Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ретро двигател

    имам такъв карборатор чисто нов ,като този които си използвал.имам и свещи чисти нови .понеже не съм много в час с компиутрите,не разбрах как се праща лично съобщоние.0886610485,звънни ми и ще ти ги пратя по куриер.за пари не говорим -подарък

    Коментар


    • #62
      До: Ретро двигател

      купи си последния брой на списание ,,Автокласика и мотоциклети,,има го в МЕТРО и ОМV.В него 6те има статия за тези двигатели.4овека се казва Стефан,има десетина такива двигатели...0888206690

      Коментар


      • #63
        До: Ретро двигател

        Колеги благодаря за вниманието авто класиката ще я купя непременно , временно съм замразил този проект понеже сега нямам много свободно време но при първа възможност го захващам пак . Междувременно го закарах в работата за да мога да експериментирам с друг карбуратор как ще работи , не съм доволен и от него . Първия карбуратор които сложих е от ява 250 втория е от пусково за трактор сега съм приготвил и един друг пак от някакъв стационарен мотор но за да гопусна и него пълво трябва да му направя нова игла за поплавака че старата е изгнила . И тъи като нямам оригиналния ще експериментирам докато не се уцели с някои да работи както го искам . Ето снимка вече с ауспух и новия карбуратор и клипче
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          До: Ретро двигател

          кипчето нещо не иска да се качи
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            До: Ретро двигател

            тъи като двигателят е чешки мога да ти предложа карбуратор от ява със смукач,същия е като на ЧЗ ,но има и смукач /освен почерпването/.срещат се рядко,този които имам е и единственния които съм виждал.GSM-виж по нагире.

            Коментар


            • #66
              До: Ретро двигател

              Колега благодаря , аз експериментирах доста и с поне 4 карбуратора в момента е с един чешки които го купих от бабите чисто нов за ява 250 и се уцели просто чудесно двигатела мърка с него междувременно ми изспадна и филтърна кутия която му стои чудесно и е от подобен двигетел , не знам как съм пропуснал да снимам но като се върна на работа ще снимам и ще споделя . Остава ми да му направа резервара после боя и ще режем лентата

              Коментар


              • #67
                До: Ретро двигател

                Аз тия свещи да ти ги пазя ли още, че ръждясаха за втори път?
                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                Коментар


                • #68
                  До: Ретро двигател

                  пази ги скоро ще имам път към теб да ги взема но първо трябва да ми михнат гипса

                  Коментар


                  • #69
                    До: Ретро двигател

                    Гледах клипчето ,страшно е.
                    Това не беше звук а цяла песен.
                    Не съм сигурен ,но ми се струва ,че съм виждал на морето рибарски лодчици с такива двигатели.Ако имаш път на там поинтересувай се,старите рибари може би кътат някои части.
                    Евала за работата.
                    Густо майна , пътят свърши !!!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Ретро двигател

                      Поздравления, колега! Машинката е интересна.
                      Аз имам влечение към такива двигатели и съм научил доста за тях ... Тази е бензинова (по-точно с леки горива), но няма особени претенции към горивото ... Имам чувството, че и с ракия и водка ще тръгне ...
                      Малко ме озадачи запалването. До момента съм виждал магнет, който се монтира до маховика, а на самия маховик се монтира магнитът. така се получава запалителната искра. С местене на магнита по маховика се извършва центровката на момента на запалването. Понеже тука оборотите не са високи моментът на запалването е фиксиран.
                      Ако не се лъжа, регулира оборотите с пропускане на цикли - когато е достигнала необходимите обороти, не въпламенява или не вкарва гориво - не знам кое от двете е.
                      Визуално принципа с пропускането - тук http://youtube.com/watch?v=-mb1ozZhXyA и тук http://youtube.com/watch?v=zJ-4Wavdrqs
                      Ако съдя по размерите мисля, че е 10-на коня или някъде там ...
                      За задвижването - сетих се, че имаше една машина за цепене на дърва, която бехе хитро измислена с един голям маховик ...
                      Тук една идея за задвижване на динамо - http://youtube.com/watch?v=CNFd9AEbu-4
                      Тук - един генератор http://youtube.com/watch?v=pbIBjQILTac
                      Преди живях в едно минно селище и там наш съсед имаше резачка с подобна машина, само че дизелова. Отначало ми беше странно защо оборотите постоянно се колебаеха, ама по-късно научих за принципа с пропускането. Добър човек - даже ме повози на нея и тогава бях щастлив (за човек на 12-на години ...).

                      Коментар


                      • #71
                        До: Ретро двигател

                        Да посъживя темата малко че скоро ще стане година . Нещата които ми остана да направя са нова манивела за развъртане на мотора че старата се опита да ми счупи носа няколко пъти и храповика към нея .Днеска струтара ми направи заготовките и утре почвам. Резервара ще ми е проблемен не ме бива много по заварките с оксижена
                        за него ще ми трябва чужда помощ,но има време аз не бързам .

                        Коментар


                        • #72
                          До: Ретро двигател

                          Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                          ...
                          Тези на клиповете работят като 8-тактови - на 4 оборота 1 е работен.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Ретро двигател

                            Колега така е или така беше до днес поиграх си да направя новата манивела стана чудесно и не изпуска вече може да си въртиш цял ден без да ти изплесне . Запалих го да поработи и се сетих че нещо нее както трябва усъмних се в газоразпределителния механизъм въртях мерих чудих се цъках и установих че нищо нее като на съвременните двигатели които съм правил ами трябва да работи със един зъб закъснение на разпределителния вал вал презацепих го и чудото стана . Никаде няма белези как е правилно да се зацепи разспределителния вал към коляновия но не бива да забравяме че голяма част от нещата липсваха и са правени по мои схеми като цилия възел на матнета например които впрочем ми беше наи труден и ми отне наи много време в мислене и напасване ахахахаха първото зъбно колело за него ми го бяха направили с един зъб повече голяма веселба падна . И така към темата мотора вече работи много по гладко на високи -1400 оборота в минута и на средни околу 800-1000 ниските ама наи ниските 300-500 не са много стабилни но пропуска тактове значително по рядко което предполатам че е нормално щом както си пука на ниски обороти може да пропусне два работни такта и да не угасне . Трябва ми за пробите много ниско октанов бензин ако някои има идеи по въпроса нека сподели . Пробвах го и с коресилин пали и работи както на бензин само дето ика по високи минимални обороти ее накрая ми се разяде и буквално се рзпадна маркучето по което тече горивото и прекратих пробите .Когато гледате клиповете имаите в предвид че мотора е 4тактов и за два оборота на коляновия вал има един такт работа .
                            Последно редактирано от павле; 26-09-08, 21:44.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Ретро двигател

                              Сипвай керосин в бензина. Той и газ за горене. 1:1.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Ретро двигател

                                Моторчето вече може да се каже че съм го завършил като реставрация . Остава ми да го боядисам и да му измисля някаква подходяща ремъчна шаиба . Двуумя се какъв цвят да го боядисам но и това ще си доиде. Ето и няколко снимки да му се порадвате и вие.А наи скоро ще има и клип как става разпалването от момента на наливане на бензин през работа в загряло положение и до спирането на мотора за последващо разглобявнане и подготовка за боя .
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X