Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    Тъй като днес ми беше първата смяна на маслото и установих доста разбита пробка(шестограм 10),питам се дали не мога да я заменя с външен шестограм и да я отвъртам с обикновен гаечен ключ,както е при пробката на скоростите.Става въпрос за Бета RR 450-2010 година,през това време ще поръчам нова пробка.
    Beta 450 RR-Factory
    0039 3206052599

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
      Тъй като днес ми беше първата смяна на маслото и установих доста разбита пробка(шестограм 10),питам се дали не мога да я заменя с външен шестограм и да я отвъртам с обикновен гаечен ключ,както е при пробката на скоростите.Става въпрос за Бета RR 450-2010 година,през това време ще поръчам нова пробка.
      Не виждам проблем да я замениш, само внимавай да е със същата стъпка на резбата.
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        Не виждам проблем да я замениш, само внимавай да е със същата стъпка на резбата.
        Няма замяна на тая пробка,от нищо не става.Добре че ми дойде новата,такава е извратена,че и стругарят ме изгони само щом я видя.Като звъннах до Бета за да се оплача от простотията,как може да се направи толкова често завъртана и отвъртана част от чист алуминий,ме успокоиха че като си взема новият модел(2012),ще остана изненадан че пробката е заменена с много по-здрава и удобна.Нараво ме успокоиха,тъкмо разглеждах каталога за 2012 година.Майтапа на страна,много съм доволен от моторетката въпреки че я ползвам съвсем аматьорски.Сещам се за думите ти Гъби преди да я купя,каза ми че е моят мотор,но да забравя за евтините части и бързата доставка.За съжаление си невероятно прав,с цените се оправям,но със сроковете за доставка съм бесен и всеки ден досаждам на централата.Аз си мислех,че като съм тук в Италия и най-далечният "донор" на Бета-части ми е на шест километра от вкъщи,няма да имам проблеми.Уви-колко съм се лъгал,но и този проблем отпадна след като се запознах с представител на марката,който се и състезава с нея и има всички части в магазина и ще ми ги изпраща веднага след поръчката.Отплеснах се малко и щях да забравя да покажа що за пробка е измислил жабаря.



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0370.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5310974Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0372.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5310975Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0373.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5310976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0374.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5310977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0375.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5310978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0379.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5310979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0380.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5310980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0381.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5310981
        Прикачени файлове
        Beta 450 RR-Factory
        0039 3206052599

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Без думи........
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Може и да не е нещо сериозно,но като аматьор трябва да споделя.Значи Бетата нямаше проблем с паленето,докато не започнах да карам с една по-сериозна група,с която се кара почти през целият ден.На второто излизане установих,че в повечето случаи не ще да запали на скорост при натиснат съединител(акумулаторът е чисто нов),щом изключа от скорост си пали нормално,на манивелата пали на един зъб.Тъй като съм си новобранец и ползвам повече съединителят,може ли причина да е загряването му и отказ да работи.По принцип не дава никакви отклонения от нормалната работа на здрав съединител,аз съм нов в ендурото,но мотор карам отдавна,знам някои от признаците на износени дискове.Майстора казва,че е от често изполването на съединителя и екстремното каране от непрофесионалист.Аз се доверявам на форума и очаквам мнения от колегите тук.След десет дни идва и моят механик от България,който ще помогне за проблемите с които не мога да се справя(ще установим и дали ще ни се отрази уискито в големи количества положително).Поздрави и благодаря предварително за съветите.
            Beta 450 RR-Factory
            0039 3206052599

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
              Може и да не е нещо сериозно,но като аматьор трябва да споделя.Значи Бетата нямаше проблем с паленето,докато не започнах да карам с една по-сериозна група,с която се кара почти през целият ден.На второто излизане установих,че в повечето случаи не ще да запали на скорост при натиснат съединител(акумулаторът е чисто нов),щом изключа от скорост си пали нормално,на манивелата пали на един зъб.Тъй като съм си новобранец и ползвам повече съединителят,може ли причина да е загряването му и отказ да работи.По принцип не дава никакви отклонения от нормалната работа на здрав съединител,аз съм нов в ендурото,но мотор карам отдавна,знам някои от признаците на износени дискове.Майстора казва,че е от често изполването на съединителя и екстремното каране от непрофесионалист.Аз се доверявам на форума и очаквам мнения от колегите тук.След десет дни идва и моят механик от България,който ще помогне за проблемите с които не мога да се справя(ще установим и дали ще ни се отрази уискито в големи количества положително).Поздрави и благодаря предварително за съветите.
              Имаш ли усещане че стартера върти по-слабо когато си на скорост със стиснат съединител?
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Когато не искаше да запали първият път,помислих че ми е паднал акумулатора.Въртеше малко по-леко(малко по-трудно) от обикновенното,но следващите пъти мисля че си въртеше нормално,но не палеше.
                Значи Гъби,мога да кажа че на съединител върти по-слабо,но разликата е малка.
                Beta 450 RR-Factory
                0039 3206052599

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
                  но разликата е малка.
                  Точно тази малка разлика е фатална за паленето.При леко изтощен акумулатор и най малкото съпротивление оказва влияние на искрата на свеща.Няма как да се справиш с проблема,освен с добър акумулатор.Съветвам те дори и преди такова каране да го позаредиш леко преди тръгване.
                  При мен с Хондата дори е друго че има и блокировка на стартера.Не може да върти без да стиснеш съединителя.Скоро май ще я изхвърля и нея.

