Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загрял мотор потопен във вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загрял мотор потопен във вода

    Здравейте,
    имам един вапрос, вчера докато си карах мотора ми се наложи да премина през една рекичка, тя беше дълбока около 40 см, но минавайки през нея паднах и изпуснах мотора. Водата го заля целия и така седя около 30сек докато го вдигна. След това го запалих, поработи около 10 сек и изгасна запалих го отново, но на смукач и започна да си работи нормално. Като се прибрах отворих кутията на въздушния филтър да проверя да не е влязла вода, вода нямаше.
    Въпросът ми е, може ли да има някякви последствия от това потапяне във водата и какви могат да бъдат те.
    Последно редактирано от Chinela; 20-05-09, 07:35. Причина: Правопис

  • #2
    До: Загрял мотор потопен във вода

    Последствия колкото искаш но основния проблем идва от неравномерното изтиване на двигателя което може в определени случай да доведе до повишено износване на някой детайли или пукване на някоя част но мотоциклетните двигатели са съобразени с тези свръх термични проблеми и поне аз нямам наблюдения да се случва нещо ненормално от подобни ситуаций.Ти мислиш ли ,че докато си караме из гората преди всяко преминаване на някоя река спираме да поизтинат моторите???Ако се притесняваш от такива случки не ходи в гората ако те е страх,че на дупка можеш да спукаш гума не си карай колата.
    http://www.youtube.com/watch?v=rL0-tvN24ck
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Загрял мотор потопен във вода

      Миналата година октомври месец паднах в една река.Реката беше дълбока около 70см.Мотора целия се потопи.Само гумите му останаха над водата.Нямаше място където да няма вода.Дори на свеща имаше навито водорасло.Маслото стана боза.Смених маслото и филтъра,продухах карбуратора.И мотора запали.Никакви други проблеми.Затова не се притеснявай.Проблем е ако караш след като се е присякло маслото.

      Коментар


      • #4
        До: Загрял мотор потопен във вода

        Добре де, но как стои въпроса при джиповете?
        Аз на моя съм с двигател от автомобил и често съм се питал точно при такова интензивно охлаждане, особено зимата няма ли опасност да се пръсне - примерно блок.
        Поздарави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #5
          До: Загрял мотор потопен във вода

          Няма нищо страшно.Нали минавате през локви,пръска студена вода.Все пак двигателите не са направени от стъкло,а от сплави.

          Коментар


          • #6
            До: Загрял мотор потопен във вода

            Първоначално публикуван от mytco Преглед на мнение
            Здравейте,
            имам един вапрос, вчера докато си карах мотора ми се наложи да премина през една рекичка, тя беше дълбока около 40 см, но минавайки през нея паднах и изпуснах мотора. Водата го заля целия и така седя около 30сек докато го вдигна. След това го запалих, поработи около 10 сек и изгасна запалих го отново, но на смукач и започна да си работи нормално. Като се прибрах отворих кутията на въздушния филтър да проверя да не е влязла вода, вода нямаше.
            Въпросът ми е, може ли да има някякви последствия от това потапяне във водата и какви могат да бъдат те.
            възможно е да отлепи легло на клапан но това се случва рядко.
            А и мотора трябва да е много загрял като след зверско каране ако е въздухар ако е с водно предполагам че няма проблеми.

            Коментар


            • #7
              До: Загрял мотор потопен във вода

              Преди година имах падане в река Бели осъм над Троян и аз така като теб го вдигнах и без да се замисля започнах да въртя стартера да запали и добре че неоспях.Задърпахме го до гаража и от двигатела източихме близо 3л. вода филтри, карборатор, ауспух, всичко беше пълно изчистихме го сипах масло и цял сезон си карах без проблем.

              Коментар


              • #8
                До: Загрял мотор потопен във вода

                Ако е бил целия под вода е добре да му видиш маслото как е,иначе нищо не му става от охлаждането,ако е въздухарка можеби,ще е по-лошо ама нали постоянно се мокри от локви.

