Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    Става от всеки скутер със задна дискова спирачка , както и от всеки шосеен мотоцикъл с хидравличен съединител .

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Здравейте колеги,имам един проблем с мойта Бета от известно време. Мотора е 2009 и е с КТМ-ския двигател,400сс. Прокапа водната помпа и реших да я подменя с рем.комплект оригинален от Еди. Смених всичко но за да извадя старото фибърче и да поставя новото се наложи да разглабя капака на клапаните,и леко да го отделя от главата с около милиметър. След това притегнах всичко. От тогава тоя мотор няма палене студен, по 200 манивели докато захване. Винаги ако пали е на смукача и с подадена лека газ. Преди това мотора палеше от половин манивела от всеки път. Възможно ли е да съм разбъзикал лифтовете на клапаните,което ми се струва невъзможно предвид конструкцията на този двигател. Или съм повлиял на луфта на декомпресора,чувал съм за такъв проблем при реглаж на клапани от неопитен човек.
      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Всичко е възможно, провери луфта на клапаните.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          При какво положение на буталото си разхлабил капака?
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            О за положението на буталото въобще не съм и гледал.Но си спомням,че го врътнах леко на стартер за да ми дойде клинчето на турбинката на водната помпа хоризонтално та да не ми изпадне и да го загубя из гаража. Това направих на вече разхлабен капак на клапаните и май му е...х мамата с това.
            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Мисля , че това ти е грешката. Положението на буталото е свързано с определена фаза на газоразпределението. Аз бих разхлабил капака когато буталото е малко след горна мъртва точка , в работен такт. Не знам колко си разхлабил капака , но явно нещо е станало , възможно е да е прескочила и веригата с един зъб. Иначе като запали , върви ли както преди?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Да върви,но дали си внушавам но двигателя сялаш заработи по твърдо. Мислех,че капака на тоя двг е като при Японските двг той там е пласмасов кожух отгоре.Но явно австрийците са го направоли по друг начин.Като му гледам устройството този капак държи и лагерува с разпределителния вал и може там да съм насмел работата.
                Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Много повече от капак е , най добре го отвори , и ще видиш какво се е объркало. Но първо прекарваш буталото в горна мъртва точка в началото на работен такт.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Да така ще да е,но направо при майстор мисля да го водя,че аз каквото можах направих.Някой знае ши кал му се гледат белезите за правилно зацепено газоразпределение,на японските знам ама австриец сефте имам. И колко е луфта ма клапаните,че в книжката не намирам нищо?Благодаря предварително.
                    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      От долу на картера трябва да има един болт с дифтунга, развиваш болта и махаш дифтунгата и отново навиваш болта. Когато буталото е в ГМТ би трябвало болта да законтри коляновия вал и това вала е на белег. На разпределителния вал мисля че си имаше белег.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                        От долу на картера трябва да има един болт с дифтунга, развиваш болта и махаш дифтунгата и отново навиваш болта. Когато буталото е в ГМТ би трябвало болта да законтри коляновия вал и това вала е на белег. На разпределителния вал мисля че си имаше белег.
                        Но трябва да се има предвид , че коляновия вал трябва да направи два оборота за може разпределителния вал да направи един оборот. И затова коляновия вал трябва да се фиксира на белег когато буталото е в горна мъртва точка в края на такт сгъстяване и преди работен такт , при това положение се прави и луфта на клапаните. Трябва да се внимава да не се фиксира коляновия вал на белег , когато буталото е в горна мъртва точка , но в края на такт изпускане , което е грешно. Но ако майстора си разбира от работата , ще знае какво да направи дори без да са му нужни белези.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Здравейте колеги ! Бета 525 фактори 2009г. Проблемът е следния......трудно се " рита" ритача все едно че няма декомпресор. Също имам чувство че и стартера върти по трудно от нормалното ( но да речем че за него е виновен акумулатора). Клапаните са регулирани( 0,14) , стартера е обслужен. От какво може да е проблема, износване на автоматичния декомпресор или...Благодаря !
                          Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Този кон се пали а джапанка от четвърт - провери си декомпресора .

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              На този кон от време на време манивелата застава като заварена и не знам как ще го ритнеш по джапанки.
                              Ако луфта на клапаните е по голям се получава този момент, но пък ти казваш, че луфта е ОК. Тогава остава декомпресора или нагар на челото на буталото и главата.
                              Виждал съм точно този проблем при голям луфт, нагар и от бутало.
                              Беше сложено някакво друго бутало (не знам какво точно) но мотора нямаше въртене на стартер и трудно палеше. Човека който го прави тогава сложи по дебела гарнитура под цилиндъра и мотора се успа. Иначе преди това бяха стартери, валове....
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Благодаря колега, съмнява ме да е от нагар на буталото защото е сменяно преди няма и 2 000 км а старото имаше сума нагар и нямаше проблеми.....пак ще гледам клапани да видим...
                                Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X