Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    мога да ти дам тел на един човек от ст. загора тои ми направи мойте

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      Абе, де да знам! Като не мога да му покажа оригинала, шанса да сгреши е огромен. То, и във Варна има майстори, ако става дума. Може би, търябва да седна и да помисля как да изглеждат. Лошото е, че не съм виждал точно такива и ще ми се наложи да откривам топлата вода. След това да начертая един чертеж и тогава вече да го дам на фрезист. Повечето майстори не са много умни, а си мислят, че разбират от всичко и ако не им дам чертеж, кой ги знае каква глупост ще сътворят. Пък така, ако нещо не е направено по чертежа, просто няма да му платя. Така, както виждам нещата, преходника, освен, че ще измести кормилото нагоре, трябва да го измести също напред или назад. Иначе, болтовете ще съвпаднат. Трябва хубаво да го измисля. Хем да е здраво, хем да е и лесно за изработка. Някой имал ли е подобен случай и ако е така, може ли да ми покаже снимка за да не откривам Америка?
      Последно редактирано от SAMURAI; 22-03-09, 13:05.
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        колега отиди в най близкият магазин за мотори...преходниците са универсални.Болтовете се разминават странично
        MG RACING

        Коментар


        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

          Такаааа... Декомпресьора пак се разтрака и то повече от преди. Пак свалих вала и правих нитовете на ново, но този път ми ги направи тъста ми от хром-никел-стомана. Сега нитовете са много по-прецизно и плътно изработени. Купих и чисто нова оригинална пружинка от Кавазаки. Резултат има. Тракането от ново не изчезна, но вече е минимално. Рових се по разни американски форуми, където препоръчват подмяна на пружинката, обаче предупреждават, че това само намалява тракането, но нищо не можело да го премахне на 100%. Явно това си е нормално за този тип декомпресьор. За пореден път се убеждавам, че автоматичния декопмпресьор е пълна простотия. Къде, къде по-добре работещ е полуавтоматичния. Дърпаш си лостчето, въртиш (риташ) и то само се прибира когато трябва и готово. Тия напътлно автоматични простотии са ги правили явно за да могат лаиците да палят без да мислят. То хубаво, ама ей ти го резултата. На лице е една несъвършена система. А колко по-добре би било с лостчето? Същата тъпня са и "паричките" на клапаните. Защо да не е с едни кубилички и болтчета? Правиш си реглажа за 5 мин. и си свиркаш. Не! Ние трябва да го направим по трудния и глупавия начин. Иначе си е хубав мотор, ако не броим тея недомислици.
          Последно редактирано от SAMURAI; 07-05-09, 10:39.
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

            Автоматичният декомпресор си е много хубаво нещо, когато е изправен. За целта е нужна прецизност и истински части
            Хлабини и износване по него не трябва да има
            Освен това е важно хлабините на клапаните, особено на десния изпускателен да са в нормите.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

              Абе, да ти кажа съмнявам се братята хамерикени да правят ремонт с неоригинални части. Щом и те твърдят, че няма оправия от трякането... Много е недомислен тоя декомпресьор. Може да работи добре, но също така и си потраква добре.
              Хлабините са ми в нормите. Понеже Родригез ме предупреди, че клапаните са по-склонни към потъване нагласих хлабините в горната граница та да има място да потъват без да се натегнат. Тъпа работа са това паричките. Мери, смятай, поръчвай, чакай да пристигнат... А с кубиличките и болтчетата можеш да си правиш реглажче през ден ако искаш без да ти дреме на клаксона.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                Наистина клапаните потъват в леглата и е правилно хлабината да е в горната граница. Декомпресорът обаче не ми е тракал никога. Виж вериги , успокоители и т.н. - да
                Разглобявах един на който действително тракаше декомпресорът, но просто удряше в капака на клапаните, следствие на силно притегнати болтове и смачкана гарнитура. Огледай капака отвътре за следи от удари където е декомпресорът.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Няма удари, а и гарнитурата съм сменил с чисто нова и не натягам чобански. Освен това на по високи обороти тракането изчезва. Ако беше от удари в капака нямаше да изчезне. И аз се чудех дали не е от верига, но обтегача не е излязал до край, демек има още да обира. Вярно, че не съм мерил дължината между 10 звена за да видя колко точно е разтегната и дали е в допуск, но колкото и да е обтегача би трябвало да я обере тъй като не е разпънат до край. Абе той сега не трака много. Като за едноцилиндров мотоциклет си е доста добре. Даже почнах да се чудя дали пък аз не прекалявам сизискванията към този едноцилиндров двигател. Все пак той никога няма да работи като четирите цилиндъра на пистарката. Не знам, но за сега съм доволен от постигнатото. Преди чукаше брутално, а сега е доста по-добре.
                  Абе това дето викаш, че твоя КЛХ не трака ме изненадва много. Аз до сега не съм виждал такъв дето да не трака. Кой повече, кой по-малко, но си тракат. Даже и на Родригез трака малко. Той също не е чувал нетракащ КЛХ. Ти сигурен ли си че не трака. Това да го видя с очите си няма да го повярвам. Не, че не ти вярвам, ама допускам, че може да си му свикнал и да не го чуваш.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                    За пореден път се убеждавам, че автоматичния декопмпресьор е пълна простотия. Къде, къде по-добре работещ е полуавтоматичния. Дърпаш си лостчето, въртиш (риташ) и то само се прибира когато трябва и готово. Тия напътлно автоматични простотии са ги правили явно за да могат лаиците да палят без да мислят. То хубаво, ама ей ти го резултата. На лице е една несъвършена система. А колко по-добре би било с лостчето? Същата тъпня са и "паричките" на клапаните. Защо да не е с едни кубилички и болтчета? Правиш си реглажа за 5 мин. и си свиркаш. Не! Ние трябва да го направим по трудния и глупавия начин. Иначе си е хубав мотор, ако не броим тея недомислици.
                    Що ми се струва, че си мечтаеш за Honda XL - има си даже 2 декомпресора - ръчен и автоматичен и никой от тях не се разбива. Щото са направени елементарно.

