Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скорости на Иж!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скорости на Иж!

    Здравеите мотористи отново днес си купих още 1 иже.Това обаче е планета 3.Трябваше да му се почисти карбуратора и можеше да се покара.Запалих и си тръгнах нормално на 1-ва но като включих на 2-ра имаше почукване и самият мотор подскачаше това го правеше на 2-3 секунди и като му подадеш повече започва по силно и повече да трака.Все едно има нещо счупено и прескача...


    Ако някои може да помогне да пише!!

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Проблем със скорости на Иж!

    Моторът си върви на 2-ра на другите скорости не го прави хем си върви подскача и трака набира но не както трябва

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скорости на Иж!

      Запретвай ръкави и сваляй мотора, има нещо строшено вътре
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скорости на Иж!

        Заоблено...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем със скорости на Иж!

          Най-вероятно вилката за 1ва и 3та скорост. Я пробвай като позасилиш от 2ра да ръгнеш направо 4та. Ако заработи нормално значи е счупена вилката и иска отваряне и смяна на счупената.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със скорости на Иж!

            Днес нарочно един приятел ми каза като включа на 2-ра и да подпирам с кракъ малко.Качих се но взе направо да ми изхвърля скороста на другите няма проблем.Наи вероятно ще е заоблено колело на 2-ра та скорост.И така де въпроса ми е дали е от него и ако е от него трябва ли да се цепи двигателя или някакък все възможен начин...

            Мерси предварително !

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скорости на Иж!

              Първоначално публикуван от Момчето с ижето Преглед на мнение
              Днес нарочно един приятел ми каза като включа на 2-ра и да подпирам с кракъ малко.Качих се но взе направо да ми изхвърля скороста на другите няма проблем.Наи вероятно ще е заоблено колело на 2-ра та скорост.И така де въпроса ми е дали е от него и ако е от него трябва ли да се цепи двигателя или някакък все възможен начин...

              Мерси предварително !
              Има заоблено колело, и най вероятно са заоблени и двете насрещни, може да е, и сигурно е износена или крива и вилка от самото напъване да изключва.Не помня на този модел но мисля че се отваря един капак от ляво и от там се бърка при скоростите без да се цепи двигателя.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем със скорости на Иж!

                Да няма нужда да цепиш двигателя, но, ако го отваряш за пръв път намери някой който го е правил да те насочва, защото все някой от белезите няма ти съвпадне и затварянето ще ти е нервиращо.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със скорости на Иж!

                  Колеги здравейте днес тоест одеве си играхме и накрая стигнахме до скоростите.Стигнахме от десния капак на двигателя.Преди да го отворим маслото беше като боза пресечено.И така де свалихме ги нямаше заоблени колела нищо подозрително,но искам да се види от някои които разбира маистор и тои да погледне да си каже мнението.

                  Аз съм от казанлък,някои ако може да помогне ще съм благодарен и от блиските села,ако има мастори да пишат 1 ред!!

                  Мерси предварително

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със скорости на Иж!

                    В село Енина има един колега ще ти помогне http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=64234 това е профила му
                    луд умора няма!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със скорости на Иж!

                      Здравейте колеги мотористи.Скоростите всичко е свалено свързано със скоростите.Искам да попитам защото не съм напълно сигурен,запчатката на 2-ра та скорост дали е наи отгоре наи навътре защото като се свалиха всички останали остана само тя и мисля че е тя.Държи се със зегерка и като се махне зегерката мисля че ще излезе,това е наи отгоре в дъното последната.. Та дали това ще е 2-ра та скорост..???

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X