Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим гардове за радиаторите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим гардове за радиаторите.

    Зимата е сезон в който моторите не се карат,но и пари много не се печелят.
    Давам ви безплатаен съвет който би ви спестил около 150 лева.
    Всеки ендуро мотор с водно охлаждане има нужда от предпазители на радиаторите.
    За съжаление тази екстра в повечето случаи струва над 200 лева.
    Аз естественно като практичен Българин в часност Габровецреших да пробвам дали мога да .......дявола!
    Намерих алуминиева ламарина 2мм,калиброван F-11mm алумин,малко картон и повече желание и търпение.
    Започнахме с свалянето на резервоара и седалката.Трябва да се открие работно пространство.



    Започваме естественно със свалянето на теркове.Макет от картон.Просто е необходимо малко въображение,да си представите какво би представлявало желаното ви творение.


    Вътрешната планка е готова,поставена,пробвана.Не пречи на нищо.Кабели маркучи всичко трябва да е свободно.Да няма триене защипване на кабелите.Знаете че мотора вибрира навсякъде. Мислете,мерете добре, докато е с картона,после ще ви е трудно ако има грешки.


    Външната планка също е готова,за нея трябва малко повече въображение понеже не може да се налага пряко.


    Ето ги вече готови и двете,до тук беше лесно.Работихме само с ножица и замбички.


    Не съм снимал процеса на рязане на ламарината.Аз си ги изрязах със зеге и го препоръчвам.Алуминиевата ламарина се реже доста лесно.Някой може да няма и би предпочел с ъглошлайф.Въпрос на избор,според възможностите.


    Тук вече няма начин, ще се наложи да потърсите някой стругар.Елементарна операция но не може без струг.
    Отворите са дълбоки 20мм а резбата е М-6.
    Дължината на Тръбичките също трябва да установите точно,според ширината на радиатора.Вмоя случай е 145мм.


    Ето и един готов.Забележете намерих ламарина от циферблата на един кантар.Перфектна калена алум.ламарина.
    Дебелината е 2мм която е напълно достатъчна.Гледал съм доста видове оригинални и всички бяха снай много 4 разпънки.Аз реших да сложа 6 за по яко.


    Ето го почти готов.


    Ето ги и двата.


    Отстарани малко ги поодрах при рязането, ама никой няма да ги види като си идат на мястото.


    Тези болтчета ще са на в завършения вид.Хромникелови иам ги в магазините за крепежи.


    Не знам дали е много но мисля че си струва.



    Не са ми готови предните ламаринки още и очаквайте продължение.Нямам намерение да слагам някоя грозотия ,която всъшност би била огледалото на всичката работа.
    Скоро ще има още!!!

  • #2
    От: Как да си направим гардове за радиаторите.

    Продължаваме.
    Изработихме челните ламаринки.В моя случай материала е хромникел.За предпочитане е кален алумин но каквото има.
    Те предпазват от челни удари и вардят питата на радиатора от насрещни пробиви.
    Преди две години насрещен клон проби радиатора на един приятел.Не ставаше нищо от него.
    Тука малко нещата са по сложни в смисъл че е необходима перфорирана ламарина с точния размер.
    Надявам се че, във всеки по голям град би се намерила преса която избива отвори,не е задължително да са като моите.

    Не съм пробил още страничните отвори,но това се прави на място.

    Няма да ръждясат повече то това.

    Отново на кантарчето.Общо е 1265гр. По принцип не е много но, на мен всичко ми е много.

    Коментар


    • #3
      От: Как да си направим гардове за радиаторите.

      Браво ей това е истински майстор габровец. Интересно ще ми е дали няма да ти пречат на страничните кори когато ги монтирваш, защото аз си взех готови гардове и като ги пробвах единствено при закрепването на корите имаше малко разминаване, понеже леко те се изнасят встрани и се иска и мако маниполация и по самата кора. Ако нещо ти е необходимо като мостра докато не съм ги закрепил окончателно мога да ти ги дам, те са еднакви за 250 и 450. Успех в довършването.
      [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

      Коментар


      • #4
        От: Как да си направим гардове за радиаторите.

        Евала братле . Направил си ги перфектно.

        Коментар


        • #5
          От: Как да си направим гардове за радиаторите.

          Бравос , Джарта! Добре се получава. Чакаме продължение.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            От: Как да си направим гардове за радиаторите.

            Признавам, че на Джартов са по-естетически и може би по-здрави, но и тези си вършат работата добре - вече са тествани няколкократно.



