Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"downgrade" на yamaha xt600 -> tt350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "downgrade" на yamaha xt600 -> tt350

    Здравейте,

    От доста време с удоволствие чета форума, но досега почти не съм имал какво да пиша. Днес един познат ми предложи бартер на моето ХТ600 за ТТ350 (с доплащане) и реших да питам за мнения и информация. Финансовите условия ме устройват, тук искам да питам за технически мнения.
    - аз съм 120кг, 176 см висок; карам отскоро и съм начинаещ; карането ми е разходки из горските пътечки на Люлин; имам желание да се науча да карам малко по-тежък оффроуд.
    - ХТ-то го взех, за да разбера дали оффроуд карането ме кефи и да се понауча малко (вече знам, че ме кефи и то много!)
    - сега с него имам проблеми, че ми е много тежко - по баир изобщо не мога да го вдигна и да правя маневри с него, освен това като се задави в някоя малка яма и не мога да го наместя да го ритна добре - 20 минути няма палене; освен това губя контрол върху мотора, като карам в коловоз
    - с мощността му никога не съм имал проблеми (не че давам много газ, но не съм усещал да се мъчи да ми качи Д-то по някое баирче); като изключим паленето, никога не ме е оставял и е супер мотор за градско каране в София, но не за това съм го взел

    Въпросите ми са:
    - повече информация за този вид мотор - не можах да го намеря на bikez.com, и Google-търсенето ми даде много малко информация
    - дали няма да ми е малко слабо (някъде четох ревю, че е подходящ "за около 100кг човек")? Това е първото *друго* ендуро, което карам, чувството е доста различно (по-пъргаво е, по-леко)
    - има ли друг мотор, който би бил по-подходящ? (от тази ценова категория)
    - интересува ме също и поддръжката - колко се чупи и колко лесно се намират части
    - други неща които се сетите...

  • #2
    Моето лично мнение е, че ако търсиш яка тръпка и от двата мотора не можеш да я получиш, но ТТ е по добрия вариант за планината според мен. Имам YZ400f YZ250 и XT600 и последното е най тежко, абе не е за планината . А за вървене върви та нали е 600 кубика. Но ти караш от скоро и ако ме питаш ТТ350 хич не е слабо , но пък и ти си се улял 120 кг. както и да е вземи ТТ-то и го покарай една година. ще ти бъде по лесно да усвоиш някой техники с него пък после ще го смениш !!!

    Коментар


    • #3
      Подкрепям колегата Радко с двете "о"-та!
      Събирай си за YZ 450, за да смениш скоро ТТ-то
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Брато,-
        вземи пример от мен...
        ще ходя да блъскам в залата 7-8 месеца после XR-а "че си го мъкнем на гърбо"..както се казва ;-)
        не знам за XT-тето (600),но мисля,че моя XR600 е някъде малко под допустимата минимална маса за средно хард ендуро..за супер хард не става

        Имах преди година XT350.Двигателя е като на ТТ350...но има разлика в окачване,разпределителен вал..и пропорзията на пиньоните..
        здрава машинка..няма да ти дърпа като 600 естествено,но мисля ,че по байрите ще си ОК...
        Тъкмо няма да обръщаш мотора...че с по-мощен с тез 120кг ,ако само леко изнесеш тежеста назад (което вярвай, съвсем няма да ти е трудно) ,тогава подаването на газ е много притеснително..
        Моя ХТ350 го продадох точно на един 120кг... и освен ,че му течеше леко масло от декомпресорната клапа на двигателя си беше екстра машинка...
        Но го поддържай добре..сменяй масла,филтри и свещи

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
          Подкрепям колегата Радко с двете "о"-та!
          Събирай си за YZ 450, за да смениш скоро ТТ-то
          Бе Жоро, нали YZ-тките не били хубави бе ! :x На мен тъй ми каза..... едно птиченценце
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #6
            Като станеш 120 кг. ми се обади пак да поговорим по темата
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Благодаря на всички за мненията. Някак си не ми се щеше "за 1 година и после сменяш", ами си представях, че 2-3 години ще го покарам

              владо-варна: ми сигурно ще поблъскам малко на фитнес и малко ще отслабна, ама чак да почна да го нося не вярвам; а пък дори и 350 трябва да се науча да го нося

              Коментар


              • #8
                Ако смяташ да го носиш, ОТКАЗВАЙ СЕ ДОКАТО Е ВРЕМЕ !!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X