Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Извинете ме за невежеството,но ми предстои покупка на ХР 400,затова искам да попитам каква е разликата м/у 400сс и 440сс? Двигателят на втория така излиза фабрично или това е някакъв афтърмаркет тунинг? Имам пред вид една обява.Говорих с човека и ми каза,че моделът е такъв. Ще бъда благодарен за всеки коментар!
    Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      До колкото съм чел. Тук във форума има огромно количество информация. Добре е да потърсиш.
      400 е фабрично, а след поставяне на кит (тунинг) става 440.
      Пийте червено вино! Дава здраве.
      А то ни трябва за да пием ракия!

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        И аз съм му звънял (в Карлово е мотора) и на мен ми каза че е такъв модела, но никъде в нета не успях да намеря информация за стоково изпълнение 440 ( афтърмаркет дал бог). Или ще е нещо рядко и екзотично за Япония или не е 440 серийно. Ако е кит и то направен като хората би трябвало и карбуратора да е друг (оригинално е Keihin - тозиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01803.jpg
Прегледи:2
Размер:98.8 КБ
ID:5570462 може да е сменен с Micuni например този Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01148-2.jpg
Прегледи:2
Размер:88.4 КБ
ID:5570463 . Най-добре вземи някой който разбира от нещата и успех в покупката (той беше към 3600 май този мотор)!

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Благодаря! Мисля в неделя да скокна да го видя. Има и един в Пещера,който е стоков. Изглежда запазен,но на снимка едно-на живо е друго! Някой ако продава запазен ХР 400 - на разположение съм...

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Имаше един в Калофер, добре изглрждащ!
            ето: http://www.mobile.bg/51392800005967625

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Колеги, счупи ми се оста на скоростния лост (понеже беше заваряван скоростния лост за нея и явно се е разкалила). Някой знае ли трябва ли да се "цепи" двигателя за да се смени въпросната ос. Чета в мануала на стр. 167 следното:
              CENERAL:
              1. The crankcase must be separated to service the transmission.
              2. The gearshift cam plate can be serviced with the engine installed in the frame.
              Това второто много ме зарадва, но като погледнах схемите по - надолу няма как да излезе въпросната „плоча“, без да се разтворят картерите. Някой да е сменял въпросната ос?
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Няма нужда да отваряш двигателя . Тази ос минава през картерите , но се сваля лесно . Свали десния капак и ще видиш механизма за превключване на скоростите , който е на края на тази ос . Преди да извадиш оста изпили счупеното и остатъците от заварката .

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Много Благодаря колега. Трябва да Ви се обадя за една друга моторетка, но все не ми остава време да премеря буталото
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    здр. на всички
                    имам 1 въпрос относно моторът които купих наскоро
                    работата е там че иска ново бутало вмомента на цилиндъра е 74мм(диаметър) хонда хлр250р 1986г. буталния болт е 17мм
                    не мога и не мога да намеря бутало къде ли не съм питал ако може някой по запознат да ми каже от къде да си купя ще съм много благодарен

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      здр. на всички
                      имам 1 въпрос относно моторът които купих наскоро
                      работата е там че иска ново бутало вмомента на цилиндъра е 74мм(диаметър) хонда хлр250р 1986г. буталния болт е 17мм
                      не мога и не мога да намеря бутало къде ли не съм питал ако може някой по запознат да ми каже от къде да си купя ще съм много благодарен

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                        Колеги, счупи ми се оста на скоростния лост (понеже беше заваряван скоростния лост за нея и явно се е разкалила). Някой знае ли трябва ли да се "цепи" двигателя за да се смени въпросната ос. Чета в мануала на стр. 167 следното:
                        CENERAL:
                        1. The crankcase must be separated to service the transmission.
                        2. The gearshift cam plate can be serviced with the engine installed in the frame.
                        Това второто много ме зарадва, но като погледнах схемите по - надолу няма как да излезе въпросната „плоча“, без да се разтворят картерите. Някой да е сменял въпросната ос?
                        Колега ще трябва да те разочаровам. Gearshift cam plate-a е по различно нещо и се намира на оста на барабана който движи вилките. Той наистина може да се сервизира само със сваляне на десния капак. В момената моя двигател е разхвърлен до последно и на снимката по долу може да видиш че на оста на скоростния лост се намира механизма, който движи барабана за вилките.Този механизъм е заварен за оста. За съжаление трябва да цепиш двигателя за да подмениш оста.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-19 07.23.23.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5571937

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Благодаря Ви за информацията - и аз стигнах до това заключение снощи, като реших да свалям оста.
                          Още едно разочарование - ей това желязо струва 200 лв. (бахти златно да е няма да му е такава цената)
                          Лостчето за скоростите 150 лв.
                          Не моАм си намерим место!
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Има афтърмаркет лостчета в ибей но не взимай алуминиеви защото по чуждите форуми пишат, че са по-корави от оригиналните и при падане огъват и чупят оста. Оста пак от ибей, търси от европа, защото от щатите се оскъпяват малко докато дойдат.

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Здравейте колеги,някой да знае къде да си намеря скорости за хр 400 р,или по-точно 3-та скорост,и дали стават от други модели.Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • honda xr 400

                                здравейте,
                                Може лида мш кажете малко повече за Хонда ХР 400 ,
                                каке като тежест разход и дале не слабее аз сега имам Хонда ХЛ 600 щеусетя ли голяма разлика а азсъм 80 кг?
                                благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X