Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Жоро, не си ме разбрал, не по-дебели а по тесни, може и аз да бъркам понятията за, което се извинявам.

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Първоначално публикуван от ibri Преглед на мнение
      Жоро, не си ме разбрал, не по-дебели а по тесни, може и аз да бъркам понятията за, което се извинявам.

      Така де по-тесни /тънки/- респективно с по-малко триеща се в цилиндъра площ , при равни други условия.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • ХР е вече сглобен,запали от първия път.Много съм доволен от човека, който ми шлайфа цилиндъра в Габрово.Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети.



        Нормално ли е след ремонт, когато е студен ХР да пали на 6-7 ритане. Така беше и преди. Мислих, че ще се оправи но уви. Когато е топъл пали от раз.
        Последно редактирано от Тануцо; 16-01-10, 13:55.

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          На тези хр-и карбураторът е модел 70-та година.На мястото на "смукача" господа инжЕнерите от хонда са сложили една клапа-обогатител на сместа.Като я вдигнеш оборотите вместо да се повишат както става при карбуратор с "нормален смукач" ,те падат.За това е нужно да подадеш малко газ.Нито много,нито малко-научава се с опити колко.Има и още хитринки(начин на ритане с манивелата и др.).Пиши ми на лични или използвай тел. 0887869589-ще ти обясня подробно.
          Последно редактирано от Тануцо; 06-01-10, 10:50.

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
            На тези хр-и карбураторът е модел 70-та година.На мястото на "смукача" господа инжЕнерите от хонда са сложили една клапа-обогатител на сместа.Като я вдигнеш оборотите вместо да се повишат както става при карбуратор с "нормален смукач" ,те падат.За това е нужно да подадеш малко газ.Нито много,нито малко-научава се с опити колко.Има и още хитринки(начин на ритане с манивелата и др.).Пиши ми на лични или използвай тел. 0887869589-ще ти обясня подробно.
            Колега ще съм много благодарен ,ако кажеш някой от тези хитринки защото, и моят ХР пали много трудно когато е студен сигурно от 15-20-ят път, а на топъл мотор пали лесно.

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Я така и така се докопах до компютър,да ви разкажа особеностите при палене.
              Когато се рита манивелата в един момент се усеща нещо като запъване(това е в работния такт малко преди Горна Мъртва Точка(ГМТ) , когато сгъстяването е най голямо).Та започвате лекичко да натискате манивелата(да я прикарвате) и в момента в който се усети запъването,леко натискате още малко за да го прехвърли,отпускате манивелата до крайно горно положение и ритате рязко и отсечено (много е важно да е рязко , а не плавно(да е като камшик)-в противен случай има опасност манивелата да ви ритне вас).Съответно сработва декомпресора,манивелата безпроблемно стига до долно положение(при което развърта двигателя) и веднага пускате манивелата(не трябва да стои натисната в долно положение защото храповика започва да чегърта и има опасност с течение на времето да се изронят или изтъпят зъбите на зъбните колела).Ако карбуратора е добре регулиран ХР-а би трябвало да запали дори и без газ(тия 5-10% за които съм писал по-горе).Проблемите започват 20-30сек след запалването.Мотора започва да се дави и да гасне.Точно тогава трябва да се навие лекичко газта и да се държи до загряване на двигателя(то се усеща кога вече не е нужна газ-от време на време газта се връща и ако мотора се опитва да гасне значи още е студен).Всичко от по-горе описаното се прави на максимален смукач(крайно горно положение).След като двигателя позагрее мотора започва да прекъсва(да се дави).Тогава вече е време смукача да се сложи на средно положение и вече може да се кара(всички действия описани по-горе се правят на място-нужен е опит за да запалиш и да тръгнеш веднага).
              Успех!
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 13-01-10, 09:07. Причина: допълване
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Хванах му чалъма,вече пали от раз.Благодаря

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Имам проблем на моя ХР с скоросния лост ,не беше хубаво затегнат и му се изядоха шлиците .Итака временно съм го закрепил ,но искам да го сменя някои можели да ми каже от каде да си закупя и на каква цена е .
                  ----------Moto lud-Troyan----------
                  няма непреодолим път за упоритите

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Първоначално публикуван от Valex_82 Преглед на мнение
                    Имам проблем на моя ХР с скоросния лост ,не беше хубаво затегнат и му се изядоха шлиците .Итака временно съм го закрепил ,но искам да го сменя някои можели да ми каже от каде да си закупя и на каква цена е .
                    Аз имах същия проблем , шлиците и на лосчето и на оста се бяха заоблили , при мен имаше износване предимно между 1 и 2 и така се беше извъртяло че нямах 1... давах надолу ама опираше в стъпенката и си седеше на свободна, аз извадих лостчето и с една малка пила му оправих шлиците, стегнах го МНОГО , после го капнах с телеподаващото . Нямах време да го тествам, щото го направих днес , но утре ще има време да го тествам , надявам се да съм бил от полза
                    Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-02-10, 08:47.

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Днес лосТчето мина своя тест драйв и няма никакав проблем надявам се да държи надявам се да съм помогнАл
                      Последно редактирано от Тануцо; 01-03-10, 00:13.

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Има и други като теб даже си заваряват и пинйоните ама дано не се налага да разглобяваш мотора че ще ти се доплаче
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                          Има и други като теб даже си заваряват и пинйоните ама дано не се налага да разглобяваш мотора че ще ти се доплаче
                          Щом има телоподаващо значи има и флекс Та какъв му е проблема.Така и така и двете са за изхвърляне може и повече от ново да изкара/ да ме прощават колегите дето продават резервни части/

                          П.С.
                          Макар, че аз лично бих му "ударил" един щифт
                          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                          0894328706

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Тези дни, много се чудех какво да си направя по XR-а и реших да си стабилизирам предницата ,защото старите предници на нашите мотори са доста огъващи се.
                            Напрвих си скоба ,която захваща двата амортисьора един за друг над самата гума,следствие на което стабилността на предницата чуствително се подобри.



                            И една снимка на демпфера тук..

                            Стефан Дянков

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Имам няколко питания за ХР 400Р
                              1.Всички ли модели имат стартер
                              2.Колко литра масло ти е нужно за една смяна
                              3.Колко килограма е и колко конски сили
                              4.Труден ли е за поддръжка и кои са най честите проблеми
                              5.Може ли да се кара по екстремно в гората

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                Ако беше прочел темата от началото нямаше да имаш тези питания

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X