Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Yamaha wr 426

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Yamaha wr 426

    Здравеите гледам че във форума има доста компетентни хора,та че се надявам на малко акъл ако може.Моторчето си го зех таман от майстора беше ми правил 3та скорост и рекох да го паля да го пробвам запали от второто ритане да не повярваш.Като се има предвид че не е пален 2 месеца,минах точно 100 метра ауспоха почна да гърми и край няма палене тоя мотор,то една камара свещи сменихме и нищо.Забелязах само че при всяко ритане ауспоха гърми.Моят майстор се съмнява в електрониката ама голяма цифра тя накаде била към 400 долара,а ако не е тя ?Аз впрочем съм от Габрово ако има някой майстор който им разбира на тия моторетки да помогне .И по далеч да е от града не се бърка.

  • #2
    До: Вапрос за Yamaha wr 426

    Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
    Здравеите гледам че във форума има доста компетентни хора,та че се надявам на малко акъл ако може.Моторчето си го зех таман от майстора беше ми правил 3та скорост и рекох да го паля да го пробвам запали от второто ритане да не повярваш.Като се има предвид че не е пален 2 месеца,минах точно 100 метра ауспоха почна да гърми и край няма палене тоя мотор,то една камара свещи сменихме и нищо.Забелязах само че при всяко ритане ауспоха гърми.Моят майстор се съмнява в електрониката ама голяма цифра тя накаде била към 400 долара,а ако не е тя ?Аз впрочем съм от Габрово ако има някой майстор който им разбира на тия моторетки да помогне .И по далеч да е от града не се бърка.
    Ама ток на свешта давали или нештото викаш 1камара сменихме...

    Коментар


    • #3
      До: Вапрос за Yamaha wr 426

      Погледна ли бушоните? Тази неделя като карахме, едно от АТВ-тата правеше така, и се оказа бушона.

      Коментар


      • #4
        До: Вапрос за Yamaha wr 426

        Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
        Погледна ли бушоните? Тази неделя като карахме, едно от АТВ-тата правеше така, и се оказа бушона.
        Аз незнам вр426 да има бушони,твоя може да има защото е със стартер и съответно акумулатор,та от там има зареждане и прочие=на бушон,ама 426,каде няма нито едно от изброените за какво да и е бушон(за фара)както и да е може някой да му е сложил,но за това няма да спорим

        щом гърми значи има някакъв процес,не гърми защото ще валита подкарвайте го с някой майстор,токови,бензини,карбуратури,смеси и тн....(от каде взе толкова много свещи като цената им е 14-16лв,или пробваш със стари)вземи една чисто нова и тогава пробвай за искра,ако я има пиши

        Коментар


        • #5
          До: Вапрос за Yamaha wr 426

          И аз съм имал такъв проблем с моя yz 426 решението е просто да изчистиш жигльорите на карбуратора.А гърменето в аспуха е от недостиг на гориво.

          Коментар


          • #6
            До: Вапрос за Yamaha wr 426

            Свещите всички бяха нови,просто пробвахме различни модели също така и каквато е за самия модел,така че не вярвам да е от свеща,бушони моя мотор няма.Свеща даваше хубав ток ,просто смятам че може би свеща не дава тока когато трябва и затова гърми,а от това се предполага да е електрониката.

            Коментар


            • #7
              До: Вапрос за Yamaha wr 426

              Залагам биричка - зле зацепен ангренаж или липса на гориво. Само като резервен вариант - зле закрепена маса по токовете.

              А за да спрем да гадаем на сляпо - напиши какво сте проверили освен свещите и със сигурност не е .

              ПП. Ако при ремонта е откачан магнета - вижте да не се е извъртял /забравена шпонка/.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                До: Вапрос за Yamaha wr 426

                Аз имам едно предположение. Като разглабях магнета да сложа бендикс имах подобен даже същия проблем. Та зглобих мотора запали и той така много лесно, работи малко и край, същите проблеми. Обаче аз си знаех, че съм уакал нещо със сглабянето и то така се оказа.
                На коляновия вал от страната на магнета има шпонка която зацепва магнета в правилната позиция. Поради недобро стягане ли неправилно поставяне ли незнам, обаче като запалиш мотора той превърта през шпонката и от там вече мотора почва да прави тази мизерия. Вие сте сменяли скорост така че това е много възможно.
                Аз го проверих като отворих свещтра сложих една метална пръчица и нагласих буталото в горна мъртва точка. Като погледнах дали знаците са се появили в прозорчето на капака ги нямаше и така разбрах. Сглобих и мотора тръгна.
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #9
                  До: Вапрос за Yamaha wr 426

                  Първоначално публикуван от kdx Преглед на мнение
                  Свещите всички бяха нови,просто пробвахме различни модели също така и каквато е за самия модел,така че не вярвам да е от свеща,бушони моя мотор няма.Свеща даваше хубав ток ,просто смятам че може би свеща не дава тока когато трябва и затова гърми,а от това се предполага да е електрониката.
                  Слушай сега, ще ти кажа нещо и край.Ти си от Габрово, и по точно от Недевци.Там са ви много дебели главите и ровите за щяло и нещяло из моторите.
                  Отиваш в автосервиза на Форд-Мото Пфое,и търсиш Илиян.Казваш че аз съм те пратил и му обясняваш нещата.Той ще ти каже точно и ще ти го направи.Недей умува повече,и ако искаш да караш мотор, стори това което ти казвам.
                  Ае със здраве.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за Yamaha wr 426

                    Слушайте бря пичове ако са верни предположенията за шпонка,маховик или пък лоша зацепка и прочиеее торове,то т'ва значе че този мотор не е бил на маистор.
                    Как може един МАЙСТОР дето се е нарекъл така да неможе да зацепи един маховик като ората още повече,че си има и шпонка.На мен лично акъла не ми ги побира тез истории точно и за т'ва аз колата,камиона и мотора на майстор не ги карам........от 14 годишен сам се оправям.Бъркал съм ама по добре аз да объркам поне така после не ме е ЯД.....

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за Yamaha wr 426

                      Е ако се окаже ,че сме били прави , трябва да чуем и името на МАЙСТОРА та да не се лъже и друг да ходи при него. А то иначе такива неща се случват и в най-добрите английски семейства....
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за Yamaha wr 426

                        След 10 дни ще ви кажа какво е,чакал съм бая ще почакам още малко

                        Коментар


                        • #13
                          Колеги да ползвам темата извинявам се обаче имам нужда от помощ обмислям покупка на въпросния мотор някой може ли да ми даде съвет от към надежнос разход подръжка ?

                          Коментар


                          • #14
                            Специално 426 се произвежда 2 - 3 години мисля че от 2001 до 2003-4, После започва 450. Не знам как е въпроса с резервните части.
                            За надежност - зависи на какво попаднеш но за машина на 20 години която е минала през не известен брой собственици, всеки със своя стил на каране и поддръжка.... си е на късмет.

                            Коментар


                            • #15
                              Като цяло здрави ли са ? Каква е разликата от yzf

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X