Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Евала! Точно на тебе разчитах!

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    Нормално е да работи на ниски обороти на смукач.
    Нормално е и да станат високи като загрее.
    -от петнайсет години се занимавам с коли и мотори и винаги до сега е било обратното!

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    Зад лостчето на смукача имаш един винт/перчатка/ за бърз реглаж на ниските обороти, малко го развий и ще ти паднат оборотите. Тоя винт е навит, защото така пали по-лесно когато е студен и не ти гасне.
    Перчатката-имаш предвид винтчето за празния ход предполагам?
    И на мен ми мина през ума(а пък и така направих на първото палене без бавачка-разбирай продавача) леко да припомпвам докато загрее,но се чудех дали е нормално.
    Благодаря за акъла!

    ПП.Я още един бърз въпрос-имали ли сте някога проблем с прегряване.Струва ми се че ХР-а загрява доста повече(като го пипам с ръка) от ХТ-то (а и като гледам ребрата , тия на Хондата са доста по-малко и по-къси).Проблем в смисъл поглеждате ли какво става,че от Ямахата съм загубил навик(никога не ми се е случвало да прегрее-независимо от натоварването и температурата на въздуха) и да не стане така , че някой ден да ми замирише на ютия.
    Последно редактирано от ЕМО; 07-02-09, 19:20.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      ПП.Я още един бърз въпрос-имали ли сте някога проблем с прегряване.Струва ми се че ХР-а загрява доста повече(като го пипам с ръка) от ХТ-то (а и като гледам ребрата , тия на Хондата са доста по-малко и по-къси).Проблем в смисъл поглеждате ли какво става,че от Ямахата съм загубил навик(никога не ми се е случвало да прегрее-независимо от натоварването и температурата на въздуха) и да не стане така , че някой ден да ми замирише на ютия.
      Вземи си един термометър за маслото,слага се на мястото на щеката изпълнява нейната роля и мери температурата.Аз съм с такъв и винаги знам къде съм от към температура.Някой който доставя от Щатите може да те уреди.http://www.xrsonly.com/content/index...mart&Itemid=89
      Стефан Дянков

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        За маслото:
        Аз бях в същия шах като теб. Като му налееш масло е добре да го поразтъпчеш малко да не седи на едно място и после гледай за нивото.

        Аз първия път направих така, защото не знаех..сипах 2 л, защото не се появяваше никаква индикация и се пуля-на щеката няма никой, просто трябва да се разходи 100-200м. мотора, за да се появи ниво. Защото след като покарах малко и го оставих на място, бях на 2мм над максимума.

        За загряването:
        И аз имах твоите дилеми, не знам какъв ти е стила на каране, но доколкото знам бая зор трябва да видиш, за да успееш да го прегрееш.Трябва да е на сериозен баир и да го мъчиш почти на място сравнително дълго време, за да го прегрееш.

        Абе XR-a е просто уникат....толкова съм щастлив от него
        Сега почвам темата за сглобяването на двг

        П.С. Благодаря за снимките.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          Емо... Пич... Абе ти май още не си разбрал какъв мотор си си купил?!
          Аз ще ти кажа - купил си си XR 400!

          За какво прегряване говориш?!

          Този мотор можеш да го прегрееш на мотокрос, ама на истински(а не да се возиш по трасето) и то лятото когато е над 30 градуса. Но за целта и ти трябва да имаш сила поне 20мин да не връщаш газта
          А това е мноого трудно, повярвай ми особено с XR.
          Или на магистралата, ако му завариш газта - пак в жегата.

          Т.е., с две приказки, като всеки въздухар не търпи продължително каране в най-високите обороти.

          Но в гората, на 35 градуса, при полусъединители, когато всички воднярки(вкл и ендура с перки) се превръщат в гейзери ХR 400 може и да го завиеш.

          Забрави да го прегрееш този мотор!

          Единствено лятото го карай с масло завършващо на ...W50

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Може и с масло завършващо на ...W60 .

