Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    От Бултрако не съм пазарувал такива неща, но няма начин да върви комплект с колянов вал.
    Единствено трябва да е комплект с чопа.
    Пробвай от щатите, ако имаш опит.
    Ако не, виж във форума имаше тема - "как да пазаруваме от щатите" или нещо такова
    ООО има как да върви с вала има Особено от официалните дилъри.
    Аз нали се борих с тая работа лятото. 3 месеца съм търсил биела, е намерих в Гърция.. там ми я сглобиха на вала и сега да чукнем на дърво всичко е на 100%. Търси яко колега ще намериш, не им се давай на дилърите Ей питай Гоблин той сигурно ще ти свърши работа, добър е в издирването на части, пак от личен опит.
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 20-02-09, 09:18.
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Първоначално публикуван от itso1 Преглед на мнение
      А дали ще имат само биелата без коляновия вал.Защото дочух че вървели комплект.
      Колегата може и да е прав, ето един сайт в щатите където също го дават само комплект с вала. http://honda.hondapeninsula.com/fich...2004&fveh=4296
      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        Аз ви казвам, че в Щатите има всичко, вие пак не вярвате.
        Ето я комплект с чопа и лагера и то на Hot Rods:
        http://www.denniskirk.com/jsp/produc...Id=&mmyId=3235
        Последно редактирано от Жоро Донечки; 20-02-09, 09:57.

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          Тази Жоро която си показал е с иглен лагер незнам по добре ли е от оригиналната защото тя е без.Били пуснал линк с такава без иглен лагер и направо да поръчваме.Поздрави

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Пич, това е биела на Хот Родс. И ти се съмняваш в нея и в лагера и, така ли?!
            С плъзгащ лагер незнам от къде може да си вземеш.
            Търси, ако намериш сподели с нас от къде и за колко.

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              А какъв е проблема със старата биела?Не че с нещо мога да ти помогна , но ми е любопитно къде е дефекта.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Ще започна по от далеч за да сте наясно и да споделя с вас и така мотора ми припушваше и му беше ред за обслужване под зоркия поглед на Дискуса малко преди нда му го закарам ми се разтропа много силно,започнахме да го отваряме и първото което открихме е ,че се бе скъсала прожинката на оптегача на ангренажната верига,с по нататъчното разглобяване за да видим сегментите в какво състояние са откриваме нещо и двамата гледаме като тряснати и Той ми вика пич честито моторати не е 400сс а е 440сс така съм гу бил взел и несъм знаел слагано му е кит и буталото беше гърбаво за по голяма компресия и си беше с стандартната биела за 400 която не е склонна да издържа на по големи натоварвания и беше получила луфт и буталото беше леко повлякло в цилиндъра.След като направихме сметката с частите и теглихме чертата се оказа че ми е по евтно да си го възтанова със стандартното 400сс бутало,ще ми направят нова цилиндрова риза ще сменя биелата и всичко ще си дойде на място горе долу след около 25 дена когато ми бъдат доставени частите биелата ще я поръчам чрез магазин Ендуро Стара Загора за което съм им много благодарен.Ще ви държа в течение на ремонта когато дойдат частите.Поздрави на всички.

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Ясно!
                  Някой е тунинговал мотора , но само наполовина...
                  Успех с ремонта.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Тук нещо заспахме Да взема да понапиша нещо........Както вече знаете колегата Ицо,от по-горния пост се оказа горд собственик на XR 440. След като го разглобих и му видях кусурите,гледайки надрани цилиндри и повлекли бутала,и разтегнати биели,зададох си въпроса : "Що е то 440 и имали то почва у нас " За да се премине на по-големия размер бутало е сменена оригиналната риза,която е с дебелина 3мм с такава по-голяма ,която е дебела 1 мм и с 1мм е разстъргана алуминиевата част от цилиндъра.От тук какво следва ? Първо отнемаме материал от алуминиевата част на цилиндъра,после изтъняваме и самата чугунена риза,вдигаме кубатурата с по-голямо бутало и то за по-висока компресия и какво се получава? Получава се един двигател с по-голяма кубатура,с по-голяма степен на сгъстяване и от там понеже е с въздушно охлаждане,работещ на по-високи температури двигател. И всичките тези екстри ти ги вкарваш в гората в някой дере и започваш да боксуваш,да падаш,да ставаш,и превръщаш двигателя в един КОТЛОН между краката си . Следствието от което е това : Високите температури,тънките стени на самата риза и вече изтънения алуминиев цилиндър,макар и с 1мм води до деформации,и от там до задиране между буталото и цилиндъра.........щях да забравя биелата,там щетите също са значителни. И в такъв случай XR 400 се превръща от един вечен мотор в една еднодневка Това преди 10 години, е било начин да си превърнеш мотора в една състезателна машина с голяма мощност ,но в днешно време при наличието на толкова добри спортни ендура няма смисъл да се осакътява моторчето Все пак чара му е в това да бъде ....МНОГО ЗДРАВ.
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Като престигнат частите след около 20 дена и дойде ред за събирането на мотора ще направим една фото сесия с обяснения под вещото ръководство на Diskusa.Поздрави.

