Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варене на карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варене на карбуратор?

    Здравейте, някъде бях чел, че карбуратора се изчиствал много добре вътре и вън когато се свари във вода. Това вярно ли е? Също така ако варенето помага, дали се добавят разни работи във водата, защото според мен, ако си го сваря във чиста чешмяна водичка, варовика най-много да го позадръсти още повече.


    П.С. Изчистил съм го до колкото мога с карбуратор клийнър, но още имам съмнения и за това реших да попитам
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Варене на карбуратор?

    Ако ще правиш супа .... объркал си раздела..... Ще ти трябва сол, червен пипер, два картофа, малко фиде и т.н.

    А сега сериозно!
    Тичай до близкия маркет и грабвай едно МЕГЛИО. Слагай по около 50 грама на литър вода .... загрявай я и .... чакай ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Варене на карбуратор?

      Като ти гледам аватара това ми прилича на РМХ, ако си ползвал ти или предишният собственк некачествено масло, или мотора е стоял дълго време без да бъде каран в карбуратора се образува една плака с жълто-кафяв цвят. За съжаление в повечето случаи премахването и е само механично остъргване(много внимателно естественно за да не се наруши вътрешната повърхност на карба) в някой случаи е възможно премахването и с някой разтворители или чисто масло, но само в случаите когато плаката е в степен-оцветяване, иначе си пада на люспи. По-важното е да почистиш всички жигльори и и местата от където преминава бензина/въздуха/горивната смес, не ползвай кърфички или шила или бъди изключително внимателен, за да не разшириш някой от жигльорите и по този начин да промениш работата на двигателя. Най-добре да го дадеш да ти го почисти специалист който знае какво прави, ултразвук е най-безопасно и сигурно, но не навсякъде има.

      Коментар


      • #4
        От: Варене на карбуратор?

        Мерси много, ще пробвам с Меглио
        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Варене на карбуратор?

          Или с ацетон за металните части...

          Коментар


          • #6
            От: Варене на карбуратор?

            Продукта е страхотен,доста неща вкъщи се мият с него+мотора,кецовете,петна по дрехите.Даже и силно замърсени с масло ръце не са трудност за Мелио.Сега в кръга на шегата-относно как се представя като подправка в супа от карбуратори (без застройка)нямам наблюдения

            Коментар


            • #7
              От: Варене на карбуратор?

              Вчера ходих до един майстор на мотори и ми каза че си е купил ултразвукова ваничка за дюзи.Обаче каза че ставала и за карбуратори ставали като нови за 20лв.Със някаква специална течност.
              Повече не го разпитвах някои ако е по компетентен за тази ваничка нека каже нещо повече затова.
              KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

              Коментар


              • #8
                От: Варене на карбуратор?

                Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                Здравейте, някъде бях чел, че карбуратора се изчиствал много добре вътре и вън когато се свари във вода. Това вярно ли е? Също така ако варенето помага, дали се добавят разни работи във водата, защото според мен, ако си го сваря във чиста чешмяна водичка, варовика най-много да го позадръсти още повече.


                П.С. Изчистил съм го до колкото мога с карбуратор клийнър, но още имам съмнения и за това реших да попитам
                Правил съм го този номер преди много години на Жигулата. С прах за пране. Сега има по-модерни препарати. Сваляш всички
                гумени и картонени уплътнения и гарнитури. Разглобяваш колкото можеш и ти стиска. Основно се почистват вътрешните канали и отвори до които нямаш достъп. Става като нов. От едно варене няма да хване котлен камък.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Варене на карбуратор?

                  Мелио/Меглио, сода каустик и другите препарати, които съдържат натриева основа трябва да се прилагат изключително внимателно върху карбураторите, тъй като са способни да разяждат и някои метали (в частност алуминий, цинк и сплавите им, от които са направени телата на повечето карбуратори. Не е никак трудно човек да накисне карбуратор и след ден-два да намери купчинка жигльори на дъното. При всички случаи времето на накисване трябва да е минути, повечето работа да свърши четката, а после трябва обилно да се изплакнат частите с вода.

                  Чистенето с ултразвук и с разтворители, специално предназначени за почистване на инжектори определено е правилен начин, но повечето карбуратори трябва предварително да се разглобят поне донякъде, за да стигнат навсякъде течността и ултразвукът.

                  Варенето с вода нищо лошо не може да направи, премахва някои наслоени гадости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Варене на карбуратор?

                    Разредител XK-1. От Практикер, Бриколаж и прочие. Чистителите за карбуратори могат само да му дишат прахта. Те в голямата си част са ацетон + някоя и друга добавка.

                    Единствено трябва да внимаваш с пластмасови те части, ако има такива. Тоест, предварително опитай как им се отразява.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Варене на карбуратор?

                      На Илиянци бях гледал ултразвукова ваничка! Горе долу 2-3 литрова. Като се влезне през товарния портал до моста, второто магазинче от ляво (отдясно ти е паркинга). Не съм сигурен обаче дали още ги има. Бяха някаква малка цена. Светлосини и бели на цвят с метално неръждаемо казанче.
                      Май почти ме е яд, че не си купих тогава!
                      Последно редактирано от Ясен; 05-03-11, 11:16.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: Варене на карбуратор?

                        Малък, не се прави на майстор, че пак ще седиш без мотор 2 години. Дай го тоя карбуратор да ти го оправя, а си купи няколко кокала, щом искаш да си вариш супа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X