Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отлепим лепенките от мотора си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да отлепим лепенките от мотора си?

    Обръщам се към всички колеги мотористи, с надеждата че ще ми дадете някои "интелигентен" начин за премахване на тия гадове, 'щото гледам вече на ДР 350-то са взели да се съсипват. Обръщам се по-специално към батко си Митков. Някъде си спомням, че имаше една снимка с някъкъв огън сваля лепенките. Мерси предварително!

  • #2
    Става с пистолет за горещ въздух, обаче трябва леко и отдалече, за да не скапеш пластмасата или боята по ламарината.

    Коментар


    • #3


      за това ли става въпрос
      да свалям ги с горелката като леко ги пърля
      но иначе със тези специалните бояджийски сушоари ще е по готино
      аз нямам такъв за сега за това ги пърля с горелката
      има обаче спец техника
      ако прекалено много задържиш горелката става ...кофти
      а и ако са залепени за метален резервоар по добре недей с горелката
      аз ги отлепям тъй от пластмаси
      намери от някъде такъв сушоар все ки бояджия или що годе майстор има такъв

      Коментар


      • #4
        Да, мерси много! Абе с водоструйката се мачих, ама не става. А за металния резервуар, как да ги свалям, само с сушоар ли става?

        Коментар


        • #5
          със сушоарчето бива навсякъде! А и всеки има не е нужно чак пистолет...
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            Няма ли опасност като нагряваш резервоара да гръмне,по логиката с гърменето при заваряване?

            Коментар


            • #7
              Елементарно колега ,развий капачката и нагрявай.В Руся ми заваряха резервоара пълен с бензин.Пълнят го до горе и палят гърловината и започнаха да го заварят.Е аз избягах далече ама НЕ гръмна

              Коментар


              • #8
                с обикновен сешоар за коса... даже няма нужда да палиш резервоара... колкото и дълго да нагряваш, трудно ще повреди боята и пластмасите...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  с обикновен сешоар за коса... даже няма нужда да палиш резервоара... колкото и дълго да нагряваш, трудно ще повреди боята и пластмасите...
                  С обикновен дали ще стане и на пласмасови повърхности. Той моя сушуар е малко бъгав, ама ще си намеря все от някъде по-добър

                  Коментар


                  • #10
                    понякога ползвам и т.нар "химически "метод
                    понамокрям ги с някакъв силен органичен разтворител
                    например короселин или квото падне

                    Коментар


                    • #11
                      последния метод, който батко Митков предложи е според мен най-удачен..
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #12
                        най-лесно и безопастно е със сущоар! На стъклото съм одлепвал винетки, митнически стикери, тези за прегледите... за кожа съм одлепвал ваденки ... въобще на пластмаса няма да има никакви проблеми да се справи!
                        4ао
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от DINI
                          най-лесно и безопастно е със сущоар! На стъклото съм одлепвал винетки, митнически стикери, тези за прегледите... за кожа съм одлепвал ваденки ... въобще на пластмаса няма да има никакви проблеми да се справи!
                          4ао
                          Относно безопасността ДИНИ е много прав.
                          Със сушоара е най-добре - гаранция ! Много по-лесно е отколкото с горелка. Митков няма ток в гаража и затова се мъчи така да си запали мотора. Аз със същата горелка от снимката веднъж от нагряване си деформирах едната пластмаса на радиатора
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            да наистина нямам ток в гаража та се мъча от време на време да спасявам положението с подръчни средства
                            а и с горелка си е опасно
                            има специална техника която използвам
                            прекарвам пламакът съвсем за кратко и на бързо през лепенката
                            иначе задържиш ли дори и за малко повече...

                            Коментар


                            • #15
                              Аз ползвам сушоар за подобни неща. Системата бачка перфектно...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X