Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда ХЛ 125 84г трака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хонда ХЛ 125 84г трака

    Попадна ми една запазена хондичка, но с лошо чукане в горната част на главата. Първо опитах с реглаж на клапаните, но не се получи. След това започнах да отварям да видя къде е проблема и се оказа, че разпределителния вал има голям аксиален и радиален луф. Занесох главата на ремонт и там радиалния луфт го оправиха с наваряване и т.н но аксиалния луфт си остана. Хората които правиха главата казаха, че не знаят колко е допуска за аксиален луфт и ми казаха, че не могат да ми помогнат. Сега в момента тракането е в пъти по малко, но го има и според мен трака от аксиалния луфт който е почти милиметър. Отворих капачката която е отстрани при зъбното колело и която според мен обира въпросният луфт. Направих едно "шило" с което да натисна вала на ръка докато работи мотора и с ръката се усеща, че вала мърда аксиално. А щом мърда значи и от там тропа според мен.
    Питането ми е дали някой може да ми каже колко трябва да е въпросния луфт за да търся решение за намаляването му.
    EXC TPI 2019

  • #2
    Да добавя малко инфо за тракането. Докато е студен двигателя почти не се чува тракането и колкото повече работи толкова повече започва да трака.
    EXC TPI 2019

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X