Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TTR 250 проблеми

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha TTR 250 проблеми

    Здравеите на всички! От скоро съм собственик на Yamaha TTR 250 от 96-та.Запалиха ме по ендурото и това е първият ми истински мотор и не съм много запознат с техническата част. От скоро изникна един проблем. ел. стартера почти не работи( а няма ритач ). Когато го изгася и натисна бутона за да го запаля нищо не се случва. Дори опит за завърване на стартера няма. Бутам мотора на скорост и след като превърти стартера, ел. стартера проработва. Акумулатора ми е чисто нов. За свеща незнам. Проблем в бендикса ли има или нещо друго? Мерси предварително!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Yamaha TTR 250 проблеми

    В релето на стортера.Пробвай ка късо на на двата болта на релето.
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha TTR 250 проблеми

      Колега, имам сЪЩияТ мотор, само че моя е с манивела и стартер. Днеска както си карах из гората и ми отказа километража, не отчита, поогледах го и видях, че няма жило на предната гума и сега не знам какво да правя. Ако може даите ми някАКВИи сЪвети

      Модератор: Съвет № 1 - започнете да пишете по-четливо и мненията Ви ще виждат бял свят.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от boiko73; 29-01-10, 13:31.

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha TTR 250 проблеми

        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
        В релето на стортера.Пробвай ка късо на на двата болта на релето.
        Извиняваи колега но можеш ли да ми обясниш малко по обширно и просто какво да направя. Както вече казах не съм запознат с техничната част. Ако е нещо по сложно направо да отивам на маистор.

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha TTR 250 проблеми

          Приятелчета, аз сигурно съм най-изтормозения собственик на ттр250. Случи ми се какво ли не с машинка от 97-ма. Това лято направих над 2000км по черно. И над 2500лв ремонти и екстри. Каквото знам, ще си кажа без бой.

          Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
          Здравеите на всички! От скоро съм собственик на Yamaha TTR 250 от 96-та.Запалиха ме по ендурото и това е първият ми истински мотор и не съм много запознат с техническата част. От скоро изникна един проблем. ел. стартера почти не работи( а няма ритач ). Когато го изгася и натисна бутона за да го запаля нищо не се случва. Дори опит за завърване на стартера няма. Бутам мотора на скорост и след като превърти стартера, ел. стартера проработва. Акумулатора ми е чисто нов. За свеща незнам. Проблем в бендикса ли има или нещо друго? Мерси предварително!
          То на снимката се вижда, че има "ритач". Случва се често един датчик долу на пачия крак да лъже и мотора не пали. Стискай съединителя и пробвай. Другото е, че може да се заклещват зъбините колелета и като ги разместиш да се оправя. Бендикса е едно зъбно колело, което се върти в едната посока свободно.

          Първоначално публикуван от ttr4o Преглед на мнение
          Колега, имам сЪЩияТ мотор, само че моя е с манивела и стартер. Днека както си карах из гората и ми отказа километража, не отчита, поогледах го и видях, че няма жило на предната гума и сега незнам какво да правя. Ако може даите ми някАКВИи сЪвети

          Модератор: Съвет № 1 - започнете да пишете по-четливо и мненията Ви ще виждат бял свят.
          Разкачат се жичките които влизат в уреда. От старост корозират в шлаухчетата и се разпадат буквално.Рзглоби пластмасата на предницата и го намери. Иначе сигнал се взима от пиньона.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha TTR 250 проблеми

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            То на снимката се вижда, че има "ритач". Случва се често един датчик долу на пачия крак да лъже и мотора не пали. Стискай съединителя и пробвай. Другото е, че може да се заклещват зъбините колелета и като ги разместиш да се оправя. Бендикса е едно зъбно колело, което се върти в едната посока свободно.
            Нямам манивела. Втората снимка не е на моя мотор. Със стиснат съединител или не, няма разлика. Варианта със заклещените зъбни колела е по-вероятен според мен. От къде мога да ги проверя. Обясни ми малко по обстойно.
            Последно редактирано от boiko73; 11-01-10, 20:58.

