Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Първоначално публикуван от Valex_82 Преглед на мнение
    Благодаря за мнението тои и така е бая шумен не мисля да махам тапата от зад ,а дали е за модела незнам ще направя снимки и ще ги кача и ако някои знае да напише дали е за ХР .

    Ето и снимките на ауспуха ако някои може да каже дали е за този мотор и дали е добър или да търся оригинален.
    Прикачени файлове
    ----------Moto lud-Troyan----------
    няма непреодолим път за упоритите

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Този модел ауспуси са много добри, но вече фирмата не съществува защото ги изкупиха, Гоблин ще ми припомни от коя фирма.
      Това са ръчна изработка ауспуси, но като гледам тоя май вата надали му е останала.
      Прегледай куплирането, дали има някакви промени /видими/ ако куплирането си е ОК, значи този ауспух е за този мотор.
      Ако е преработвано захващане, кривки и др. значи не е.

      П.П. Аз карам със същата марка ауспух.

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        Колеги,изхвръкна проблем.
        Снощи се опитах да смажа иглените лагери на шарнира и линковете , но не мога да избия централната ос на шарнира(тази която минава през рамата,шарнира и ДВГ). Та въпроса ми е,има ли някакво допълнително закрепване на тази ос-зегерка,щифт или нещо друго което да съм проспал и да застопорява оста или просто е залепнала?
        Какво правите в случая.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс



          За тази ос ли става дума?

          Защото ако е за нея, държи се на гайки и при мен нямаше проблем с ваденето, просто я избих с друга ос-леко с чукче и тя малко по малко излиза.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение

            За тази ос ли става дума?
            Защото ако е за нея, държи се на гайки и при мен нямаше проблем с ваденето, просто я избих с друга ос-леко с чукче и тя малко по малко излиза.
            Точно за нея.
            ГайкИ? На мен ми се стори , че гайката е само една.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Аз мисля, че е една. Досега на всички мотори дето съм разглабял е една.
              Обаче е възможно лагерите да са стабилно заминали раждясали и запекли за остта, и за това да не иска да излезе. Според мен първо си поръчай лагери и после сваляи за да не чакаш.
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Гайка

                Грешката беше моя, извинявам се, но нямаше щифтове или нещо подобно.
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Емо клеясало е.
                  Вземи си хубав спрей за разяждане на такива клеясали детайли
                  Напръскай хубаво, след известно време пак, малко по-късно па... ако трябва остави го цяла нощ и ако ти е добър спрея на другия ден е излязло...
                  Това с цел да не блъскаш като луд по мотора и да не даде фира оста.

                  Аз от Вюрт съм много доволен, какви гайки по 36-40мм със ситна резба съм развивал, при това и дълбоки по 35-40мм, направо не вярвах, че е възможно...

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Изглежда е залепнала или във втулките на лагерите или в двигателя(от рамата отлепи)-не знам дали до там ще стигне спрея , но ще пробвам-днес ще го кисна цял ден.Чудех се дали няма някой щифт , но щом няма схемата е ясна.
                    Последно редактирано от ЕМО; 18-03-09, 10:38. Причина: допълване
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Надежда всяка тука оставете!
                      След цял ден киснене с ВД40(пръскал съм го през половин час от 12 на обяд до сега) , при удар с чук 1,5кг се чува плътен метален звук(все едно че има заварка или законтрящ щифт-сигурни ли сте , че няма)-за някакво преместване и дума не може да става.Очевидно е , че ще трябва да се грее. След проверка на останалите лагери по задното окачване се оказа , че са в отлична кондиция(само свалих старата грес и ги напълних с нова) с изключение на сферичния лагер на големия линк(даже и той не зле-просто е леко е тръгнал).Предполагам че и лагерите на шарнира са в същото състояние-при свалени линкове и амортисьор,шарнира се люлее много леко и мазно и няма абсолютно никакъв луфт.Под семерингите няма никаква ръжда или издайнически следи от каквото и да било оранжево на цвят и за сега ще ги оставя на мира.Мисля внимателно да следя положението и при появата на по-сериозен луфт да си поръчам нов комплект(лагери , втулки и семеринги) за шарнира и тогава да подкарам оста с пистолета за горещ въздух(това сега няма как да стане защото ще се стопят семерингите , а пък лагерите са си добре и няма смисъл да сменям здраво с ново).
                      Последно редактирано от ЕМО; 18-03-09, 18:46. Причина: допълване
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Емо.аз скоро се борих с една такъв болт.Голямо святкане падна,не с 1,5кг., а с 10кг.чук и три дни бой докато излезе Болта е цял и няма никакъв щифт, спекъл се е във вътрешните гривни на лагерите. Просто иска голям бой,и ако решиш да го вадиш някой ден имай готовност да правиш нов болт Също и масивен дорник за да не тръпне в ръцете,голям зор си е....Този с който имах проблем беше на същите години като твоя. Другия начин е да разглобиш всичко отзад и да направиш опит да го прережеш между вилката и двигателя...Успех !
                        Последно редактирано от diskusa; 18-03-09, 19:53.
                        Стефан Дянков

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Подобни проклети болтове има на долния край на амортисьорите на колата /CRX/. Вадят се само ако преди да го отвиеш , натегнеш гайката та да го размърда малко в дупката , и после потръгва. Пробвай така - не вярвам да успееш да го скъсаш.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Емо, щом не е разбит не се занимавай с глупости.
                            Карай си мотора и това е. Не си докарвай излишни главоболия.
                            Ако се разхлопа тогава го мисли.
                            Явно си трябва горелка иначе няма как... А и вероятността да го съсипеш е почти сигурна.

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Да! Така ще стане. Ще му мисля като му дойде времето.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                От двете страни има гайки, но е достаъчно да развиеш голямата (от лявата страна) след това бой. И аз като теб не можех да избия тази ос 2-3 дни...какво ли не я правихме няма излизане. И други от форума са се заигравали с такава, проблема е в тази част която контактува с алуминиевия корпус на двигателя. Не се мъчи със сила ако не иска да излезе. Трябва да се нагрее добре, но тогава вече има риск да се изпекат семерингите, дори и гарнитурата на самия двигател в задната час където грееш. Аз след 2 дни усилено блъскане тръшкане баене молене се отказах. Така или инъче лагерите и семерингите бяха перфектни, реших като станат за смяна да ги махна както аз си знам .
                                А при мен случаят беше друг. Исках да вадя двигателя за да боядисвам рамката прахово, но не ми се получиха плановете .
                                Тук съм писал доста...за атв-то е попринцип, но има и снимков материал около двигателя :

                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52910

                                П.П: Незнайно защо не погледнах последната страница а само предпоследната и не видях, че има толкова много изписано вече по въпроса .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X