            Нужните материали.


            И след съответното рязяне, огъване и заварки:




            Вече монтирани, а преди това напаснати:




            Тук, малко корите изхвълят на страни, но не е болка за умиране.


            Gas Gas ec 250

            Коментар


            • #7
              От: Как да си направим гардове за радиаторите.

              Снимките по-горе, ги има и в една друга тема ... ,но след като се е отворила тази смятам, че мястото им е тук.

              Тегло на двата гарда - 1.600кг. Използвани материали - шина 3мм., ламарина 2мм. и квадратен профил 10/10, шест броя 6мм. гайки.


              Gas Gas ec 250

              Коментар


              • #8
                От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                Първоначално публикуван от Отчето Преглед на мнение
                Браво ей това е истински майстор Габровец............ Успех в довършването.
                Първоначално публикуван от Boni5 Преглед на мнение
                Евала братле . Направил си ги перфектно.
                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                Бравос , Джарта! Добре се получава. Чакаме продължение.
                Благодаря на всички които отценяват труда ми,много се радвам че ви харесва.


                Продължавам,днес ми остана малко свободно време и монтирах едната старана.
                Доста време отнема напасването.Но си струва!!!





                Седващите снимки вече ще са в завършен вид.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                  Браво г-н Джартов,много добре са станали.
                  Хром-никеловата ламарина къде ти я перфорираха ако не е тайна ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                    Първоначално публикуван от cdenev Преглед на мнение
                    Браво г-н Джартов,много добре са станали.
                    Хром-никеловата ламарина къде ти я перфорираха ако не е тайна ?
                    Няма тайни.Ще се радвам да съм полезен.
                    Тази ламарина я перфорирахме преди половин година в село Павел.Намира се до гр.Полски Тръмбеж.Там има цех в който се произвеждат сита за ярмомелки,и има много преси който имат всякакъв вид плоансони.Ние се събрахме 6 човека и надупчихме един лист ламарина и го разделихме.
                    Мога да взема телефона на предприятието и да ви го предоставя.Ще го направя при първа възможност.Дано просто да работят,иначе го дупчат за минути.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение

                      Седващите снимки вече ще са в завършен вид.
                      Ето и работата довършена!!!
                      Направих и лявата страна.Като работа не е много но,много е пипкаво,сваляш-слагаш.
                      Абе с две думи пъхни го,извади го!!!





                      Поглед отзад






                      Tука вече с поставен резервоар и пластмаси






                      Ето и погледнато отзад,нищо излишно няма.


                      Дано са ви харесали,ако някой желае да си направи бих му помогнал със съвети.
                      Благодаря за вниманието!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                        Браво Джартов, освен че си направил здрав протектор, е и хубав на вид, даже ако питаш мен тези гардове отварят визията на Wr-a. С една дума ЕВАЛА!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                          Браво колега!Много добре са се получили гардовете,направо патентовай и започвай масова продажба
                          Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                          Gas Gas EC 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                            Гардовете ги видях на живо. Клегата drink2much го е казал най-добре. Такива прецизни детайли заслужават патент.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си направим гардове за радиаторите.

                              Късмет че,тъкмо щях да пиша в темата и колегата: popov308,е съживил темичката.
                              Вчера наистина си пожънах плодовете на зимните ми занимания относно гардовете на радиаторите.
                              Спокойно мога да кажа че съм със 200лева напред.Ще обясня естественно!
                              Вчера си направихме лека разходка с моя син по нашия балкан.Тръгнахме лекичко но ,така или иначе пътят ни минаваше през доста стръмно спускане със доста гадни и остри камъни.Не беше много подходящо за начинаещ обчаче кво да се прави няма да седим тям я!
                              Резултата беше естественно, търкал на Ямашката и Румен по гъз надолу.Аз си изчетох конското и продължихме за в къщи.
                              При миенето установих че падането не е било толкова безобидно колкото видях отдалече.
                              Въздухозаборника е счупен,което е бял кахър.


                              Като цяло пакета е деформиран и гледката не е много приятна.
                              Всичко е посукано.



                              Ето вижте го и разглобен.


                              И в преден план.


                              Обаче истината е следната,радиатора е непокътнат,тръбичките и страничните ламарини са опазили много по важния радиатор.


                              Няма и следа от интервенция по него.


                              Ламарините го олопах с чука и отново на Ямашката.Всичко е ОК.


                              Какъв е извода???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X