Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Първоначално публикуван от ibri Преглед на мнение
    Как би трябвало да си разработя ХР, след смяна на буталото ВЕСЕЛА КОЛЕДА
    При разработката е важно постепенното натоварване на мотора.
    Първите 3 часа леко каране, без да се вдигат много високи обоороти.
    Аз лично разработвам 20тина часа. Като целта е до 20тия час да съм стигнал пълно натоварване. Но постепенно, не веднага!
    По-добре на ниска предавка с що годе средни обороти отколкото на високите предавки с много ниски обороти. Това са по-важните неща според мен.

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Също е важно да се внимава с прегряването.
      Това важи най-вече, ако се прави разработката летно време в жегите.
      Прекомерно високата температура е много вредна за нов двигател в процес на разработка.
      Също така и работата на студен двигател е доста вредна.
      При студено стартиране, първите 5-10 минути е добре да го държите в границите до 2, максимум 3000 оборота.
      Това и за разработен важи, но за нов направо е наложително.

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        Здравейте колеги,имам едно питане.Започна да ми дрънчи ангренажната верига на ХР 400Р,и искам да я сменям. Някой може ли да ми каже как точно става тази процедура,защото някой ми казват че се разнитва старата, и се занитвала новата.
        Намерил съм DID за 112лв-добри ли са ......

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          За да я разнитиш на място трябва да имаш прибор точно за таз верига ! Разнитваш старата за края и закачаш новата и въртиш докато се покаже от другата страна другия край,но не е за препоръчване!
          Става,но е трудно ! Аз съм сменял,но на автомобил по този начин,с прибор става много бързо,но веригите са различни.
          На мотора по-добре разглоби и сменяй както му е реда ,да ти е мирна главата
          Стефан Дянков

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от va4 Преглед на мнение
            Здравейте колеги,имам едно питане.Започна да ми дрънчи ангренажната верига на ХР 400Р,и искам да я сменям. Някой може ли да ми каже как точно става тази процедура,защото някой ми казват че се разнитва старата, и се занитвала новата.
            Намерил съм DID за 112лв-добри ли са ......

            Съвсем правилно са ти казали. И е хубаво да имаш под ръка скоба за вериги, че с клещите е трудновато .... Дано си наясно с останалите тънкости в процеса - например зацепване на новата , реглаж на клапаните и т.н. А DID са измежду най-добрите.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Това с разнитването не е за предпочитане,защото ако не е добър прибора може да стане фал и при самото разнитване ,при преминаването на нита през отворите на пластинките, се раздуват и се получават осенъци заради които се получава едно затягане при звеното където е правена снадката.Има опасност и от изкривяване на пластинка и също не е добре .
              По добре е веригата да е точна на размер и да не се налага да се разкернирва !

              Не че моя не е със скъсявана верига ,защото когато купувах имаше само дълги
              Стефан Дянков

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Ако не се бъркам - тази верига не е ли със същия обтегач като моя ХЛ? Не е ли възможно проблема да е в него, а не във веригата?
                Honda XR600
                Kawasaki KLX650
                Honda XL600V Transalp
                +359 888 6З5 9З4

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Обтегача на ХЛ,е различен от този на ХР400.

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Обтегача на ХЛ,е различен от този на ХР400.
                    Т.е. различния обтегач не може да е проблемен, ако правилно съм те разбрал?
                    Honda XR600
                    Kawasaki KLX650
                    Honda XL600V Transalp
                    +359 888 6З5 9З4

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      На ХР 400 обтегачът е автоматичен.
                      Задейства го пружина.
                      Когато веригата се разтяга, той се отпуска и притиска/опъва веригата.
                      Обтегачът назад неможе да се върне от самосебеси.
                      От старост може натягащата пружина да се счупи и тогава обтегача охлабва.
                      Но веригата тогава не дрънчи или трака, а направо се чуват жестоки удари от двигателя
                      Така че, ако проблемът е от обтегача, то нещата за секунди се променят във фрапиращи граници.

