Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с клапани на Доминатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с клапани на Доминатор

    Снощи реших да регулирам клапаните на Доминатора и искам да попитам дали е възможно да съм объркал нещо.Предишните ми ендура нямаха автоматичен декомпресор а сега съмненията ми идват точно от него, защото като сложа к.вал на Т три от клапаните имат луфт а този които се натиска от декомпресора е без луфт.Когато го регулирах на 0.15 мотора започна да щрака. След това започнах да въртя к.вал и на някои от ТОР-овете луфта беше вече 0.50.
    Накрая регулирах отново на 0.15 -изпускателни, 0.10 -смукателни, започнах да въртя двигатела и на някои от ТОР-овете всичко е нормално на други въпроснив изпускателен клапан е без луфт.
    Да го оставям ли така? Така ли трябва да бъде за да изпуска от компресията? Работи ли при въртене на ръка този вид декомпресори?

  • #2
    До: Проблем с клапани на Доминатор

    Потърси някой който се е занимавал с това.Има си тънкости при реглажа на този клапан.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с клапани на Доминатор

      Споделете тънкостите и аз ще ги изпълня.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с клапани на Доминатор

        Колега и на мен ми се получи точно така като е при теб самоче на ХОНДА ХР 600 и не успях да ги няпрявя сам ,и го закарах при майстор ако исакш мога да ти кажа номара му и да се разберете

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с клапани на Доминатор

          Поставяш на ТОР връщаш назад и автоматичния декомпресор отпуска .След това е ред на реглажа.
          Установих,че тука повечето са компютъджии които само се напъват по клавиатурите и говорят за ремонти които прави МАИСТОРА.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с клапани на Доминатор

            Първоначално публикуван от vasillm Преглед на мнение
            Установих,че тука повечето са компютъджии които само се напъват по клавиатурите и говорят за ремонти които прави МАИСТОРА.

            Благодарим ти УЧИТЕЛЮ!
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              Последно да уточним: въртиме до момента, в който двата изпускателни клапана за горе и тогава регулираме?
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                Искаш да регулираш клапани на двутактов двигател ли

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X