Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

    Здр.колеги,от скоро имам Honda CRF450R 2002г. и имам проблем с клапаните. След реглажа на клапаните беше добре. Карах около 18 часа общо и пак се появи проблема с клапаните. Може ли да ми кажете колко време изкарва горе долу с нови клапани?

  • #2
    До: Проблем с клапаните на Honda CRF450R

    Много, ако смениш клапаните със стоманени и ги напаснеш при добър майстор ще ти изкарат още много.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с клапаните на Honda CRF450R

      Ясно. Защото чета, че при Honda CRF450R до 2004г клапаните били проблемни.
      Последно редактирано от Chinela; 19-06-09, 15:27.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с клапаните на Honda CRF450R

        Първоначално публикуван от sh1fter Преглед на мнение
        Ясно. Защото чета, че при Honda CRF450R до 2004г клапаните били проблемни.
        Не само до 2004 а и след това все са си проблемни ако е R a не Х и ако си караш с титаниевите слагай стоманени и всичко ще се оправи.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с клапаните на Honda CRF450R

          Тази хонда си я взех преди месец от един човек от ловеч и покарах няколко пъти и започнаха проблемите с клапаните. Той ми каза че скоро и е сменял клапаните ама сигурно e сложил титаниеви.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с клапаните на Honda CRF450R

            Първоначално публикуван от sh1fter Преглед на мнение
            Тази хонда си я взех преди месец от един човек от ловеч и покарах няколко пъти и започнаха проблемите с клапаните. Той ми каза че скоро и е сменял клапаните ама сигурно e сложил титаниеви.
            Я сменял я казал смени си ги ти.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              До: РЕГЛАЖ НА КЛАПАНИ НА CRF450 - ВИДЕО

              Здавейте, може ли някой да прати линк,където мога по-подробно да разбера ,как се цепи колянов вал на CRF250x..Благодаря ! Ако може и за KTM exc 520.(2002)
              Последно редактирано от fmx; 12-08-09, 20:00.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                Здр. колеги. Блокира ми коляновия вал на црф-а . От какво може да е масло имаше и беше на 3 4 резервоара.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                  Ако се чудиш защо никой не ти отговаря досега , си прочети въпроса отново. Тя баба Ванга почина /Лека и пръст/ преди доста години. А и не пишеше във форума.

                  Отваряне на двигател те чака в близко бъдеще. Гадно е ама той и сезона е на приключване.....
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                    Първоначално публикуван от sh1fter Преглед на мнение
                    От какво може да е масло имаше и беше на 3 4 резервоара.
                    Кое коляновия вал,мотора или?
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                      И аз съм със същия проблем като на колегата sh1fter. Вече ги ремонтирвахме след като карах 6 месеца и сега на няма и месец и половина пак стана така. За новите клапани разбрах, но има ли някаква причина да прави този проблем толкова често.
                      Фантата

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                        Първоначално публикуван от sh1fter
                        Маслото не беше на 3-4 резервоара.
                        беше*

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                          Първоначално публикуван от The Infamous
                          ... Никой ли не знае причината за тези клапани ??
                          знам я титаниевите клапани НЕ СЕ ШЛАЙФАТ С ПАСТА!!!

                          Първоначално публикуван от sh1fter
                          Колеги може ли да ми дадете номера на някой човек от когото мога да си поръчам стоманени клапани за хондата.
                          Би следвало да знаеш, че за стоманените клапани ти трябват и други легла, и водачи....?!?
                          Последно редактирано от suhoi27; 27-09-09, 22:49.
                          A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                            Така

                            Бих се изкушил да ревна "ползвайте търсачката, коментирано е вече !!!", но е факт че темите в които е коментирано са големи като Тихия океан и информацията се намира трудно.

                            Та:

                            Проблеми с клапаните на някои по-стари модели CR250/450F:

                            - Качеството на титана от който са направени клапаните не винаги е оптимално.

                            - С времето пружините на клапаните омекват.

                            - Профилът на гърбицата на разпределителния вал е доста агресивен, и самото затваряне на клапана си е рязко по принцип.

                            - Леглата на клапаните са твърди. При омекване на пружините последните не могат да върнат клапана навреме, получава се така наречения "valve float", или "плаване". В тези случаи клапаните почват да удрят леглата си доста по-силно от нормалното и се подбиват (подбивайки и леглата). Набиват се. Американците наричат процеса "клапанът гъбяса"

                            - Клапаните се сменят със стоманени, но за да е свършена работата като хората стоманените клапани трябва да вървят и с други пружини. Понеже стоманените клапани са с друго тегло и оригиналните пружини не са изчислени за него.

                            - Титаниев клапан не се шлайфа, както пише по-горе. При шлайфане му пада покритието и клапанът е пътник.


                            След 2006та година тези проблеми са по принцип решени.

                            Отделно, двигатели на такива години задължително, така или иначе, си искат ремонт на главата, било то и превантивен. Тук опираме до цената на поддръжката на четиритактов кросак.

                            Под "ремонт на главата" разбирам клапани, пружини, всичко по клапаните, легла на клапаните.

                            Леглата в България не знам кой ги прави, чувал съм че в София някъде в кв. Хладилника им имало разбирач. Но със сигурност у дома с дрелката и дремелката не става.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с клапани и др. на Honda CRF450

                              Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
                              знам я титаниевите клапани НЕ СЕ ШЛАЙФАТ С ПАСТА!!!



                              Би следвало да знаеш, че за стоманените клапани ти трябват и други легла, и водачи....?!?
                              Знам, че трябват легла и водачи.Но от кого мога да си поръчам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X