Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    Май по-добре да го направи някой, който е пипал такава работа, не е нещо кой знае какво, но все пак !!!!!!
    Последно редактирано от viki terzieva; 26-02-11, 14:31. Причина: Моля, пишете само на кирилица!

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      За новия сезон съм решил да си регулирам клапаните сам. Тъй като не съм правил тая операция до сега, съм си набавил manuala. Има ли нещо специфично, на което да обърна специално внимание, или процедурата е лесна?
      Нищо особено,реглажа е с болт, а не с пулове. Хлабината е 0.12, можеш да си поръчаш от Еди или Вальо точния луфтомер или да комбинираш 0.07 и 0.05 пластини.Не знам на колко часа си, обаче при мен за 2 сезона смукателните клапани си бяха отишли и ги сменях !!!
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
        За новия сезон съм решил да си регулирам клапаните сам. Тъй като не съм правил тая операция до сега, съм си набавил manuala. Има ли нещо специфично, на което да обърна специално внимание, или процедурата е лесна?
        Влади, това го правим поне на всеки 2 месеца веднъж на този двигател.
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          Влади, това го правим поне на всеки 2 месеца веднъж на този двигател.
          Милко аз преди да го отворя съм правил само 2 реглажа.1500 км след като го купих нов и в началото на сезон 2010.Резултата е същия както и при вас. Всмукателните бяха за смяна след 2 сезона, единия от които състезателен.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
            Влади, това го правим поне на всеки 2 месеца веднъж на този двигател.


            Лелее, моя двигател е на близо 6000 км и май до сега не е правен реглаж.
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
              Лелее, моя двигател е на близо 6000 км и май до сега не е правен реглаж.
              Ако все още пали на топло и на студено, значи си ОК. Всъщност като го отвориш виж дали има клапан абсолютно без никакъв луфт.Тогава евентуално (но не задължително) би бил възможен проблем.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Аз съм на 12 000 км и съм регулирал веднъж.Май беше на 10 000.
                Милко направо се превзема,абе човек без работа и си я търси.
                Внимавайте с регулировката на испускателните клапани и по точно на кобиличката която действа автоматичния декомпресор.Ако се даде повече хлабина и той няма да работи коректно.Започва да върти трудно стртера.
                Предлагам да се направи от специалист!!!

                Коментар


                • Re: Бета - размисли и страсти

                  Другари , имам за продаване задна зъбчатка 50 зъба, чисто нова , алуминиева , италиянска- Chiaravalli
                  Ако някой има интерес да драсне ЛС за повече инфо.
                  Beta 525 RR
                  Mercedes G 280 i
                  Toyota Hailux 3.0 TD
                  UAZ 452

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Нещо не се справих сам с реглажа на клапаните. Сега двигателя не иска да завърти. Посъветвайте ме при кой тук в София да го закарам да го погледне ?
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • От: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                      Нещо не се справих сам с реглажа на клапаните. Сега двигателя не иска да завърти. Посъветвайте ме при кой тук в София да го закарам да го погледне ?
                      Ха ха ха оставил си клапана на автоматичния декомпресьор с много голям луфт(хлабина).И знам защо си го направил.Понеже е доста неудобно и пречи десния радиатор.
                      Сваляш радиаторите и ги регулираш спокойно.
                      Искам си и бирата!!!

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        абе притеснява ме да не съм срещнал клапан с бутало, че не иска да превърти дори при махната свещ, та ще го гледа майстор. Само въпроса е къде
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                          абе притеснява ме да не съм срещнал клапан с бутало, че не иска да превърти дори при махната свещ, та ще го гледа майстор. Само въпроса е къде
                          Звънни ми във вторник, ако не си решил проблема дотогава. 0899148850
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Докато дойде време за майстора, продължавам да си се чудя разни работи и все още не мога да си обясня защо при мен няма жило за декомпресора? Не е като да го е имало, защото там, където технологично седи фиксирането на кожуха, има болтче. Тази снимка е от модела 2006-2007, но не мисля, че при моя трябва да е различно, пък и до сега не съм имал проблеми с паленето

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:48.6 КБ
ID:5291372
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Прочетох темата,но не разбрах на Бета могът ли да се сложат степенки за втори човек.Не мога да обясня на жена ми,че е сложно и трябва да се приспособяват.Ако някой знае от къкво ще станат,да свирка.Бетата е 450 RR-2010 година.
                              Beta 450 RR-Factory
                              0039 3206052599

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Извън темата:
                                Няма ли да изпусне задния амортисьор като се возят 2 човека ?
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X