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Яя и аз да се обадя,че да не ме забравяте
              За тези дЕто не се сещат кой съм да припомня ,че от една година вече съвсем целенесочено тествам идиото(дурако) устоичивостта на култовия ХР-400

              та Емо споко тоз звер номоЖ го прегря - Верваите ми

              А и не се надявай на позитивно отношение от съседите дори и с оригиналният ауспух

              И щом си решил да го шпориш по Хасвалта за начоло- внимаваи какви зъбаци ще му боднеш

              Аре поздрави и успех на всички ХР -маняци


              пп.ето ти и едно предложение за скара от мен (леко модифицирана за случея от др-600р голямата)снимките ги давам за да видите скарата! моля не коментирайте грозната мутра на собственика
              Прикачени файлове
              В ГОРАТА Е ИГРАТА

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Първоначално публикуван от ДАНКО Преглед на мнение
                А и не се надявай на позитивно отношение от съседите дори и с оригиналният ауспух

                И щом си решил да го шпориш по Хасвалта за начоло- внимаваи какви зъбаци ще му боднеш
                Хе-хе! Верно!
                Сложих му оригиналния ауспух,запалих го и пак така си джаса...


                Предишния собственик е сложил 14/50. За сега мисля да го пробвам така.Та в тоя ред на мисли , коя конфигурация е най-добрата според вас-иде реч за гората,асфалта ще е има-няма стотина километра-да не си играя да експериментирам , дето се вика, ами да почерпя опит от извора.
                Последно редактирано от ЕМО; 09-02-09, 22:59. Причина: допълване
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                  Може и с масло завършващо на ...W60 .
                  Може, може.... Стига на Емо да му устиска бюджетът


                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Хе-хе! Верно!
                  Сложих му оригиналния ауспух,запалих го и пак така си джаса...
                  Значи и оригиналният е изтърбушен
                  Съвсем оригинално е много тих, но и много беден.
                  Като се видим ще ти покажа какво ти липсва от ауспуха.

                  Предишния собственик е сложил 14/50. За сега мисля да го пробвам така.Та в тоя ред на мисли , коя конфигурация е най-добрата според вас-иде реч за гората,асфалта ще е има-няма стотина километра-да не си играя да експериментирам , дето се вика, ами да почерпя опит от извора.
                  Виж сега, оригинално е 15/45 - така е бърз, за козите пътеки НЕ става, иска много полусъединител.
                  Принципно това с пиньоните е малко относително - всеки според стила си.
                  Примерно Данко го кара с малко по-бавни пиньони от мен.
                  Той мисля, че беше 15/50 или нещо такова. Аз така немога - много ми е спънат.
                  Карам го 14/45 и за мене и моя стил ми е перфектно, няма пътека където да немога да мина или, ако не мина не са ми виновни пиньоните
                  Според мен 14/50 както е твоя е убийствено спънат ХРа.
                  Аз мога да ти предложа нещо - имам 2-3 венеца задни 45. Ще ти дам един ако искаш само за проба, за да не се набутваш. И така мисля ще стигнеш по-лесно до вярната комбинация за теб и ще си купиш точно този, който искаш.
                  Като се видим ще ти кажа защо според мен е по-добре отпред да е 14, а не 15.
                  Ако искаш да пробваш 45ца отзад, обади се.

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Благодаря за предложението.Може би ще се възползвам.В интерес на истината не съм ги преброил правилно-в момента са 14/48.За сега съм карал мотора само на асфалт(и то има-няма километър-до бензиностанцията и обратно-беше 3 градуса , а пък бях с цивилни дрехи)и не мога да преценя-трябва да го вкарам в гората.Като цяло мотора се държи прекрасно.Има доста добър демараж(което е разбираемо с тия къси пиньони),но в същото време скоростите му са доста дълги-на четвърта(и особено на пета) вече ми става гадно от насрещния въздух(по груба преценка съм се движил с около 100-110-за сега няма километраж) , а мотора може още(създава се усещане , че пета е излишна).Това ме устройва идеално-много рядко карам с над 110-120-просто става много гадно за каране(обикновено на дълго се въртя около 90-100).В същото време обаче , много обичам да да усещам сила (дори и да са къси предавките това не ми е проблем).