                      Веригата в никакъв случай не е подходящо да се разнитва.
                      Това може да си го позволи само механик, професионалист с необходимия набор качествени инструменти

                      В домашни условия или при порядъчен нашенски майстор единствения разумен вариант е цялостна подмяна, без каквито и да било разнитвания.

                      Другото важно нещо е - при подмяна на ангренажна верига да се подменят и зъбчатките и

                      Примерът е елементарен:
                      Представете си смяна на веригата към задното колело без да смените износените венци...

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
                        Ако не се бъркам - тази верига не е ли със същия обтегач като моя ХЛ? Не е ли възможно проблема да е в него, а не във веригата?
                        Точно това пропуснах да ви кажа, че обтегача е от WR а не от XR ,защото стария собственик го беше сменил незнам и аз .Така преди няколко седмици си поръчах от Англия втора употреба, и все ми не оставаше време да го сменя,обаче вчера точно това стана, свалих WR-овия и си сложих ориг.-мотора направо заспа, нямаше никакви шумове и работеше много плътно.WR-овия беше с милиметър по дълъг.

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение

                          Веригата в никакъв случай не е подходящо да се разнитва.
                          Това може да си го позволи само механик, професионалист с необходимия набор качествени инструменти

                          В домашни условия или при порядъчен нашенски майстор единствения разумен вариант е цялостна подмяна, без каквито и да било разнитвания.

                          Другото важно нещо е - при подмяна на ангренажна верига да се подменят и зъбчатките и

                          Примерът е елементарен:
                          Представете си смяна на веригата към задното колело без да смените износените венци...
                          Адаш , долния венец на XR не е ли част от коляновия вал /несменяема/? И ако тя не се сменя , не е ли излишна и подмяната на горния? Питам така щото ми се струва , че не е необходимо да се сменяват венци на всяка смяна на верига.

                          Ще се опитам и да доизясня , че при смяна на веригата - се разнитва , а новата респективно се занитва. Няма свързващи звена , подобни на нормалната верига. Веднъж занитена правилно , веригата не може да бъде разнитена от никой , без да има поражения по нея. Та разнитването и следва да се извършва само при доказана неизбежност или подмяна.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Адаш , долния венец на XR не е ли част от коляновия вал /несменяема/? И ако тя не се сменя , не е ли излишна и подмяната на горния? Питам така щото ми се струва , че не е необходимо да се сменяват венци на всяка смяна на верига.
                            Не е част от вала.
                            Както знаеш, долу на вала са три зъбчатки. И трите са отделни, сменяеми елементи, с отделни каталожни номера.
                            Аз първия път когато си ги купувах(и горно, и долно) от Бултрако поръчката стана много бързо.
                            Пролетта ходих на ново за двете ангренажни зъбчатки и в магазина беше една млада дама, явно още не вчас.
                            Защото ми каза, че само горното колело може да си поръчам отделно, а долното вървяло на едно с вала.
                            Аз съответно и оспорих и от сервиза излезе един механик, който също като мен знаеше, че върви отделно от вала, седна на компа и буквално за секунди ми извади каталажния номер
                            Поръчахме ги вече с каката и така... След седмица отново ми пристигнаха две ангренажни колелета - горно и долно.

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Днес ми дойдоха частите ,бутало ВИСЕКО, сегменти и два жигльора на 62и65 ще пробвам първо малкия.Незнам защо новите сегменти са по тесни от старите,иначе буталото изгежда изпипано.ВЕСЕЛА НОВА ГОДИНА,и без аварийна.БОГ да ни благослови през новата година.

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                Първоначално публикуван от ibri Преглед на мнение
                                Незнам защо новите сегменти са по тесни от старите,иначе буталото изгежда изпипано.ВЕСЕЛА НОВА ГОДИНА,и без аварийна.БОГ да ни благослови през новата година.

                                По- малка триеща се площ - по-малко триене. Но пък по-бързо износване ....
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X