                Коментар


                • #9
                  До: Загрял мотор потопен във вода

                  От личен опит- отлепило легло на клапан /Сузуки ДР 600/. При това не веднага след мокрене.

                  ХТ-то го къпя в рекички при всяка възможност, до сега не съм имал проблеми /да чукам на дърво/. Не е особено здравословно за двигателя, но пък горските машини са за това.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    До: Загрял мотор потопен във вода

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    От личен опит- отлепило легло на клапан /Сузуки ДР 600/. При това не веднага след мокрене.

                    ХТ-то го къпя в рекички при всяка възможност, до сега не съм имал проблеми /да чукам на дърво/. Не е особено здравословно за двигателя, но пък горските машини са за това.
                    И аз моето го къпя доста ама понякога иска да прекъсва.Нещо се мокри доста.
                    КТМ 400 EXC

                    Коментар


                    • #11
                      До: Загрял мотор потопен във вода

                      Аз имам проблем с по-дълбоките реки - вече 2-3 пъти, при пресичане на дълбока река, мотора ми загасва, и после трудно пали. Даже вторият път се наложи с дърпане да го палим.
                      Става въпрос за реки с дълбочина, достигаща примерно лоста за скорости. От какво може да е това? Да не би нещо по тоците да се мокри, и от там да прекъсва?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Загрял мотор потопен във вода

                        Първоначално публикуван от mytco Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        имам един вапрос, вчера докато си карах мотора ми се наложи да премина през една рекичка, тя беше дълбока около 40 см, но минавайки през нея паднах и изпуснах мотора. Водата го заля целия и така седя около 30сек докато го вдигна. След това го запалих, поработи около 10 сек и изгасна запалих го отново, но на смукач и започна да си работи нормално. Като се прибрах отворих кутията на въздушния филтър да проверя да не е влязла вода, вода нямаше.
                        Въпросът ми е, може ли да има някякви последствия от това потапяне във водата и какви могат да бъдат те.
                        Отървал си се щастливо. Виждал съм, как при невинно падане , като това описано от теб блокира двигателя , изкриви биела и счупи букалото. Следва операция "изваждане" за собственика.Ужас!!! Има и клип някъде , но не го намерих и това се дължи на децата.
                        Луд умора няма , само се поти !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Загрял мотор потопен във вода

                          Здравейте Колеги! Преди време карах една ТТР-ка. Връщам се от София и си Oтивам на село близо до град.Маджарово тъй като там минава река Арда. Казах си да мина да се потопя, та и с моя луд акЪл влезнах вЪВ вода и на един камък се подлХЛЪзнах паднах. Едвам изкарах мотора на брега нещеше да пали! Изчаках 15 мин. моторът запали но почна много гориво да харчи. ПрИбрах се видях на мотора спукана глава. Закарах го на майстор смени ми главата и го попитах защо не иСкаше да пали толко време. И той ми каза следният отговор. След като моторът се потопи или доближи вода до свеща. Бобината имала някъв тампон или бушон който като се намокри спира тока на мотора. И до като не изсЪхнЕ горе долу тва тампонче моторът не пали. Един вид защита!
                          П.С Не се Плаши няма му нищо на мотора.
                          Последно редактирано от Тануцо; 10-08-09, 10:43. Причина: П Р А В О П И С

                          Коментар


                          • #14
                            До: Загрял мотор потопен във вода

                            аз пак сам влизал в Искъра и мотора потъна до.........седалката(буквално седалката беше почти залята).нищо не стана ,в нито влезе вода през ауспуха нито ми загасна мотора НИЩО . преди да вляза точно го бях опанал и беше позагрял( бъздухарка беше) влязох зверски във реката потанах навих газта и за малко да загасне но издрапа. като излязох на другия край направих няколко осорки със повечко газ ( да се презастраховам) и мотора продължи да ме вози . така че мисля .че няма особено голям проблем

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X