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        По щатските форуми доста се интересувах и четох специално за 440 кубика кит. При моят случай е за АТВ-то, но двигателя е идентичен, така че се отнася и за ХР-а. Там колегите които са по-навътре с нещата и са патили не препоръчват 440 кит, именно поради причините които е изброил Дискуса, прекалено изтъняване на цилиндъра и тънка втулка.
                        Препоръчват кит 416 или най-много 426, а някои дори слагат само 406 кубика. Също така четох, че смяната на вала с тунингов такъв променя доста нещата и на практика кит 426 с афтърмаркет вал и естествено усилена биела е доста по-сносен вариант от 440. Двигателят вдига мощността прилично.
                        Другите доработки които гледах са по-голям маслен радиатор (а специално на атв-тата дори поставят и перки).
                        Всеки който кара такава машина разпилвана на 440 задължително слага карбуратор от ЦРФ450(естествено с настройки за този двигател), и има доста единодушни мнения, за коренна положителна разлика с такъв карбуратор. За по-малките китове не мога да кажа дали няма да е по-подходящо само джетване на оригиналният карбуратор. А и когато се сложи по-голяма кубатура има още нещо. Повече кубици, повече изгорели газове, съответно задължително смяна на гърнето със спортно (това няма нужда да го казвам даже). И изпускателните тръби трябва да са по-отворени...инъче мотора се тормози, при изхвърлянето на изгорелите газове. Поради затрудненото изпускане започва да грее повече, и нататък се досещате какво става. Все пак всеки сам решава за себе си кое е най-доброто. Аз отначало също имах мераци да скачам направо на 440, но сега взех да се замислям дали ще го бъде така.
                        А мнението, че ресурса на двигателя се намалява за сметка на мощността го подкрепям напълно.
                        Ако не търсите максимално най-достижимата мощност, абсолютно достатъчно е да си сложите едно спортно гърне, спортен филтър и да си джетнете карбуратора. Има разлика във вървенето. А и мотора си остава толкова здрав колкото е бил .

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Здравеите и от мен и аз от близо година карам Хр 400 и съм много доволен ,но мотора ми е с друг ауспъх които е затворен от зад казват че бил някав реисингов и да питам по добър ли е този или да търся оригинален или да карам с тоя.
                          ----------Moto lud-Troyan----------
                          няма непреодолим път за упоритите

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Спортните гърнета повечето имат тапи отзад, можеш да си го правиш тих, да влиза в нормите за шум, а можеш и да махнеш тапата за какафония . Ако гърнето ти е за модела не го подменяй с оригиналното според мен.

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                              Спортните гърнета повечето имат тапи отзад, можеш да си го правиш тих, да влиза в нормите за шум, а можеш и да махнеш тапата за какафония . Ако гърнето ти е за модела не го подменяй с оригиналното според мен.


                              Благодаря за мнението тои и така е бая шумен не мисля да махам тапата от зад ,а дали е за модела незнам ще направя снимки и ще ги кача и ако някои знае да напише дали е за ХР .
                              ----------Moto lud-Troyan----------
                              няма непреодолим път за упоритите

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                                Всеки който кара такава машина разпилвана на 440 задължително слага карбуратор от ЦРФ450(естествено с настройки за този двигател), и има доста единодушни мнения, за коренна положителна разлика с такъв карбуратор.
                                Това е ценна информация,дори и двигателя да не е с биг бор.Чувал съм , че на ХР400 насаждат карбуратор от Доминатор (не съм сигурен дали ставаше дума за ХР400 или за ХР600).ЦРФ-овия е още една опция.Някой опитвал ли е и какъв е ефекта?
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X