Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Хонда Доминатор650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Хонда Доминатор650

    Гърми в цилиндъра,нова свещ,нова лула,нов кабел,увеличих малко горивото и пак прекъсва студен,като загрее работи като часовник.
    Последно редактирано от penata08; 02-06-20, 20:12.

  • #2
    някое жигльорче да не е запушено в карба? мръсен резервоар, вода в горивото или неправилната свещ? дано е по-малкия дявол...

    Коментар


    • #3
      Свеща е както по характеристика,бензина е нов,има допълнителен филтър между резервоара и карбуратора

      Коментар


      • #4
        все пак провери дали карбуратора е регулиран както трябва: въздух/гориво, ниво в поплавъковата камера. надявам се ауспуха да не е отворен...понеже си писал "малко увеличено гориво", ама то си иска и въздух. не те вкарвам във филм, но премери и реле регулатора за всеки случай. успех!

        Коментар


        • #5
          Щом проблема е само на студено провери и смукача дали работи правилно.

          Коментар


          • #6
            Смукача работи,като е дръпнат оборотите са високи,а като го връщам полека намалят,мисля че е от електрониката.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от penata08 Преглед на мнение
              Гърми в цилиндъра...
              Тука нещо не е наред...Всички ДВГ гърмят в цилиндъра.Така работят
              Къде точно гърми? Ако гърми в карбуратора, провери си клапаните и белезите на зацепване.Ако гърми в ауспуха-бедна смес.Ако беше електрониката, щеше да куфее най-вече като загрее.

              ...увеличих малко горивото и пак прекъсва студен ...
              Как увеличи горивото-от винта за празния ход, от винта за сместа на празен ход,промени нивото в поплавковата камера или промени нивото на иглата? На какви обороти прекъсва когато е студен-на празен ход, на ниски, средни или на високи?
              Последно редактирано от ЕМО; 03-06-20, 21:51.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #8
                Прекъсва под 2500 оборота

                Коментар


                • #9
                  Вдигни му иглата.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Вдигни му иглата.
                    Чакай, че друго се сетих!
                    Я някой който е имал Доминатор да каже, как работи мотора докато е студен, че ХР400 за да заработи нормално задължително трябва да загрее(и тва не е от повреда-такъв си им е карбуратора).Да не се окаже накрая, че лекуваме здравата глава.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      Доминатора трябва да работи перфектно дори и при минусови температури. При палене на студен двигател смукача се издърпва докрай. След като запали се връща на средата има си фиксатор. След минута, две смукача се изключва и мотора трябва да работи устойчиво.

                      Коментар


                      • #12
                        Тези дни ще проверя и клапаните,най вече автоматичния декомпресор

                        Коментар


                        • #13
                          Помагайте,някой знае ли как се регулира луфта на клапаните на Хонда доминатор,че май съм ги объркал.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от penata08 Преглед на мнение
                            Помагайте,някой знае ли как се регулира луфта на клапаните на Хонда доминатор,че май съм ги объркал.
                            Ами най-вероятно в мануала го пише. Ако нямаш-ползвай интернет, за да си го свалиш, или някой който го е правил да ти помогне.

                            Коментар


                            • #15
                              Днес нагласих клапаните,като завъртях маховика на Т , изпускателните на 0.15 , смукателните на 0.10 и пак кюфка ама в карбуратора май.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X