Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Honda Transalp 2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на Honda Transalp 2006

    Привет на всички. Нов съм във форума и се извинявам ако бъркам раздела, в който пускам темата.
    От две седмици съм собственик на Honda Transalp 650 2006 година. Преди няколко дена реших да проверя предния пиньон и се натъкнах на това, че шлиците на оста, на която се закрепва пиньона за заминали. Почетох из нета и в крайна сметка разбрах, че това е често срещано при трансалпа. За ремонта ми е ясно, че се разглобява двигателя и като цяло не е лека задача.
    Та искам да попитам някой имал ли е същия проблем, съответно сменял ли е тази ос? Също ще съм много благодарен ако някой ми препоръча добър и читав майстор, който може да свърши тази работа

  • #2
    Първо кажи от къде си , та да се ориентираме кой може да ти помогне. Работата е като за основен ремонт , освен въпросният вторичен вал на скоростите, ще ти трябва най-малко и комплект гарнитури. И затова е добре да се провери състоянието на двигателя. Ако му предстои основен ремонт , е добре да се направи заедно със смяната на вала.. Разглобяване само заради вала , е оправдано ако всичко останало е в норма , луфтове , компресия , съединител , налягане на маслото , лагери , ... Ако се нуждае от основен ремонт и нямаш възможност да го направиш със смяната на вала , купи си качествен нов пиньон , и намери някой който да го завари за вала. Така ще караш и ще имаш време да събереш пари и части за да направиш ремонта по правилният начин.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • iordan966
      iordan966 коментира
      Редактиране на коментар
      Мотора се намира Смолян, но евентуално не е проблем да се транспортира. Разбира се, че с ремонта на съответния вал ще бъде направена цялостна проверка(и евентуално ремонт) и на двигателя. Не съм правил до сега такъв ремонт на мой мотор и нямам опит със сервизите и затова питах за препоръка

    • Стоян Боюков-Sariones
      Стоян Боюков-Sariones коментира
      Редактиране на коментар
      Сега, ако му кажеш цена за това, което препоръчваш, човека ще го върне в Надин немедлено!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X