                    Отдавна мислех да направя сравнение между ТТ600/ХТ600 и ХР400.
                    Двигател-голямата разлика(за тоя един км който карах ХР-а) се усети в ниските.Сигурен съм , че всички ще започнат да ме убеждават че е от кубатурата , но според мен голямата разлика е в конструкцията на карбуратора (все пак разликата в диаметрите на буталата е 5мм в полза на ТТ-то , а въртящия момент идва от налягане в цилиндъра и площта на челото на буталото).Ако сте заглеждали Ямахов карбуратор знаете , че той е двукамерен.На практика това са два карбуратора от които работи единия-левия ако седиш върху мотора,а десния се включва само в определени режими.А те са-след средни обороти(по механичен път-чрез лостова система) и при голямо натоварване на ДВГ(по пневматичен път-чрез мембрани).Резултата е , че при рязко навиване на газта(или голям товар за ДВГ,независимо от оборотите) ТТ-то направо се побърква-имам усещането че задницата започва да се мята(и то с 15/45).Много е удобно и при изпреварване-навиваш рязко и изпреварваш без проблем.Това обаче продължава 20-30 метра,след което Ямахата умира-нататък ставаш като капитан на кораб(на светофар съм се дърпал дори с пистарки и първите двайсетина метра ги държа).При Хондата всичко е точно обратното-в началото се замисля (ускорява ,но доста слабо в сравнение с ТТ-то) и в момента в който достигне средни обороти , направо побеснява(ако заваря газта ми къса ръцете-нищо общо с ХР250- в началото малко се бях притеснил , защото преди да отида да купувам мотора не бях карал ХР400-притеснения вече нямам).
                    Или най-общо казано , ако ги сложим на старта , първите 20-30м Хондата няма никакъв шанс , но след това много бързо застига Ямахата и се превръща в точка(когато когато при ТТ-то затвори клапата на втория карбуратор).
                    ХТ-то (учудващо-уж е с ДВГ като на ТТ-то) е страшно тромав и не познава думата "демараж".За сметка на това има страшно спокоен двигател с брутални ниски-никога и никъде не съм имал проблем при изкачване на какъвто и да е наклон и никога не съм се съобразявал на коя предавка съм(това ме кефеше страшно много в тоя мотор).Винаги съм се чувствал абсолютно убеден , че каквото и да стане просто трябва да навия масура и мотора ще ме изтегли-и така е и ставало(примерно-голям наклон по средата на който има препятствие(камък,пън)-давам газ,стигам до препягствието при което връщам газта за да падне скоростта и да го щурмувам по-прецизно и в момента в който подмина препятствието просто навивам и воала-мотора тегли , ускорява и изобщо не изпитва никакви затруднения-имало е моменти и то не рядко в които буквално могат да се преброят оборотите-никакъв проблем-даваш газ и заминаваш).При Хр-а ми се струва , че това е невъзможно-ще трябва да се държи в обороти(където му е силата) или да се помпа съединителя.
                    Разликата в теглото е ясна-ХР400-125кг/ТТ600-150кг/ХТ600-170кг.Въпреки това поради по ниския център на тежестта ХТ-то не се усеща толкова тежко-почти като ТТ-то.Разликата се усеща когато трябва да се вдигне от земята иначе при каране дори е по-удобен-става дума за лек терен.
                    Окачване-ТТ-то има доста по твърдо окачване от ХТ-то , а пък с Хондата изобщо не може да става сравнение.Като поведение за сега не мога да дам оценка-никога не съм карал ТТ-то на черно.Същото важи и за ХР-а.Естествено Хт-то почти няма възможност за регулиране на твърдостта(задния амортисьор направо си няма) , а за ребаунд да не говорим,което много снижава опциите за реглаж.ХР-а ще го видим.
                    Управляемост-странно но ХР-а и ТТ-то като че ли не искат да завиват(аз бутам кормилото да завие,а то ме бута наобратно)-проблем(технически) в моторите няма-на място кормилата се въртят еднакво лесно(в началото се чудех какво става и мислех , че ми закача някое жило).В движение се създава впечатлението , че ХР-а и ТТ-то отпред са с валяци-толкова са тежки(а и двата са с алуминиеви капли за разлика от ХТ-то , което е с железни).За сметка на това ХТ-то беше като хлебарка-невероятно повратлив и маневрен мотор(съизмерим по маневреност със скутер)-невероятно ценно качество в гората-понякога го карах и на асфалт и в задръстване правех змейка между спрелите на светофара коли дори без да пускам крак(знаете какви са разстоянията между колите).Предполагам че разликата идва от наклона на коловете-шенкелния ефект(знаете , че като се навие волана на автомобил и се пусне,той се изправя сам) и от клиренса(центъра на тежестта).Като дължина коловете на ТТ-то и ХТ-то са абсолютно еднакви( не се сетих да им видя наклона).
                    Колкото и странно да звучи , за гората(за по-лек терен) бих избрал ХТ.Проблемите са му малък клиренс,по-голямо тегло(и то пак казвам-за вдигане и за бутане) и малък ход на окачването.Въпреки това с него ми е много по-удобно.За ХР-а ще видим.
                    Пиньони:
                    ТТ600-15/45
                    ХТ600-14/47
                    ХР400-14/48
                    Искам да добавя и нещо друго , което е много важно-всичко зависи от конкретния мотор-ако нещо по дадената машина не е в ред , логично е че тя не може да се използва като еталон.Аз изказвам мнение базирано върху моите мотори.Не съм карал достатъчно чужди , за това не приемайте всичко за чиста монета.