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha TTR 250 проблеми

              Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
              Нямам манивела. Втората снимка не е на моя мотор. Със стиснат съединител или не, няма разлика. Варианта със заклещените зъбни колела е по-вероятен според мен. От къде мога да ги проверя. Обясни ми малко по обстойно.
              Как няма манивела?
              Провери хлабините на осите на зъбните колелета, от стартера до маховика. На мен ми се изяждат зъбите на ротора на стартера и от там + разхлабването в допуска на капака с/у стартера се получава този дефект.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha TTR 250 проблеми

                Я свали стартера и виж да не е изтървала семерингата че като влезе масло цапа четките и става мазало.На хондата ми беше станало същото отваряне почистване смяна на четки от някакъв японски автомобил с пристъргване с финна шкурка минаваш ротора сглобяваш и си готов с нов стартер.Ако е това проблема разбира се
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha TTR 250 проблеми

                  Ама преди да разглабяш кажи дали като натиснеш копчето се чува чаткане от релето. Ако не чатка , не разглабяй стартера. Търси проблема в токовете преди него. "По жицата".
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha TTR 250 проблеми

                    Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
                    Извиняваи колега но можеш ли да ми обясниш малко по обширно и просто какво да направя. Както вече казах не съм запознат с техничната част. Ако е нещо по сложно направо да отивам на маистор.
                    Има едно кръгло реле от него се показват 2 болта 6мм. тези два болта ги дай с нещо на късо и ще разбереш дали е от него.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha TTR 250 проблеми

                      Вчера стартера нацяло отказа и го свалих и занесах на поправка. Зъбните колелета са добре, както и релето. Днес майстора ми се обади и каза, че стартера е готов и проблема е бил в него. Утре като го взема ще разбера какъв точно е тои.
                      Благодаря на всички за помощта.

                      Имам още един въпрос. Знае ли някои къде мога да занеса километража ми на поправка. Когато дам на контакт светва и показва на колко км е мотора и всичко, но не върви. Километрите не се движат. От Сливен съм и където и да питам ми отказват. Кутията на километража е лепена, вероятно след сериозно падане... може и от това да е проблема.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha TTR 250 проблеми

                        Провери ли си кабелаците или и ти като други си на принципа "напред с парите".
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha TTR 250 проблеми

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Провери ли си кабелаците или и ти като други си на принципа "напред с парите".
                          Какво съм ти направил, че се заяждаш с мен ? Естествено, че съм ги проверил. Както казах вече повредата е в километража и ми трябва някои които разбира на такава електроника, защото тук всички ми отказват.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Yamaha TTR 250 проблеми

                            Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
                            Какво съм ти направил, че се заяждаш с мен ? Естествено, че съм ги проверил. Както казах вече повредата е в километража и ми трябва някои които разбира на такава електроника, защото тук всички ми отказват.
                            Прощавай, но не се заяждам. Ако така ти е прозвучало, сори!
                            Блокчето за управление е капсуловано екранче и една схема. Не се поврежда, изгаря.
                            Писах ти защото имах същият проблем и ми направи впечатление,че за мотор 97-ма г , колко лошо състояние имаха ел.връзките и куплунгите. На много места кабелите бяха почти прекъснати.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Yamaha TTR 250 проблеми

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Прощавай, но не се заяждам. Ако така ти е прозвучало, сори!
                              Блокчето за управление е капсуловано екранче и една схема. Не се поврежда, изгаря.
                              Писах ти защото имах същият проблем и ми направи впечатление,че за мотор 97-ма г , колко лошо състояние имаха ел.връзките и куплунгите. На много места кабелите бяха почти прекъснати.
                              Няма нищо. Явно съм останал с грешно впечатление. Ще проверя пак по веригата, без това сега съм малко в бокса. Предприел съм и малко освежаване със стикери и боядисване на елементи.
                              Междо другото стартера ми е оправен и днеска запалих без проблем . Един приятел ми помогна да го сваля и ми каза, че най-вероятно четките са заминали, и точно това беше проблема.

                              П.П. Търся си и дръжка за съединителя, че моята и е отчупен върхът. Поръча ми една уж по каталог, точен модел и т.н. и след 1 седмица чакане ми донесоха съвсем друга...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X