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Точно тази малка разлика е фатална за паленето.При леко изтощен акумулатор и най малкото съпротивление оказва влияние на искрата на свеща.Няма как да се справиш с проблема,освен с добър акумулатор.Съветвам те дори и преди такова каране да го позаредиш леко преди тръгване.
                    При мен с Хондата дори е друго че има и блокировка на стартера.Не може да върти без да стиснеш съединителя.Скоро май ще я изхвърля и нея.
                    Може и да си прав,аз не съм го замервал отдавна акумулатора,но и когато не ще да запали не отказва да върти както когато е изтощен.То ще си покаже от какво е,важното е да не е сериозен проблем от който да има и последствия.
                    Beta 450 RR-Factory
                    0039 3206052599

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от izoidesi Преглед на мнение
                      Когато не искаше да запали първият път,помислих че ми е паднал акумулатора.Въртеше малко по-леко(малко по-трудно) от обикновенното,но следващите пъти мисля че си въртеше нормално,но не палеше.
                      Значи Гъби,мога да кажа че на съединител върти по-слабо,но разликата е малка.
                      Сериозни последствия няма да има.Обикновено това се получава когато съединителя започне да увлича.Усещането е все едно че върти леко натоварен.Това може да се получи поради криви метални дискове, кофти масло, назъбена кошница или просто залепване на феродовите към металните дискове(получавало ми се е при прегряване на двигателя).Имай предвид че "Бета" няма "хот старт" и дори такива дреболии оказват влияние при палене.Акумулатора дори да е нов, е важно да е правилно избран.Трябва да е 6-7Аh и с над 100A стартов ток и задължително гелов.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Колеги, ударете едно рамо ако можете! Предстои да сменяме гарнитурата на главата на Beta RR 4T 525CC RACE MY 2009. В мануала обаче не намерих информация за усилието за стягане на цилиндровата глава. Ако някой е сменял или има инфо по въпроса, моля да сподели!
                        Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Първоначално публикуван от mario_ju Преглед на мнение
                          Колеги, ударете едно рамо ако можете! Предстои да сменяме гарнитурата на главата на Beta RR 4T 525CC RACE MY 2009. В мануала обаче не намерих информация за усилието за стягане на цилиндровата глава. Ако някой е сменял или има инфо по въпроса, моля да сподели!
                          Притягаш на кръст, първо на ръка докато усетиш усилие, после на 40Нм и накрая донатягаш до 50Нм
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                            Притягаш на кръст, първо на ръка докато усетиш усилие, после на 40Нм и накрая донатягаш до 50Нм
                            Благодарности, колега Колев! Така и не намерих някакво ръководство за ремонт.
                            Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Колеги, преди две седмици се сдобих с Beta rr 450 2009г. Като за начало мога да кажа само добри отзиви за мотора. Има обаче един проблем, който не ми дава мира.
                              При рязко подаване на газ мотора направо глъхне, и когато е на скорост и когато е на едно място-запален. Изчистих цедката на резервоара, но пак същото. Карбуратора и ускорителната помпа не съм ги пипал защото много не разбирам. Също така прави ми впечатление, че когато го карам и му върна газта пука през ауспуха. Това ще рече бедна смес. Дали може от това да се получава това заглъхване?

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Първоначално публикуван от Jasen85 Преглед на мнение
                                Колеги, преди две седмици се сдобих с Beta rr 450 2009г. Като за начало мога да кажа само добри отзиви за мотора. Има обаче един проблем, който не ми дава мира.
                                При рязко подаване на газ мотора направо глъхне, и когато е на скорост и когато е на едно място-запален. Изчистих цедката на резервоара, но пак същото. Карбуратора и ускорителната помпа не съм ги пипал защото много не разбирам. Също така прави ми впечатление, че когато го карам и му върна газта пука през ауспуха. Това ще рече бедна смес. Дали може от това да се получава това заглъхване?
                                Моята Бета е 525.Купих я декември месец.От както я купих имаше същият проблем...карах така до преди месец.....пратих карбуратора в Троян, започнах да наливам бензин само от омв (че от селската бензиностанция не става и за балканчето даже) и проблема с глъхненето се реши.Когато му върна газта припуква леко, но не е кой знае какво, нищо общо с това което беше преди.
                                П.П Нека и по опитни колеги да споделят мнение за проблема.
                                Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X