касета или нещо по-лошо. само да добавя, че жилото е ново и добре опънато.

      Коментар


      • #4
        От: съединител на Aprilia Pegaso 650

        Добро утро колеги, аз моя съединител го оправих (по-точно го закърпих за още малко). Проблема беше, че касетата (кошницата) беше малко вкопана от феродовите дискове и ръбчетата, които се бяха образували и пречеха на дисковете да се раздалечат един от друг.. Свалих я и изпилих ръбчетата леко с права пила, нз доколко това е правилно, надявам се вие да кажете. Съединителя вече отделя идеално. И само да питам дали се продават феродови дискове с по-дебели лъчи, защото вече се е отворил известен луфт м/у дисковете и кошницата?
        поздрави

        Коментар


        • #5
          От: съединител на Aprilia Pegaso 650

          Първоначално публикуван от pecoo Преглед на мнение
          Добро утро колеги, аз моя съединител го оправих (по-точно го закърпих за още малко). Проблема беше, че касетата (кошницата) беше малко вкопана от феродовите дискове и ръбчетата, които се бяха образували и пречеха на дисковете да се раздалечат един от друг.. Свалих я и изпилих ръбчетата леко с права пила, нз доколко това е правилно, надявам се вие да кажете. Съединителя вече отделя идеално. И само да питам дали се продават феродови дискове с по-дебели лъчи, защото вече се е отворил известен луфт м/у дисковете и кошницата?
          поздрави
          А,къде точно стават тези ръбове колега,касетата ми е ясна,но не схващам за ръбовете....Благодаря ти предварително!!!

          Коментар


          • #6
            От: съединител на Aprilia Pegaso 650

            Ръбовете се получават , там където касетата контактува с феродовите дискове. Ако е вкопана ще ти направи впечатление, лъчите на касетата трябва да са абсолютно прави, ако има малки ръбчета те ще пречат на аксиалното движение на феродовите дискове и съединителя няма да отделя. За пиленето на лъчите на касетата обаче не съм сигурен, че е правилно, въпреки, че аз го направих. Моля някой по-наясно да се изкаже по въпроса.

            Коментар


            • #7
              От: съединител на Aprilia Pegaso 650

              Първоначално публикуван от pecoo Преглед на мнение
              Ръбовете се получават , там където касетата контактува с феродовите дискове. Ако е вкопана ще ти направи впечатление, лъчите на касетата трябва да са абсолютно прави, ако има малки ръбчета те ще пречат на аксиалното движение на феродовите дискове и съединителя няма да отделя. За пиленето на лъчите на касетата обаче не съм сигурен, че е правилно, въпреки, че аз го направих. Моля някой по-наясно да се изкаже по въпроса.
              Благодаря ти колега!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X