                    ПП.Пак казвам - ХР-а съм го карал само около един километър и то на студен асфалт и още не мога да го преценя добре.

                    Ако съм проспал нещо , ще дописвам.
                    Последно редактирано от ЕМО; 10-02-09, 13:47. Причина: допълване
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Та понеже стана на въпрос за зъбаците в момента съм с 15/52 което на теория е почти същото както 14/48 но на практика не е съвсем тЪЙ
                      аз пък съм с обратното мнение на Жорката с 15 отпред е по добре
                      Но понеже се очертава да си защитаваме мненията на 4 очи и аз тогава мисля да ти кажа когато се видим защо според мен е по-добре отпред да е 15, а не 14.
                      В ГОРАТА Е ИГРАТА

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Чакаме снимки!

                        Аз да отбележа за протокола: Днес си монтирах километража на XR-a. Сложих такъв от колело и пасна перфектно без никакво преправяне и т.н. и то на предната гума. Аз имам километраж, но той отброява единствено изминатите мили, на неговия маркуч сложих единия датчик. Единствения проблем е че датчика на спицата не е застопорен и трябва да го задържа по някакъв начин. Утре ще постна снимки.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Здравейте от кадемога да си закупя Биела за ХР400 98година

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Първоначално публикуван от itso1 Преглед на мнение
                            Здравейте от кадемога да си закупя Биела за ХР400 98година
                            "Бултрако" АД- 02/8181960.
                            [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              А дали ще имат само биелата без коляновия вал.Защото дочух че вървели комплект.

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                От Бултрако не съм пазарувал такива неща, но няма начин да върви комплект с колянов вал.
                                Единствено трябва да е комплект с чопа.
                                Пробвай от щатите, ако имаш опит.
                                Ако не, виж във форума имаше тема - "как да пазаруваме от щатите" или нещо такова
                                Последно редактирано от Жоро Донечки; 20-02-09, 09:22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X