Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    Бетата е с RFS двигател. Предницата поне не е фактори, коловете са обикновени Марцочи 45 мм. Квиченето от амбреажа да не те притеснява, ако пък много те дразни - сменяй дисковете и готово. Предницата според мен е много мека. Имай в предвид, че колкото и да е странно понякога това може да доведе до по твърдо возене. Изменя се баланса между предница и задница на мотора, при каране предницата поради мекотата си потъва повече, съответно има по малък ход и работи в друга част на кола. Това не е добре и води до дебаланс и подскачане на предницата, не се оправя с настройките. Първо- точните пружини за твоето тегло, смяна на маслото с каквото го дават и реглаж после. Няма да си познаеш мотора. Ето и един пример ти давам - на моя КТМ преди да я оправим предницата беше по мека, но играеше и друсаше повече. Сега субективно като я натиснеш е по твърда, но мотора заспа и няма никакво друсане и подскачане на предницата.

    Тегли : http://www.betausa.com/sites/default...l2005-2006.pdf
    Последно редактирано от kiki.t; 04-05-15, 19:40.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Квиченето според няколко човека можело да се оправи като се сложи по хубаво масло, все пак ще отворя съединителя за да видя какво се случва.
      Сега си намерих менуал за предницата, поръчах си и масло 7.5
      Колко трябва да пропада задницата като сваля мотора от стойката?
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Дори и да отвориш няма да видиш проблем в съединителя.
        Кики.Т ти е казал лека.Аз да добавя,че по рядкото масло го смекчава,както и феродови дискове на ЕВС.
        Ще ти е трудно да докараш полусъдинителя на Ямахата,но пък този двигател има много добри ниски.
        Ако отваряш за съединител свали големия капак и провери и гайката на коляновия вал дали е стегната.
        Успех.

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Двигателя си има ниски, но да тръгнеш на кофти място без да боксува гума си иска полусъединител.
          Сега разгледах какво дават за предницата и там видях 610мл масло или 90мм ако го меря в кола. По напред в темата се споменаваше нещо за 135мм.
          Аз ли нещо не съм прочел правилно менуала или има нещо друго.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Както споменаха колегите по горе ако не те дразни квиченето на съединителя може да изкара още доста така стига да не боксува, при мен за сега е така около година(сравнително активно каране без участия в състезания) и още ще кара. Маслото на коловете е точно 7,5w 610мл. Освен смяна на маслото не е лошо да се огледат и почистят и двата клапана в амортесьора, от личен опит ти го казвам, нямаш си на идея каква може да е разликата от не добре функциониращ клапан. А относно маслото в двигателя, 10w60 според мен най му харесва Поздрави и много безаварийни километри да ти донесе моторчето !
            Последно редактирано от joro_tr; 05-05-15, 21:33.

            Коментар


            • Re: От: Бета - размисли и страсти

              Първоначално публикуван от joro_tr Преглед на мнение
              Маслото на коловете е точно 7,5w 610мл.
              Само да добавя че винаги е по-добре да се гледа въздушната камера/нивото на маслото, а не милилитрите, защото 10-20мл правят разлика, а няма как знаеш какво количество е останало в кола - както при маслото в двигателя където гледаш щеката/прозорчето, а не само колко сипваш.
              Другото е че "точното" ниво е относително и може да варира в зависимост от това как искаш да работи предницата - по-малко масло за по-мека предница и обратното, но в определени граници разбира се.

              П.П. за кои "два клапана в амортесьора" става въпрос?

              Коментар


              • От: Re: От: Бета - размисли и страсти

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                Само да добавя че винаги е по-добре да се гледа въздушната камера/нивото на маслото, а не милилитрите, защото 10-20мл правят разлика, а няма как знаеш какво количество е останало в кола - както при маслото в двигателя където гледаш щеката/прозорчето, а не само колко сипваш.
                Другото е че "точното" ниво е относително и може да варира в зависимост от това как искаш да работи предницата - по-малко масло за по-мека предница и обратното, но в определени граници разбира се.


                П.П. за кои "два клапана в амортесьора" става въпрос?
                Ако се разглоби хубаво амортесьора а не само да се отвори отгоре няма как да остане масло
                Мисля че най важно е количеството да е еднакво и в двата кола а не толкова дали е 600мл или 610мл

                Ей тези двата хубавеца на долните снимки са клапаните за кото говоря :
                При мен единият беше затлачен с някаква гъста гняс, отделно предният "майстор" отварял кола не беше подредил правилно шайбите !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.png
Прегледи:1
Размер:39.8 КБ
ID:5658219

                Коментар


                • Re: Бета - размисли и страсти

                  Да, най-важно е да е енакво в двата кола, но и промяната в нивото с 10мм(и в двата кола разбира се) променя поведението на предницата.
                  Шайбите за които говориш са от голямо значение за работата, като самата им подредба е малко "черна магия" и пак е според предпочитанията на водача. Ако вече има разлика в подредбата между двата кола си е грешка.

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Днес отворих цялата предница, преди да я източа проверих нивото и беше 145мм или 510-520 мл. Не съм го мерил точно при мл. Ще я измиях хубаво и ще сипя 610мл. Ако нещо не ми хареса тогава ще слагам 5-ца. Лошото е, че трябва да правя ключ за да мога да стегна долната част.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Предницата е сглобена, налях толкова колкото го дават по менуал. Направих няколко излизания и вече всичко е нормално. Настройките съм ги направил също по менуал и сега само остава да го наглася както на мен ми е добре. Съединителя на последното каране съм го чул точно веднъж да се опита да квикне. Доста хора ми казаха, че това е нормално и засега си остава така. Явно от време на време ще го чувам докато посвикна с мотора, досега съм карал все кросови и там съединителя се ползва на 100%. Тук използването на полусъединител е много по малко а и с всяко каране намалява. Перката я направих на копче + датчик, като трябва да я направя да не работи когато не работи и двигателя. Засега съм доволен от бетата и се надявам така да остане.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Да кача някоя снимка на радиатора и датчика. Перката я вързах към захранването на фара, по този начин работи само когато работи двигателя.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1433862619863.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5665749
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Здравейте, пичове.
                          Малко сте нагоре с кубатурата, но и мойто не е за потценяване. Имам Beta rr 125 motard'07(супермото) и проблема е там,че глъхне при рязко подаване на газ.Чистих карбурато,смених маркучи за гориво,чистих резевоар и направих настройка на карбурато с газанализатор (ламба 1.024 приблизотелно идеалма стойност)...пръсках със старт спрей и от никъде не смуче въздух.Но маркуча от карчето до филтъра...хмм в него остават балончета с въздух :/...И филтъра не се пълни изцяло с гориво.Моля за помощ
                          С поздрави от едно 14 годишно мотористче.

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Там, че има въздух не те бърка. Сместа си я направи както я дават по менуал. Ако това има ускорителна помпа я провери дали работи.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Няма ускорителна помпа. Сега ще се видя сместа как я дават и ще я направя. Мерси

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Колеги относно Beta 520 rr 2011, някой да има с такъв двигател? Интересно ми е как се представя като мощност и поддръжка, цени части итн... все пак не е КТМ вече или е копие ?
                                Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X