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      Много е грозен XL-a вееее. Без да се убиждаш, ама хич не ми харесва. Виж XR-а е по добре в това отношение. А КЛХ-а си е почти хубавец. Аз за това си го избрах, ама в последствие открих някой подробности, които не ми допаднаха. Както и да е. Хубаво си е кончето и ще си го карам. Подробностите ще ги оправим.
                      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Под "не трака", разбирай трака в нормални граници
                        Освен това нямам КЛХ а КЛР, но те са доста сходни.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          А ,така съм съгласен. И аз мисля, че моя вече трака в нормални граници. Просто този израз "в нормални граници" е доста относително понятие и това е което ме безпокои. Нормалното за един е ненормално за друг. Знам ли? Абе Родригез обеща да идва на гости на варненци и като дойде ще се възползвам да го чуе и да изрази мнение. Вярно, че твойто беше КЛР. Ти беше казал, ама кой да запомни?
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Такаааа... Вече спокойно мога да кажа, че минавам в графа НЕтракащи. Цялата процедура по подмяната на нитовете беше успешна, но не забравяйте, че аз смених и пружинката с чисто нова оригинална за 15лв. После ми се появи друг проблем. Мотора не искаше да пали от стартер сутрин на студено. Бутнеш ли го, пали от четвърт. загрее ли веднъж после пали от стартер. Истине ли пак не ще да пали без бутане. Държеше се все едно акумулатора е паднал и стартера "изсмуква" всичкия ток, като така не остава за искрата. Подадох ток от акумулатора на колата и мотора запали студен. На пръв поглед симптомите са ясни. Слаба батерия. Да, ама не!!! Батерията не е никак слаба. Истината е доста близко, но е съвсем друга. Оказва се, че мотора ми дава слаба искра и наистина стартера изсмъуква тока до толкова, че искрата отслабва съвсем. Когато подам захранване от колата тока става много по силен и остава достатъчно за да захрани искрата. На топъл двигател горивната смес също е топла и по-лесно се възпламенява от мижава искра за това на топло пали, а на студено не. Защо искрата ми е била мижава? Свеща ми е оригинална NGK според предписанията на производителя. Фабрично свеща си идва с разстояние между електродите 0,9мм. И на нея също си пише на колко трябва да бъдат електродите. Това ни кара да си мислим, че всичко е наред и да се чудим защо проклетата кава не пали и има мижава искра. Ами, оказва се, че според сайта на Кавазаки разстоянието на свеща трябва да бъде 0,7-0,8мм. Оправих разстоянието и мотора почна да пали перфектно. Най големия тест ще е днес след цяла нощ престой да запали, но смятам, че няма да има проблем. Ще ви държа в течение.

                            Специални благодарности на Ivan_J за съветите и помощта. Ако не беше ме открехнал за нестандартното разстояние на електродите още щях да се мъча. През цялото време съм бил близко до истината но не съм я виждал. Нямаше как да знам за това нестандартно разстояние. Хрумна ми да проверя свеща още в самото начало и след като видях, че си е на 0,9 реших, че е ок. Пък то какво било. Благодарско Иване.
                            Последно редактирано от SAMURAI; 17-05-09, 11:24.
                            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                            Коментар


                            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                              Избързах да се радвам. НЕ ЗАПАЛИ ПРОКЛЕТНИКА. Престоя цяла нощ и почти цял ден и не пожела да запали от стартер. А предния ден след 4 часов престой си запали перфектно. Беше си студен. БЕСН СЪМ!!! Предполагам, че този път причината наистина е акумулатора. Все пак предния ден доста го въртях и вероятно е поотслабнал. Ще го заредя и ще пробвам пак и ако пак не стане нямам повече идеи. Знам, че е някаква дреболия, която е точно под носа ми и ще се оправи за 5 минути, ама ми се скъсаха нервичките. Мисля, че го прави нарочно. Ей така за да ме дразни. Ако не се вземе в ръце ще му се изпикая в резервоара. Ей така за да го дразня.

                              П.П. Много съм ядосан. Предполагам си личи. Като се успокоя ще продължа да търся проклетата дреболия.

                              П.П.2 Накрая наистина ще му пикам в резервоара да ръждяса.
                              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                При бутане би трябвало да пали и работи и без акумулатор. Запалването няма общо с акумулатора. Напълно автономно е.
                                При КЛР има и манивела, и при напълно умрял или липсващ акумулатор, искра си има и си бачка.
                                Почти съм сигурен (от опит), че става въпрос за свещ.
                                При нечитава свещ за да запали трябват повечко обороти, които старерът ти (акумулаторът) не осигурява. затова при подаване на ток и бутане пали. Намери си хубава НОВА свещ. Имай предвид, че има много ментета на NGK
                                Аз така от наглед здрави и даващи някаква искра свещи имах същите ядове. Сложих нова и се оправи.
                                Последно редактирано от Scrapheap; 18-05-09, 11:26.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X